KESSY FULL- bezkluczykowy system obsługi

Dyskusje na temat Škody Kodiaq I generacji (2016-2024)
rafalhtc
Posty: 296
Rejestracja: 08 mar 2017, 15:44
Samochód: Hyundai Tucson 2017| 1.6 GDI | Comfort + Navi

Re: KESSY FULL- bezkluczykowy system obsługi

Post autor: rafalhtc »

One potrafią zabić

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka




Sponsor

Re: KESSY FULL- bezkluczykowy system obsługi

Sponsor


Awatar użytkownika
BikeBert
Posty: 213
Rejestracja: 15 sty 2017, 14:53
Samochód: Kodiaq 2.0 TDI DSG

Re: KESSY FULL- bezkluczykowy system obsługi

Post autor: BikeBert »

Stworzyłem "kartonowy" wątek, gdzie umieściłem mój samorobny organizer:
viewtopic.php?f=9&t=463
Kodiaq => Ateca
My other car is a Mountain Bike

bubuś
Posty: 646
Rejestracja: 04 lut 2018, 10:28
Lokalizacja: Polska
Samochód: był Kodiaq Style 2,0 TDI 140kW, 4x4, DSG + dodatki

Re: KESSY FULL- bezkluczykowy system obsługi

Post autor: bubuś »

bodzioxl pisze:
06 kwie 2017, 12:44
lighting pisze:
05 kwie 2017, 9:43
Albo inne, istniejące rozwiązanie to etui-klatka Faradaya. To, co najtańsze znalazłem w Polsce to https://multi-com.pl/,details,id_pr,159 ... u,gsm.html
Już trochę wcześniej zainteresowałem się tematem zabezpieczenia z wykorzystaniem "etui-klatka Faradaya". Zamówiłem 2 sztuki, potwierdzam po włożeniu klucza do etui nie można otworzyć auta, czyli działa zgodnie z informacją producenta. Teraz mogę to rozwiązanie polecić.
Zakup tego pulersiku jest zbędnym wydatkiem. Równie skuteczne zabezpieczenie przed przechwyceniem/wyciekiem sygnału radiowego jest specjalna metalizowana torebeczka foliowa, którą można bezpłatnie dostać w punktach obsługi ViaToll. W takiej torebeczce trzymam ViaBoxa, w który muszą być wyposażone wszystkie auta lub zestawy o DMC powyżej 3,5 tony (pudełeczko radiowo komunikujące się z bramownicami na autostradach, trasach szybkiego ruchu i niektórych drogach krajowych, w celu uiszczenia opłaty za przejazd pojazdu).
Mając taki ViaBox, by nie bawić się w jego przełączanie/wyłaczanie, gdy jadę solo (tj. bez przyczepy, z którą przekraczam 3,5 tony) wkładam ustrojstwo w woreczek i bramownica nie komunikuje się z ViaBoxem i nie pobiera mi kasy z konta.
Follow your dreams :D
Cenię swój wzrok i czas, dlatego nie czytam niechlujnie pisanych postów! Oczekujesz pomocy, używaj poprawnej pisowni.
Popieram akcję na rzecz poprawnej pisowni i ortografii w Internecie: BYKOM-STOP!

WuWu
Posty: 597
Rejestracja: 10 cze 2017, 23:18
Samochód: Kodiaq 1,4

Re: KESSY FULL- bezkluczykowy system obsługi

Post autor: WuWu »

