KESSY FULL- bezkluczykowy system obsługi

Dyskusje na temat Škody Kodiaq I generacji (2016-2024)
Awatar użytkownika
Fatboy
Posty: 179
Rejestracja: 30 sty 2018, 13:51
Lokalizacja: Kielce
Samochód: Kodiaq Sportline 2.0TSI 180KM 4x4 DSG (Mar 2018)

Re: KESSY FULL- bezkluczykowy system obsługi

Post autor: Fatboy »

Ja jak zamykam to nie lapie za klamke tylko dotykam palcem tej kreski po prawej stronie klamki - dziala bez zarzutu.


Skoda Kodiaq Sportline 4x4 DSG 2.0TSI 180KM (Marzec 2018)

Sponsor

Re: KESSY FULL- bezkluczykowy system obsługi

Sponsor


Awatar użytkownika
michalmiko
Posty: 942
Rejestracja: 29 sty 2018, 19:16
Lokalizacja: Podhale
Samochód: Kodiaq Style 4x4 2.0 TSI Lava Blue 244KM/431Nm

Re: KESSY FULL- bezkluczykowy system obsługi

Post autor: michalmiko »

Zut pisze:
20 kwie 2019, 18:14
No cóż, wszystko robię wg instrukcji, ponadto w menu samochodu wcisnąłem przywracanie ustawień fabrycznych dla otwierania drzwi. Bez efektu. Dodatkowy smaczek - przy blokowaniu drzwi nie włączają się kierunkowskazy (powinny raz mignąć), choć przy odblokowaniu migają 2krotnie, jak ustawa (instrukcja) nakazuje 😉
Jak nie migają awaryjne przy zamykaniu w "zdrowym Kodiaqu" , to znak, że któreś drzwi są niedomknięte. Albo u Ciebie (jak już Koledzy wcześniej wspomniali) źle zdjęli tryb transportowy, albo coś innego jest nie tak :/

lopuckik
Posty: 3
Rejestracja: 12 sie 2019, 16:54
Samochód: Skora Rapid 1.4 TDI & Skoda Kodiaq 2.0 TSI Style

Re: KESSY FULL- bezkluczykowy system obsługi

Post autor: lopuckik »

Słuchajcie a co myślicie o takim rozwiązaniu? https://author-alarm.com/production/ant ... s/igla-pro

Awatar użytkownika
stingerA6
Posty: 2025
Rejestracja: 21 maja 2018, 21:19
Lokalizacja: Lubuskie
Samochód: Bardzo Mocarny Wagon - prawie Kodiaq

Re: KESSY FULL- bezkluczykowy system obsługi

Post autor: stingerA6 »

Znane. Zawsze coś dla utrudnienia kradzieży.
"Forum to nie agencja towarzyska.....wszystkim nie dogodzimy"
"Niektórzy pędzą na złamanie karku, aż ciężko ich nieraz wyprzedzić."

Bobson
Posty: 8
Rejestracja: 05 kwie 2019, 15:02
Samochód: BMW X3 F25 2.0d

Re: KESSY FULL- bezkluczykowy system obsługi

Post autor: Bobson »

Sorki że się wtrące. Przyznam się że nie czytałem wszystkich postów w tym temacie ale....
Czy ktoś czytał instrukcję??? Bo tam jest informacja, że można zamknąć samochód najpierw z kluczyka a następnie dotknąć klamki - powoduje to, że samochód nie reaguje zbliżeniowo na kluczyk, a otworzyć go można jedynie z kluczyka naciskając go. Sądzę, że taki sposób zamknięcia w szczególnych sytuacjach - sklep kino odcina możliwość kradzieży na tzw. walizkę. A w domu wystarczy trzymać kluczyki w bezpiecznej odległości od drzwi i okien, tak aby nikt nie był w stanie zhakować sygnału. Tyle w temacie.
Dodatkowo są : Kessyless protektor za 600zł, ale on wymaga klepnięcia w kluczyk, ew. bezprzewodowe odcięcie zapłonu - złodziej musiałby róznocześnie zhakować dwa sygnały co wydaje mi się niemożliwe. System taki zachowuje wszelkie zalety kessyless i zabezpiecza samochód.

