Klocki hamulcowe

Dyskusje na temat Škody Kodiaq I generacji (2016-2024)
Sylwester Zielinski
Posty: 1
Rejestracja: 16 lut 2023, 15:41
Samochód: shkoda kodiaq 2.0 tsi

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: Sylwester Zielinski »

Dziękuję, że mi to powiedziałeś. Zastanawiam się nad wymianą klocków hamulcowych i chciałbym się skonsultować z ręcznym. Znalazłem szczęki hamulcowe w sklepie 2407.pl i wybrałem potrzebne według parametrów. Teraz czekam na zgodę specjalisty, aby złożyć zamówienie.
Ostatnio zmieniony 22 lut 2023, 23:34 przez Sylwester Zielinski, łącznie zmieniany 1 raz.



Sponsor

Re: Klocki hamulcowe

Sponsor


Awatar użytkownika
Bury_Kocur
Posty: 176
Rejestracja: 05 lut 2023, 13:44
Lokalizacja: Cząstków Mazowiecki
Samochód: Misio 2,0 l TDI 150 kucyków + DSG

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: Bury_Kocur »

A ja mam pytanie - przeczytałem cały ten wątek o klockach i hamulcach - powiedźcie czy od roku 2019 do dziś coś się w temacie zmieniło ?

Polepszyło się znaczy czy nie ?

Pytam bo w Superbie III z roku 2016 tarcze były wymieniane po 60 tys czyli niecałe 100 tys temu i nadal są w bardzo przyzwoitym stanie a klocki mają jakieś 40 tys i nadal daleko im do zużycia - i aż się boję co będę miał po wymianie auta na Kodiaqa ...?

pzdr
Włodek

stysiek
Posty: 197
Rejestracja: 01 gru 2020, 21:48
Samochód: Kodiaq Sportline 2.0 TDI

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: stysiek »

Superb to waga około 1400kg, Kogiaq to jakieś 1700, hamulce muszą swoje zrobić ;-)

pellinore
Posty: 7
Rejestracja: 17 cze 2021, 15:53
Samochód: Kodiaq

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: pellinore »

Ja miałem wymieniany tył na gwarancji tuż przedd 30k km ze względu na nie prawidłowo zużywające się tylne tarcze - miałem pełno rowków i "pieczątek" po klockach. Klocki oczywiście z wadliwej serii.
Teraz dobijam do 50k i jedna tylna tarcza zaczyna ponownie się nieprawidłowo zużywać (rowki), więc pewnie też będę reklamował.

ODPOWIEDZ