Klocki hamulcowe

Dyskusje na temat Škody Kodiaq I generacji (2016-2024)
pstad
Posty: 372
Rejestracja: 22 cze 2019, 22:32
Lokalizacja: ZS/ ZPL / ZGL
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI,DSG,4x4

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: pstad »

JED pisze:Nie kupuj tarcz nawiercanych.
Klocki Zimmermann? Hmm...
Jakies praktyczne rady?Dlaczego nie?
Szukam dobregk lroducenta a zi.merman chyba w czolowce jest?
To inaczej czego szukac?

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka




Sponsor

Re: Klocki hamulcowe

Sponsor


stysiek
Posty: 197
Rejestracja: 01 gru 2020, 21:48
Samochód: Kodiaq Sportline 2.0 TDI

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: stysiek »

jakie tarcze polecacie? będę wymieniał razem z klockami

ps
chyba gwarancja przedłużona nie będzie miała nic do tego ?

Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2886
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: MałGorzata »

Gwarancja nie obejmuje tarcz i klocków
----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

stysiek
Posty: 197
Rejestracja: 01 gru 2020, 21:48
Samochód: Kodiaq Sportline 2.0 TDI

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: stysiek »

JED pisze:
26 sie 2020, 10:14
Nie kupuj tarcz nawiercanych.
Klocki Zimmermann? Hmm...
że Zimmermann cienki ? ja właśnie się nad tarczami zastanawiam z tej firmy.
coś z nimi nie tak?

pstad
Posty: 372
Rejestracja: 22 cze 2019, 22:32
Lokalizacja: ZS/ ZPL / ZGL
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI,DSG,4x4

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: pstad »

stysiek pisze:
JED pisze:
26 sie 2020, 10:14
Nie kupuj tarcz nawiercanych.
Klocki Zimmermann? Hmm...
że Zimmermann cienki ? ja właśnie się nad tarczami zastanawiam z tej firmy.
coś z nimi nie tak?
Jak pisalem wyzej , wybor padl wlasnie na Zimmerman Sport nawiercane z przodu ,pelne z tylu i z kompletem klocow.Juz okolo 8 tys km zrobrobione i wszystko super, powiedzialbym ze czuje sie bezpueczniej niz na skodowskich.Hamuja zdecydowanie efektywniej niz stock ,zadnego bicia i wypaczenia jak do tej pory.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
AROO
Posty: 127
Rejestracja: 19 lis 2017, 12:32
Samochód: Kodiaq STYLE 2.0 TSI 4x4 DSG

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: AROO »

Przeszukałem całe forum i przeczytałem cały ten wątek i powiem szczerze że zrobił się z tego niezły offtopic. Tylko kilka wpisów traktuje o klockach reszta to wywody o ACC a to że szybko się zuzyły inne wolniej itp itd.
Wiele razy ktoś pisał konkretne pytanie "JAKIE KLOCKI KUPILIŚCIE" ewentualnie "JAKIE KLOCKI POLECACIE ZAŁOŻYĆ" i tylko 2 lub 3 osoby odpisały.

Ale wracając do tematu. Jakie klocki polecacie ????
TRW
ZIMMERMAN
a może FERODO ???

I teraz jeszcze pytanie czy z zintegrowanym czujnikiem zużycia czy z zintergrowanym czujnikiem ostrzegającym o zużyciu a może wystarczy sam styk zużycia ??
Drugie pytanie jeszcze o długość klocków i ich grubość, bo tu też zdarzają się różnice pomiędzy nimi.

Dodam tylko że pacjent to 2.0 TSI 180 KM. Oś przednia, przejechane 105kkm

WuWu
Posty: 597
Rejestracja: 10 cze 2017, 23:18
Samochód: Kodiaq 1,4

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: WuWu »

AROO pisze:
17 sie 2021, 7:43
Przeszukałem całe forum i przeczytałem cały ten wątek i powiem szczerze że zrobił się z tego niezły offtopic. Tylko kilka wpisów traktuje o klockach reszta to wywody o ACC a to że szybko się zuzyły inne wolniej itp itd.
Wiele razy ktoś pisał konkretne pytanie "JAKIE KLOCKI KUPILIŚCIE" ewentualnie "JAKIE KLOCKI POLECACIE ZAŁOŻYĆ" i tylko 2 lub 3 osoby odpisały.

Ale wracając do tematu. Jakie klocki polecacie ????
TRW
ZIMMERMAN
a może FERODO ???

