KESSY FULL- bezkluczykowy system obsługi

Dyskusje na temat Škody Kodiaq I generacji (2016-2024)
Awatar użytkownika
jankess4
Posty: 320
Rejestracja: 30 mar 2017, 19:49
Lokalizacja: TORUŃ
Samochód: KODIAQ 1,4 TSI 4x4 STYLE MANUAL

Re: KESSY FULL- bezkluczykowy system obsługi

Post autor: jankess4 »

Może wykorzystując wzmocnienie sygnału kluczyka który leży w domu albo jak siedzisz w kawiarni



Sponsor

Re: KESSY FULL- bezkluczykowy system obsługi

Sponsor


Awatar użytkownika
DymJr
Posty: 84
Rejestracja: 09 lis 2018, 12:52
Samochód: Kodiaq Style 2.0tdi DSG

Re: KESSY FULL- bezkluczykowy system obsługi

Post autor: DymJr »

No, tak, wiem ale pytanie co dalej?
Odpali silnik i zacznie się oddalać. Czy ktoś próbował tak odjechać bez kluczy? Zauważyłem, ze jak oddalam się od auta z kluczami, a silnik pracuje, pojawia się ostrzeżenie, ze nie wykryto kluczyka. Jeśli zadziała jak immobiliser i odetnie zasilanie to złodziej daleko nie odjedzie.

Awatar użytkownika
Hetman72
Posty: 18
Rejestracja: 14 maja 2018, 21:36
Samochód: Seat ATECA FR 2.0 TSI DSG 4Drive Biały

Re: KESSY FULL- bezkluczykowy system obsługi

Post autor: Hetman72 »

Chyba odjedzie, silnik będzie działał do momentu wyłączenia (to jest chyba zabezpieczenie przed np. padnięciem baterii lub uszkodzeniem kluczyka). Ogólnie chodzi o to żeby jak uruchomi się samochód to dał korzystać ze swoich funkcji.
Inną sprawą jest uruchomienie, część producentów deklarowało, że wprowadziło do swoich samochodów funkcję mierzącą opóźnienie transmisji na linii kluczyk -> samochód celem zabezpieczenia się przed retransmisją sygnałów.
Ale jak to naprawdę jest nie wie nikt.
Seat ATECA FR 2.0 TSI DSG 4Drive Biały

Awatar użytkownika
michalmiko
Posty: 942
Rejestracja: 29 sty 2018, 19:16
Lokalizacja: Podhale
Samochód: Kodiaq Style 4x4 2.0 TSI Lava Blue 244KM/431Nm

Re: KESSY FULL- bezkluczykowy system obsługi

Post autor: michalmiko »

DymJr pisze:
01 gru 2018, 13:13
No, tak, wiem ale pytanie co dalej?
Odpali silnik i zacznie się oddalać. Czy ktoś próbował tak odjechać bez kluczy? Zauważyłem, ze jak oddalam się od auta z kluczami, a silnik pracuje, pojawia się ostrzeżenie, ze nie wykryto kluczyka. Jeśli zadziała jak immobiliser i odetnie zasilanie to złodziej daleko nie odjedzie.
Odjedzie do momentu zgaszenia silnika. Już od dawna przepisy UE zabraniają stosowania zabezpieczeń unieruchomiających pojazd w trakcie jazdy, a szkoda... :(

Malenstwo8
Posty: 2587
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: KESSY FULL- bezkluczykowy system obsługi

Post autor: Malenstwo8 »

Ja bez kluczyka w poprzednim aucie zrobiłem 10 km. Warunek, żeby nie gasić. W Mercach jest tak np, że jak zapomnisz kluczyka, a masz apke merca, to funkcje kluczyka przejmuje telefon łącznie z odpalaniem, że o parkowaniu już nie wspomnę 🙂

Mans
Posty: 824
Rejestracja: 02 lis 2017, 20:55
Lokalizacja: Europa
Samochód: VW Tiguan FL 1.5 TSI DSG7

Re: KESSY FULL- bezkluczykowy system obsługi

Post autor: Mans »

michalmiko pisze:
04 gru 2018, 23:12
Odjedzie do momentu zgaszenia silnika. Już od dawna przepisy UE zabraniają stosowania zabezpieczeń unieruchomiających pojazd w trakcie jazdy, a szkoda... :(
Niestety tak jest :(


Zut
Posty: 3
Rejestracja: 20 kwie 2019, 16:45
Samochód: Skoda Kodiaq 1.5T

Re: KESSY FULL- bezkluczykowy system obsługi

Post autor: Zut »

Pociągam temat z konkretnym problemem - system otwiera auto, ale go nie zamyka (trzeba użyć pilota). Dotyczy obu drzwi. Auto jest nowe.
Może ktoś miał do czynienia z podobną usterką?

Awatar użytkownika
michalmiko
Posty: 942
Rejestracja: 29 sty 2018, 19:16
Lokalizacja: Podhale
Samochód: Kodiaq Style 4x4 2.0 TSI Lava Blue 244KM/431Nm

Re: KESSY FULL- bezkluczykowy system obsługi

Post autor: michalmiko »

Czy podczas zamykania kluczyk jest na zewnątrz samochodu? Czy znajduje się przy drzwiach kierowcy, bądź pasażera z przodu? Czy dotykasz klamki od zewnętrznej strony, tak jak jest to w opisane w instrukcji? Sensory w klamach są tylko w przednich drzwiach.

Awatar użytkownika
stingerA6
Posty: 2028
Rejestracja: 21 maja 2018, 21:19
Lokalizacja: Lubuskie
Samochód: Bardzo Mocarny Wagon - prawie Kodiaq

Re: KESSY FULL- bezkluczykowy system obsługi

Post autor: stingerA6 »

Jeśli tryb transportowy został prawidłowo ściągnięty, to pozostaje gwarancyjne odwiedzenie serwisu.
"Forum to nie agencja towarzyska.....wszystkim nie dogodzimy"
"Niektórzy pędzą na złamanie karku, aż ciężko ich nieraz wyprzedzić."

Zut
Posty: 3
Rejestracja: 20 kwie 2019, 16:45
Samochód: Skoda Kodiaq 1.5T

Re: KESSY FULL- bezkluczykowy system obsługi

Post autor: Zut »

No cóż, wszystko robię wg instrukcji, ponadto w menu samochodu wcisnąłem przywracanie ustawień fabrycznych dla otwierania drzwi. Bez efektu. Dodatkowy smaczek - przy blokowaniu drzwi nie włączają się kierunkowskazy (powinny raz mignąć), choć przy odblokowaniu migają 2krotnie, jak ustawa (instrukcja) nakazuje 😉

ODPOWIEDZ