Klocki hamulcowe

Dyskusje na temat Škody Kodiaq I generacji (2016-2024)
Malenstwo8
Posty: 2586
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Klocki hamulcowe

Post autor: Malenstwo8 »

Sprawdzilem dzisiaj i w zasadzie nie mam już klocków z przodu i z 5 mm z tylu zostalo. Jestem w szoku. Klocki do wymiany po 25 kkm (zwłaszcza z tylu)? 😮
Z czego one są? Zaznaczam, naprawdę ostro nie hamuję i jak często jak się da silnikiem. Na przedniej tarczy, to już rant się robi. Jaja jakieś.
Też tak macie?
Dzwonilem do ASO. Wymiana + klocki (tył, przód) 1600 pln. I tak co 25 kkm? Serio Skoda? 😮😳
Daliście darmowe przeglądy, to w to miejsce klocki z papieru?
Na Mondeo psioczyłem, bo klocki z przodu wytrzymały ok 50 kkm. Jakieś nieporozumienie tutaj chyba zaszło.
Przez cały okres eksploatacji wydam na same klocki prawie 12 tys pln?, że o tarczach już nie wspomnę 😮



Sponsor

Klocki hamulcowe

Sponsor


wmbodzio3
Posty: 81
Rejestracja: 11 kwie 2018, 20:04
Samochód: Kodiaq

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: wmbodzio3 »

Malenstwo8 pisze:
24 sty 2019, 17:08
Sprawdzilem dzisiaj i w zasadzie nie mam już klocków z przodu i z 5 mm z tylu zostalo. Jestem w szoku. Klocki do wymiany po 25 kkm (zwłaszcza z tylu)? 😮
Z czego one są? Zaznaczam, naprawdę ostro nie hamuję i jak często jak się da silnikiem. Na przedniej tarczy, to już rant się robi. Jaja jakieś.
Też tak macie?
Dzwonilem do ASO. Wymiana + klocki (tył, przód) 1600 pln. I tak co 25 kkm? Serio Skoda? 😮😳
Daliście darmowe przeglądy, to w to miejsce klocki z papieru?
Na Mondeo psioczyłem, bo klocki z przodu wytrzymały ok 50 kkm. Jakieś nieporozumienie tutaj chyba zaszło.
Przez cały okres eksploatacji wydam na same klocki prawie 12 tys pln?, że o tarczach już nie wspomnę 😮
Generalnie jest jakiś niewypał z klockami w skodzie. Mój brat ma nowego superba. Tam klocki skończyły sie po 7 tys. km. Jak ktoś nie zauważy to zejdzie mu tarcze. Klocki wymieniają na gwarancji. Podobno już zmienili i są ulepszone (ale ich nie ma na magazynach 😀). Spróbuj zareklamować. Może i tu wymienią na nowe na gwaracji

Malenstwo8
Posty: 2586
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: Malenstwo8 »

wmbodzio3 pisze:
24 sty 2019, 22:09
Malenstwo8 pisze:
24 sty 2019, 17:08
Sprawdzilem dzisiaj i w zasadzie nie mam już klocków z przodu i z 5 mm z tylu zostalo. Jestem w szoku. Klocki do wymiany po 25 kkm (zwłaszcza z tylu)? 😮
Z czego one są? Zaznaczam, naprawdę ostro nie hamuję i jak często jak się da silnikiem. Na przedniej tarczy, to już rant się robi. Jaja jakieś.
Też tak macie?
Dzwonilem do ASO. Wymiana + klocki (tył, przód) 1600 pln. I tak co 25 kkm? Serio Skoda? 😮😳
Daliście darmowe przeglądy, to w to miejsce klocki z papieru?
Na Mondeo psioczyłem, bo klocki z przodu wytrzymały ok 50 kkm. Jakieś nieporozumienie tutaj chyba zaszło.
Przez cały okres eksploatacji wydam na same klocki prawie 12 tys pln?, że o tarczach już nie wspomnę 😮
Generalnie jest jakiś niewypał z klockami w skodzie. Mój brat ma nowego superba. Tam klocki skończyły sie po 7 tys. km. Jak ktoś nie zauważy to zejdzie mu tarcze. Klocki wymieniają na gwarancji. Podobno już zmienili i są ulepszone (ale ich nie ma na magazynach 😀). Spróbuj zareklamować. Może i tu wymienią na nowe na gwaracji
Pytałem od razu. Powiedzieli, że gwarancja tego nie obejmuje, bo to element eksploatacyjny. Może i eksploatacyjny, ale chyba z papieru.
Niby jest jakiś czujnik co ma dać znać, jak się klocki skończą, No ale jakoś nie daje, a rant już się robi.
Jutro z nimi ruszam. Nie opcji. Nigdy nie wymieniałem klocków wcześniej niż 45 kkm i to w aucie 300-konnym. W zwykłych autach 50 kkm to było minimum. Nie mówię już o tyle. Wytrzymywały po 100 kkm. Dla przykłady w innym moim aucie mam drugi komplet a auto ma 125 kkm, a klocków zostalo jeszcze z 1/3 grubości.
Kuźwa, to nie Porsche, żeby hamulce kosztowały po 12 tys. Jaja jakieś.
Już mi szumią przy hamowaniu. Dobrze, że zajrzałem dzisiaj z ciekawości.

Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2886
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: MałGorzata »

Mam 60000 za sobą i klocki nie byly wymieniane :)
----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

Malenstwo8
Posty: 2586
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: Malenstwo8 »

MałGorzata pisze:
24 sty 2019, 23:15
Mam 60000 za soba I klocki nie byly wymieniane :)
Nie wiem co mam Ci powiedzieć. Może tylko tyle, że tak powinno być?

Vibor
Posty: 337
Rejestracja: 23 sty 2018, 15:14
Samochód: Skoda Superb kombi 1.8 TSI STYLE

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: Vibor »

mogę tylko napisać że to pewnie wada jaką zgłaszają użytkownicy również Superba oraz B8 , najpierw była teoria ,że to przez AutoHold ale w końcu Skoda przyznała ,że mają "słabszą" partię klocków i wymieniają na gwarancji, w Superbie już to robią i ma być oficjalna nota serwisowa - walcz ;)

bubuś
Posty: 646
Rejestracja: 04 lut 2018, 10:28
Lokalizacja: Polska
Samochód: był Kodiaq Style 2,0 TDI 140kW, 4x4, DSG + dodatki

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: bubuś »

Malenstwo8 pisze:
24 sty 2019, 17:08
(...).
Dzwonilem do ASO. Wymiana + klocki (tył, przód) 1600 pln. I tak co 25 kkm? Serio Skoda? 😮😳
Daliście darmowe przeglądy, to w to miejsce klocki z papieru?
Na Mondeo psioczyłem, bo klocki z przodu wytrzymały ok 50 kkm. Jakieś nieporozumienie tutaj chyba zaszło.
Przez cały okres eksploatacji wydam na same klocki prawie 12 tys pln?, że o tarczach już nie wspomnę 😮
Przykra sprawa, że tak prędko klocki się zużyły.
Skoda faktycznie zdziera, jak lichwiarz, żądając taką kwotę za wymianę klocków.
Skoro już musisz wymienić, to proponowałbym Ci nabyć klocki sportowe (twardsze) i zapłacisz ASO tylko za samą robociznę. Wyjdzie wydatek łączny znacznie niższy niż chce Skoda.

Kiedyś w Łodzi na ul. Styrskiej był gość będący przedstawicielem na Polskę Brembo, Ferrodo i innych firm. Ja się u niego zaopatrywałem, miał niedrogo klocki wszelkich maści i twardości. Na chwilę obecną wyprowadził się do Piaseczna pod stolycą i tam prowadzi sprzedaż. Można u niego zamówić zakup z wysyłką do domu ( www.hamulce.net )
Follow your dreams :D
Cenię swój wzrok i czas, dlatego nie czytam niechlujnie pisanych postów! Oczekujesz pomocy, używaj poprawnej pisowni.
Popieram akcję na rzecz poprawnej pisowni i ortografii w Internecie: BYKOM-STOP!

RobKos
Posty: 321
Rejestracja: 26 kwie 2018, 9:34
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 TDI 190KM Style DSG 4x4

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: RobKos »

Vibor pisze:
25 sty 2019, 9:07
mogę tylko napisać że to pewnie wada jaką zgłaszają użytkownicy również Superba oraz B8 , najpierw była teoria ,że to przez AutoHold ale w końcu Skoda przyznała ,że mają "słabszą" partię klocków i wymieniają na gwarancji, w Superbie już to robią i ma być oficjalna nota serwisowa - walcz ;)
czyli temat wyjaśniony, trzeba twardo reklamować

Malenstwo8
Posty: 2586
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: Malenstwo8 »

Dzwoniłem i po stanowczej konkretnej rozmowie, bardzo miły pan przyznał, że znają problem. Nie robił takich problemów jak ktoś wczoraj. Jestem umówiony na poniedzialek i będziemy występować do producenta o uznanie gwarancji.
@Bubuś, dzięki za info. Ja ze swojej strony zasugeruje serwisowi inne klocki, No nie chodzi o to, żebym co roku mial tą samą akcję. Klocki nie ditrwały nawet do pierwszego przeglądu, No jaja nirmalnie.

Vibor
Posty: 337
Rejestracja: 23 sty 2018, 15:14
Samochód: Skoda Superb kombi 1.8 TSI STYLE

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: Vibor »

niektórym padają nawet szybciej niż 25tys niszcząc dodatkowo tarcze i również po stanowczej reakcji klienta wymieniają komplet

ODPOWIEDZ