KESSY FULL- bezkluczykowy system obsługi

Dyskusje na temat Škody Kodiaq I generacji (2016-2024)
krzysztof
Posty: 28
Rejestracja: 25 mar 2017, 22:48
Samochód: Kodiaq 1,4TSI 4x4 ACT

KESSY FULL- bezkluczykowy system obsługi

Post autor: krzysztof »

Zamawiąjąc Kodiaqa wybrałem opcję kessy full-bezkluczykowy system obsługi samochodu,alarm z funkcją SAFE mając na uwadze wygodę
i bezpieczeństwo auta.Dziś myślę,że wygoda,bajer napewno,ale czy odpowiednio zabezpiecza samochód przed złodziejem.
Zaniepokoił mnie artykuł"Bezbronne auta z keyless" Motor 13/2017 w którym autor informuje ,ze dostęp bezkluczykowy nie stanowi większego problemu dla złodzieja,a wręcz go ułatwia i co ciekawsze producenci dobrze o tym problemie wiedzą i nie robią.
Co Wiecie na ten temat?Jak działa taki system w Kodiaqu?



Sponsor

KESSY FULL- bezkluczykowy system obsługi

Sponsor


agnes
Posty: 266
Rejestracja: 29 sty 2017, 22:17
Samochód: Skoda Kodiaq 2,0 TDI

Re: KESSY FULL- bezkluczykowy system obsługi

Post autor: agnes »

krzysztof pisze:
04 kwie 2017, 19:01
Zamawiąjąc Kodiaqa wybrałem opcję kessy full-bezkluczykowy system obsługi samochodu,alarm z funkcją SAFE mając na uwadze wygodę
i bezpieczeństwo auta.Dziś myślę,że wygoda,bajer napewno,ale czy odpowiednio zabezpiecza samochód przed złodziejem.
Zaniepokoił mnie artykuł"Bezbronne auta z keyless" Motor 13/2017 w którym autor informuje ,ze dostęp bezkluczykowy nie stanowi większego problemu dla złodzieja,a wręcz go ułatwia i co ciekawsze producenci dobrze o tym problemie wiedzą i nie robią.
Co Wiecie na ten temat?Jak działa taki system w Kodiaqu?
Czytałam ten artykuł i mówiąc delikatnie byłam/jestem zdumiona.
Co ciekawe Kodiaq już jest w tym zestawieniu (tak jak 99 pozostałych modeli 30 marek).
Na pewno trzeba próbować wyjaśnić ten temat w Skodzie/u dealera - jak można zminimalizować lub wyeliminować problem?
Może jakieś etui, które uniemożliwia wychwycenie/wyemitowanie sygnału z "kluczyka"?

Rafał
Posty: 523
Rejestracja: 17 lut 2017, 10:53
Lokalizacja: Solec Kujawski, kuj-pom
Samochód: 2.0 tsi lava blue

Re: KESSY FULL- bezkluczykowy system obsługi

Post autor: Rafał »

dla złodzieja nie ma większych przeszkód przy forsowaniu fabrycznych zabezpieczeń, nawet podobno te z gps są do obejścia. pytanie, kiedy ubezpieczyciele zaczną podwyższać składki ac na auta z takim systemem (keyless).
specjalne etui pewnie zabezpieczy przed nadmiernym emitowaniem sygnału, ale wówczas cała idea kluczyka bez kluczyka mija się z celem a panie znowu będą musiały grzebać w torebce, żeby wyjąć kluczyk i otworzyć auto ;)
ja też mam full kyless z safe tylko po to, żeby ubezpieczyciel nie kazał za rok dokładać nowych zabezpieczeń auta

root
Administrator
Posty: 1392
Rejestracja: 09 lis 2016, 12:06
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90

Re: KESSY FULL- bezkluczykowy system obsługi

Post autor: root »

Dokładnie, dla dobrego złodzieja nie ma zabezpieczeń. Ja mam Kessy i się nie przejmuje, grunt to dobre ubezpieczenie :) A wygoda na pewno jest spora.
Twój znajomy posiada albo zastanawia się nad zakupem Kodiaqa? Daj mu znać o naszym forum! :)

lighting
Posty: 515
Rejestracja: 28 lut 2017, 16:04
Lokalizacja: Kraków
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI

Re: KESSY FULL- bezkluczykowy system obsługi

Post autor: lighting »

Rafał pisze:
04 kwie 2017, 20:02
ja też mam full kyless z safe tylko po to, żeby ubezpieczyciel nie kazał za rok dokładać nowych zabezpieczeń auta
Ja wziąłem Kessy Full ale bez alarmu SAFE. Co daje ten alarm SAFE ? To jakieś rozszerzenie do Kessy ?
DO developer

Rafał
Posty: 523
Rejestracja: 17 lut 2017, 10:53
Lokalizacja: Solec Kujawski, kuj-pom
Samochód: 2.0 tsi lava blue

Re: KESSY FULL- bezkluczykowy system obsługi

Post autor: Rafał »

safe to alarm fabryczny - syrenka i miganie świateł
sam kess to tylko centralny zamek działający gdy "kluczyk" jest w pobliżu

Biedrona
Posty: 10
Rejestracja: 16 mar 2017, 17:38
Samochód: 2.0 TDI STAIL

Re: KESSY FULL- bezkluczykowy system obsługi

Post autor: Biedrona »

Alarm wymaga ubezpieczenie

root
Administrator
Posty: 1392
Rejestracja: 09 lis 2016, 12:06
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90

Re: KESSY FULL- bezkluczykowy system obsługi

Post autor: root »

Ma też czujnik przechyłowy, czyli wyje gdyby ktoś chciał samochód wciągnąć na lawetę.
Twój znajomy posiada albo zastanawia się nad zakupem Kodiaqa? Daj mu znać o naszym forum! :)

krzysztof
Posty: 28
Rejestracja: 25 mar 2017, 22:48
Samochód: Kodiaq 1,4TSI 4x4 ACT

Re: KESSY FULL- bezkluczykowy system obsługi

Post autor: krzysztof »

alarm SAFE wymusił na mnie sprzedawca jako drugie zabezpieczenie samochodu,ważne przy ubezpieczeniu.
Pierwsze zabezpieczenie to immobilizer.

Awatar użytkownika
fonus
Posty: 259
Rejestracja: 10 mar 2017, 9:33
Samochód: Kodiaq 1.4 TSI ACT 150 KM 2WD DSG Brąz Magnetic

Re: KESSY FULL- bezkluczykowy system obsługi

Post autor: fonus »

Biedrona pisze:
04 kwie 2017, 22:01
Alarm wymaga ubezpieczenie
Skąd masz tę informację. To dosyć ważna sprawa. Mi nikt na to przy zamówieniu auta nie zwrócił uwagi. (Leasing bedzie więc AC wymagane) Pakiety ubezpieczenia są u nich od Allianz. Czy to gdzieś w jakimś OWU jest napisane czy gdzie?

ODPOWIEDZ