Anubis
Posty: 104
Rejestracja: 16 wrz 2018, 11:58
Lokalizacja: Wrocław
Samochód: Kodiaq Style 2.0.TDI DSG 190KM

Re: KESSY FULL- bezkluczykowy system obsługi

Post autor: Anubis »

Bobson pisze:
13 wrz 2019, 11:52
Sorki że się wtrące. Przyznam się że nie czytałem wszystkich postów w tym temacie ale....
Czy ktoś czytał instrukcję??? Bo tam jest informacja, że można zamknąć samochód najpierw z kluczyka a następnie dotknąć klamki - powoduje to, że samochód nie reaguje zbliżeniowo na kluczyk, a otworzyć go można jedynie z kluczyka naciskając go. Sądzę, że taki sposób zamknięcia w szczególnych sytuacjach - sklep kino odcina możliwość kradzieży na tzw. walizkę. A w domu wystarczy trzymać kluczyki w bezpiecznej odległości od drzwi i okien, tak aby nikt nie był w stanie zhakować sygnału. Tyle w temacie.
Dodatkowo są : Kessyless protektor za 600zł, ale on wymaga klepnięcia w kluczyk, ew. bezprzewodowe odcięcie zapłonu - złodziej musiałby róznocześnie zhakować dwa sygnały co wydaje mi się niemożliwe. System taki zachowuje wszelkie zalety kessyless i zabezpiecza samochód.
U mnie działa tak, że pierwsze dotknięcie klamki nie działa na zbliżenie, ale już za drugim razem tak, muszę dokładnie sprawdzić o co biega.

Awatar użytkownika
stingerA6
Posty: 2025
Rejestracja: 21 maja 2018, 21:19
Lokalizacja: Lubuskie
Samochód: Bardzo Mocarny Wagon - prawie Kodiaq

Re: KESSY FULL- bezkluczykowy system obsługi

Post autor: stingerA6 »

Od roku modelowego 2019 była opcja wyłączenia kessy
Od roku modelowego 2020 jest wbudowany w kluczyk system ala Kessyless Protektor - tyle że w fabrycznej ulepszonej wersji bez klepepania w kluczyk ;-)
"Forum to nie agencja towarzyska.....wszystkim nie dogodzimy"
"Niektórzy pędzą na złamanie karku, aż ciężko ich nieraz wyprzedzić."

czekus
Posty: 78
Rejestracja: 30 kwie 2019, 19:37
Samochód: Kodiaq 1.5TSI 4x2 manual - in progress ;)

Re: KESSY FULL- bezkluczykowy system obsługi

Post autor: czekus »

Aby wylaczyc kessy nalezy zamknac auto kluczykiem, nastepnie przytrzymac klamke (ja robie min 3 sek i smiga) i mozna zapomniec o problemach z walizka. Stosuje to w zaszadzie w wiekszosci dluzszych 'pozostawien' auta typu market,kino,m etc, natomiast w domu ja akurat nie musze sie w to bawic bo zlodzieje musieliby sforsowac jeszcze 2 bramy w tym garazowa, wiec tu im walizka jedynie za cepa posluzy...

Bobson
Posty: 8
Rejestracja: 05 kwie 2019, 15:02
Samochód: BMW X3 F25 2.0d

Re: KESSY FULL- bezkluczykowy system obsługi

Post autor: Bobson »

czekus pisze:
13 wrz 2019, 23:27
Aby wylaczyc kessy nalezy zamknac auto kluczykiem, nastepnie przytrzymac klamke (ja robie min 3 sek i smiga) i mozna zapomniec o problemach z walizka. Stosuje to w zaszadzie w wiekszosci dluzszych 'pozostawien' auta typu market,kino,m etc, natomiast w domu ja akurat nie musze sie w to bawic bo zlodzieje musieliby sforsowac jeszcze 2 bramy w tym garazowa, wiec tu im walizka jedynie za cepa posluzy...
D O K Ł A D N I E

JED
Posty: 1123
Rejestracja: 29 mar 2019, 9:10
Lokalizacja: 3City/Swiat
Samochód: BMW X1 + Kodiaq 2.0 TDI L&K

Re: KESSY FULL- bezkluczykowy system obsługi

Post autor: JED »

A ja mam pytanie: naprawdę uważacie, że komukolwiek, kto ma walizkę, chciałoby się kraść takie auto, jak Kodiaq?
NAPRAWDĘ???
Najpiekniejszy Laurin & Klement w PL. :mrgreen:

ODPOWIEDZ