Klocki hamulcowe

Dyskusje na temat Škody Kodiaq I generacji (2016-2024)
Awatar użytkownika
Kamil
Posty: 29
Rejestracja: 01 gru 2018, 16:53
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Samochód: Skoda Kodiaq Sportline 2.0TDI 110kW

Wymiana tylnich klocków.

Post autor: Kamil »

Witam.
W ostatnim czasie przy przebiegu 8 tys. tylnie hamulce zaczęły buczeć przy każdym mocniejszym hamowaniu. Z czasem zaczęły buczeć nawet przy delikatnym hamowaniu co skierowało mnie do serwisu.
Okazało się że mam wadliwą partię klocków hamulcowych na tylniej osi i podobnie jak w Superbie jest to cichą objęte akcją serwisową.

W skrócie jak ktoś się zgłosi to mu wymienią klocki i tarcze na nowe!
Co prawda czekałem na to 3 m-ce aż w końcu zadzwoniłem i sobie o mnie przypomnieli.
Teraz jest cicho!



Sponsor

Wymiana tylnich klocków.

Sponsor


krotz
Posty: 179
Rejestracja: 11 mar 2017, 12:26
Lokalizacja: Pomiechówek
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 TSI

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: krotz »

A orientujecie sie czy przy leasingu musze wymieniac klocki w aso? Auto ma ponad 60tys i 2 lata. W aso zycza sobie za przod 1000zl a gdzie indziej z wymiana 500zl.

D10ni
Posty: 1088
Rejestracja: 23 wrz 2018, 11:53
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: GunMetal Sportline 2.0TDI 190KM

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: D10ni »

Wszystko zależy od warunków leasingu.
Zadowolny z GunMetal Sportline :D

Awatar użytkownika
jankess4
Posty: 320
Rejestracja: 30 mar 2017, 19:49
Lokalizacja: TORUŃ
Samochód: KODIAQ 1,4 TSI 4x4 STYLE MANUAL

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: jankess4 »

Wymieniłem także na gwarancji tylne klocki i tarcze. Chrobotały zawsze po rozpoczęciu jazdy. Podobno jest to problem z materiałem z którego wykonano klocki. Jest zbyt twardy.

Malenstwo8
Posty: 2587
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: Malenstwo8 »

jankess4 pisze:
12 kwie 2019, 20:56
Wymieniłem także na gwarancji tylne klocki i tarcze. Chrobotały zawsze po rozpoczęciu jazdy. Podobno jest to problem z materiałem z którego wykonano klocki. Jest zbyt twardy.
U mnie jest to samo. Mnie nie uznali gwarancji. Teraz będzie drugie podejście.

krotz
Posty: 179
Rejestracja: 11 mar 2017, 12:26
Lokalizacja: Pomiechówek
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 TSI

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: krotz »

Dla mnie to takie dziwne. Ja co nie pojade do salonu a bylem w dwoch to mowia ze korodowanie tarcz to norma i nikt nie wymienia tego na gwarancji.
Jak to jest ze w jednym salonie przyznaja sie ze material jest zly, a w innym mowia ze wszystko jest ok.

A co do wymiany poza aso czy jezeli auto jest juz po gwarancji to czym moze skutkowac wymiana klockow poza aso nawet jesli jest inaczej w umowie? Czy ktos to potem zweryfikuje? Sprzedawca mowil ze przeglady po gwarancji mozna nie robic w aso.

Awatar użytkownika
jankess4
Posty: 320
Rejestracja: 30 mar 2017, 19:49
Lokalizacja: TORUŃ
Samochód: KODIAQ 1,4 TSI 4x4 STYLE MANUAL

Klocki hamulcowe

Post autor: jankess4 »

W salonie skserowali mi pierwszą stronę instrukcji obsługi pojazdu. Tam jest wklejka z danymi samochodu. Wysyłają to do gwaranta czyli SKODY.

Malenstwo8
Posty: 2587
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: Malenstwo8 »

Na serwisie stwierdzono brak uwag do klocków oraz tarcz. Grubość prawidłowa, zużycie również. Na moje pytanie o hałas stwierdzono, że owszem słychać hałas przy hamowaniu, ale to z racji tego, że w moim egzemplarzu zastosowano twardsze klocki, aby zwiększyc ich trwałość. Po reklamacjach w Superbie, gdzie klocki leciały bardzo szybko, Skoda do Kodiaqa zaczęła dawać twardsze klocki, które mogą hałasować. Uwag nie mają wszystko jest prawidłowo. Mam jeździć dalej.

Awatar użytkownika
Fatboy
Posty: 179
Rejestracja: 30 sty 2018, 13:51
Lokalizacja: Kielce
Samochód: Kodiaq Sportline 2.0TSI 180KM 4x4 DSG (Mar 2018)

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: Fatboy »

Malenstwo8 pisze:
07 maja 2019, 8:17
Na serwisie stwierdzono brak uwag do klocków oraz tarcz. Grubość prawidłowa, zużycie również. Na moje pytanie o hałas stwierdzono, że owszem słychać hałas przy hamowaniu, ale to z racji tego, że w moim egzemplarzu zastosowano twardsze klocki, aby zwiększyc ich trwałość. Po reklamacjach w Superbie, gdzie klocki leciały bardzo szybko, Skoda do Kodiaqa zaczęła dawać twardsze klocki, które mogą hałasować. Uwag nie mają wszystko jest prawidłowo. Mam jeździć dalej.
U mnie powiedzieli mniej wiecej to samo. Jedna tarcza brzydko wyglada bo ma jakies male dziury, pozostale trzy pieknie rowno wyslizgane.

Jak to mowia najlepsi fachowcy: "jezdzic, obserwowac" :)
Skoda Kodiaq Sportline 4x4 DSG 2.0TSI 180KM (Marzec 2018)

mysliwy
Posty: 22
Rejestracja: 28 lut 2018, 9:58
Samochód: Kodiaq 1.4 TSI 4x2 DSG Style

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: mysliwy »

A mi po ok. 24000km wymienili cały tył (klocki i tarcze) w ramach gwarancji. Stwierdzono wadliwe klocki i wymienili bez problemu razem z tarczami. Teraz jest tak jak powinno być czyli cicho i bez dudnienia. Podobno problem znany serwisowi, to samo występuje podobno również w Superbie. Podobno uznają to w ramach gwarancji do 30000km.

ODPOWIEDZ