bubuś pisze:
06 lut 2018, 18:41
bodzioxl pisze:
06 kwie 2017, 12:44
lighting pisze:
05 kwie 2017, 9:43
Albo inne, istniejące rozwiązanie to etui-klatka Faradaya. To, co najtańsze znalazłem w Polsce to https://multi-com.pl/,details,id_pr,159 ... u,gsm.html
Już trochę wcześniej zainteresowałem się tematem zabezpieczenia z wykorzystaniem "etui-klatka Faradaya". Zamówiłem 2 sztuki, potwierdzam po włożeniu klucza do etui nie można otworzyć auta, czyli działa zgodnie z informacją producenta. Teraz mogę to rozwiązanie polecić.
Zakup tego pulersiku jest zbędnym wydatkiem. Równie skuteczne zabezpieczenie przed przechwyceniem/wyciekiem sygnału radiowego jest specjalna metalizowana torebeczka foliowa, którą można bezpłatnie dostać w punktach obsługi ViaToll. W takiej torebeczce trzymam ViaBoxa, w który muszą być wyposażone wszystkie auta lub zestawy o DMC powyżej 3,5 tony (pudełeczko radiowo komunikujące się z bramownicami na autostradach, trasach szybkiego ruchu i niektórych drogach krajowych, w celu uiszczenia opłaty za przejazd pojazdu).
Mając taki ViaBox, by nie bawić się w jego przełączanie/wyłaczanie, gdy jadę solo (tj. bez przyczepy, z którą przekraczam 3,5 tony) wkładam ustrojstwo w woreczek i bramownica nie komunikuje się z ViaBoxem i nie pobiera mi kasy z konta.
Na dzień dzisiejszy już jest zbędny. Można już wgrać poprawkę a nowe już mają możliwość zamknięcia, żeby z łapy nie otworzyć. Został jako futerał na zapasowy kluczyk.

lighting
Posty: 515
Rejestracja: 28 lut 2017, 16:04
Lokalizacja: Kraków
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI

Re: KESSY FULL- bezkluczykowy system obsługi

Post autor: lighting »

WuWu pisze:
06 lut 2018, 20:15
Na dzień dzisiejszy już jest zbędny. Można już wgrać poprawkę a nowe już mają możliwość zamknięcia, żeby z łapy nie otworzyć. Został jako futerał na zapasowy kluczyk.
Gdzie i jak wgrać ? W ASO ?
DO developer

WuWu
Posty: 597
Rejestracja: 10 cze 2017, 23:18
Samochód: Kodiaq 1,4

Re: KESSY FULL- bezkluczykowy system obsługi

Post autor: WuWu »

lighting pisze:
07 lut 2018, 12:32
WuWu pisze:
06 lut 2018, 20:15
Na dzień dzisiejszy już jest zbędny. Można już wgrać poprawkę a nowe już mają możliwość zamknięcia, żeby z łapy nie otworzyć. Został jako futerał na zapasowy kluczyk.
Gdzie i jak wgrać ? W ASO ?
Tak. Pisałem już o tym w tym wątku - jakieś 3 strony temu

Ethel
Posty: 315
Rejestracja: 21 mar 2017, 9:42
Samochód: Kodiaq 1.4 TSI DSG Style

Re: KESSY FULL- bezkluczykowy system obsługi

Post autor: Ethel »

Czy aktualizacja oprogramowania keyless w samochodach z pierwszej połowy 2017 jest zalecana przez producenta?
Aktualizacja pozwala wyłączyć czasowo funkcje dostępu bezdotykowego.

W poniedziałek jadę do ASO i powiedzieli, iż za darmo zrobią tylko w przypadku jeśli tak zaleca producent. Inaczej 200 pln......

Abisai
Posty: 32
Rejestracja: 07 kwie 2017, 20:15
Samochód: Kodiaq 1.5 TSI 150KM DSG SportLine Black Magic

Re: KESSY FULL- bezkluczykowy system obsługi

Post autor: Abisai »

U mnie zrobili za darmo i to na moje wyraźne pytanie - sam drążyłem temat...

Ethel
Posty: 315
Rejestracja: 21 mar 2017, 9:42
Samochód: Kodiaq 1.4 TSI DSG Style

Re: KESSY FULL- bezkluczykowy system obsługi

Post autor: Ethel »

Ciekawostka... u mnie nie udało się zaktualizować, bo jeszcze nie ma aktualizacji według mojego ASO :)

Ale raczej niemożliwe, iż w samochodzie z RM2017 zrobili przed odbiorem aktualizację... odbierany we wrześniu....

Jak to powinno działać? Kluczykiem zamknąć a potem parę sekund przytrzymać na klamce?

nasty
Posty: 137
Rejestracja: 29 maja 2017, 9:21
Samochód: Kodiaq 2.0 TDI 190KM

Re: KESSY FULL- bezkluczykowy system obsługi

Post autor: nasty »

Zamknąć z kluczyka, a następnie tak jak normalnie, czyli dotykając klamki palcem od przodu.

To powinno spowodować, że da się otworzyć tylko z kluczyka.

ODPOWIEDZ