I teraz jeszcze pytanie czy z zintegrowanym czujnikiem zużycia czy z zintergrowanym czujnikiem ostrzegającym o zużyciu a może wystarczy sam styk zużycia ??
Drugie pytanie jeszcze o długość klocków i ich grubość, bo tu też zdarzają się różnice pomiędzy nimi.

Dodam tylko że pacjent to 2.0 TSI 180 KM. Oś przednia, przejechane 105kkm
Pewnie większość tak jak i ja mimo 4lat od zakupu auta jeszcze nie kupowala klocków dlatego mało kto o tym pisze. Powodem tego przynajmniej u mnie był fakt, że klocki wraz z tarczami były wymienione przez skode w ramach gwarancji już po przejechaniu parę tysięcy kilometrów. To powoduje że o tym się jeszcze nie myśli.
W superbie w ubiegłym roku mechanik ze skody założył mi komplety chybaTRW bo miały czerwone podelka 😁. Miały być dobre i są ok.

A jak Ty jak juz wymieniasz to napisz na forum co wybrałeś i czy jesteś zadowolony. Jak będziemy wymieniać, to napewno kolejny głos w tej sprawie będzie mile widziany.

pstad
Posty: 372
Rejestracja: 22 cze 2019, 22:32
Lokalizacja: ZS/ ZPL / ZGL
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI,DSG,4x4

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: pstad »

Juz chyba pisalem ,ale ja wymienilem komplet p+t tarcze i klocki.
Wybkr padl na Zimmermany sport nawiercane.
Niedawno czyli jakies 2tys km na nowych zaczely buczec przy hamowaniu ,zadnego bicia i sciagania ale buczaly ,troche ostrej jazdy i juz nie hucza.
Dzis tez kupilbym Zimmermany ALE nawiercane + frezowane!Frez ponic niweluje rezonans i huczenie.
Ogolnie hamuce mega, żyleta jak to sie mowi , stockowe sie chowaja.
Ponizej pare fotek juz gdzies je wstawialem.
Mam nadzieje ze pomoglem troszke.Zaznaczajac ze mam ostry styl jazdy (auto zmapowane) wiec nie problem rozpedzic a problem byl zahamowac na stockowych.
Kryteriu mojego wyboru bylo gwaltowne awaryjne hamowanie z 200 do 100 i pod tym wzgledem szukalem bo stokowe wlasnie tak przyjaralem.ObrazekObrazek

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
AROO
Posty: 127
Rejestracja: 19 lis 2017, 12:32
Samochód: Kodiaq STYLE 2.0 TSI 4x4 DSG

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: AROO »

Dzięki wielkie za wpisy i info. Suma summarum wybór padł na Zimmermany ale jeszcze nie zamontowane. W poniedziałek jadę do mechanika na wymianę, więc później coś dorzucę o tym jaka jest różnica w jeździe po wymianie.
Jeszcze tarcz nie muszę wymieniać ale zapewne przy wymianie będę brał pod uwagę Wasze uwagi. U mnie większość przebiegu to autostrady a styl jazdy różny, zdażyło się że dystans 1400km przejechałem w 12h a bywało i tak że 900km przejeżdżałem też w 12 h na spokojnie.
W przyszłym miesiącu też auto staje na hamowni więc będzie pare kucy więcej, więc dobre hamowanie na pewno się przyda

Przemo81
Posty: 30
Rejestracja: 24 lut 2020, 19:45
Samochód: Kodiaq, Style, 190 tdi 4x4

Re: Klocki hamulcowe

Post autor: Przemo81 »

pstad pisze:
20 sie 2021, 19:08
Juz chyba pisalem ,ale ja wymienilem komplet p+t tarcze i klocki.
Wybkr padl na Zimmermany sport nawiercane.
Niedawno czyli jakies 2tys km na nowych zaczely buczec przy hamowaniu ,zadnego bicia i sciagania ale buczaly ,troche ostrej jazdy i juz nie hucza.
Dzis tez kupilbym Zimmermany ALE nawiercane + frezowane!Frez ponic niweluje rezonans i huczenie.
Wlasnie tez sie przymierzam do wymiany. Mam pare pytan:

Czy mozesz podac prosze ktore konkretnie tarcze i jakie klocki wybrales ?
Kupowales sam z neta czy jakas kompleksowa obsluga w warsztacie ?

Dzieki

ODPOWIEDZ