Klocki hamulcowe

Dyskusje na temat Škody Kodiaq I generacji (2016-2024)
Mmigel
Posty: 3
Rejestracja: 15 lis 2021, 17:16
Samochód: Kodiaq 2.0 190km

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: Mmigel »

Przykre trochę bo widzę że generalnie nie macie najlepszych doświadczeń z ASO Skody... Obsługa klienta jest widzę zaniedbana. Po wymianie o której wspomniałem został cały samochód opalcowany a po wymianie oleju syf w komorze silnika z kroplami oleju na różnych częściach i osłonach. Wstyd.



Sponsor

Re: Klocki hamulcowe

Sponsor


Awatar użytkownika
jeżu
Posty: 103
Rejestracja: 20 lis 2019, 12:22
Samochód: Sportline 2.0 TDI DSG 150KM 4x2

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: jeżu »

no i to tyle z wojowania ze Skodą :D

Obrazek



Wasze serwisy zgadzają się na Wasze części? Czy muszą być koniecznie u nich kupione? Bo w moim serwisie mi powiedzieli, że tylko od nich bo tarcze i klocki muszą być dobrane odpowiednio i oni za to odpowiadają.

Awatar użytkownika
borek
Posty: 400
Rejestracja: 07 sty 2019, 7:37
Samochód: Skoda Kodiaq L&K TSI 229 (chip)

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: borek »

Koledzy, muszę wymienić klocki. Ostatnio serwis zgłaszała ze kwalifikują się do wymiany, ponadto dzisiaj zapaliła się kontrolka. Czujniki są tylko na przodzie czy z tylu również? I teraz pytanie, jakie polecacie? Jakiego producenta?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
herman00
Posty: 266
Rejestracja: 22 lip 2020, 9:02
Lokalizacja: Warszawa Ursynów
Samochód: Zielony Misiek Style 2,0 TSi 4x4DSG

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: herman00 »

Nieprawdopodobne. Oddałem samochód na przegląd po 30 tys. km i dzwoni doradca że klocki z przodu są do wymiany. Nie wchodzi to w zakres Skoda Premium Care, bo to jest materiał eksploatacyjny - a filtr oleju nie jest ? A olej nie jest ?.
W Octavii z roku 2000 którą sprzedawałem w roku 2007 były oryginalne klocki po przebiegu 150tys km. Wiem, waga samochodu robi swoje i takie tam style jazdy, ale po 30 tys. Od 2007 miałem Chevroleta Captiva który ważył więcej niż Kodiaq i klocki wymieniałem co 100tys km. (2 razy na zanim sprzedałem z przebiegiem 240tys.) Styl jazdy się nie zmienił.
Kolego Borek chyba Zimmermany polecali.
Koledzy, czy wymiana klocków wymaga ASO, bo nie mam zamiaru przepłacać za plastelinę.

Awatar użytkownika
borek
Posty: 400
Rejestracja: 07 sty 2019, 7:37
Samochód: Skoda Kodiaq L&K TSI 229 (chip)

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: borek »

Wymieniałem wczoraj przód + tył. Przebieg 57000. Również przy tym przebiegu już się rant zrobił na przednich tarczach wiec go zeszlifowali. Całość 600 zł. Potrzebny komputer żeby odblokować tylny elektryczny hamulec.

Ale fakt - jakość obecnych materiałów pozostawia wiele do życzenia.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
herman00
Posty: 266
Rejestracja: 22 lip 2020, 9:02
Lokalizacja: Warszawa Ursynów
Samochód: Zielony Misiek Style 2,0 TSi 4x4DSG

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: herman00 »

Witajcie. Muszę wymienić te klocki z przodu i teraz zgryz jakie tarcze ma 2,0TSi ? Chyba klocki do tarcz 314/340mm ? Czy coś wiecie na ten temat ?

Dekoder VIN mówi że jest 340mm

Awatar użytkownika
borek
Posty: 400
Rejestracja: 07 sty 2019, 7:37
Samochód: Skoda Kodiaq L&K TSI 229 (chip)

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: borek »

Ja podałem VIN w warsztacie i sami sprowadzili, jedynie razem wybieraliśmy markę i cenę za komplet. Patrząc ma Allegro i cenę w warsztacie to żadna różnica, szkoda zachodu na szukanie i zamawianie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

admund
Posty: 27
Rejestracja: 07 maja 2019, 11:39
Samochód: Skoda Kodiaq Style 2.0 TDI 150 KM DSG

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: admund »

borek pisze:
09 cze 2022, 13:11
Wymieniałem wczoraj przód + tył. Przebieg 57000. Również przy tym przebiegu już się rant zrobił na przednich tarczach wiec go zeszlifowali. Całość 600 zł. Potrzebny komputer żeby odblokować tylny elektryczny hamulec.

Ale fakt - jakość obecnych materiałów pozostawia wiele do życzenia.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Mówisz, że nie da się samemu, bez komputera, wymienić hamulców z tyłu?

Awatar użytkownika
borek
Posty: 400
Rejestracja: 07 sty 2019, 7:37
Samochód: Skoda Kodiaq L&K TSI 229 (chip)

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: borek »

admund pisze:
borek pisze:
09 cze 2022, 13:11
Wymieniałem wczoraj przód + tył. Przebieg 57000. Również przy tym przebiegu już się rant zrobił na przednich tarczach wiec go zeszlifowali. Całość 600 zł. Potrzebny komputer żeby odblokować tylny elektryczny hamulec.

Ale fakt - jakość obecnych materiałów pozostawia wiele do życzenia.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Mówisz, że nie da się samemu, bez komputera, wymienić hamulców z tyłu?
Z tego co wiem potrzebny jest komputer żeby „odblokować” tylne szczęki. Tak mi powiedział mój mechanik. Podpytaj w swoich warsztatach jak to jest.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
herman00
Posty: 266
Rejestracja: 22 lip 2020, 9:02
Lokalizacja: Warszawa Ursynów
Samochód: Zielony Misiek Style 2,0 TSi 4x4DSG

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: herman00 »

Ja też dostałem info od mechanika, że przód OK bez komputera a tył, trzeba programowo zwolnić tłoczki od ręcznego/autohold.
Na przód kupiłem zgodne z VIN klocki Zimmermann i nie jest dobrze. Fabryczne tarcze i klocki Zimmermanna chyba się nie lubią bo jest efekt głośnego szurania przy hamowaniu. Poza tym klocki jak te fabryczne pylą tak, że felgi można myć codziennie.

ODPOWIEDZ