Felgi na zimę

Dyskusje na temat Škody Kodiaq I generacji (2016-2024)
rafalhtc
Posty: 296
Rejestracja: 08 mar 2017, 15:44
Samochód: Hyundai Tucson 2017| 1.6 GDI | Comfort + Navi

Re: Felgi na zimę

Post autor: rafalhtc »

Czujniki będą na felgach a nie oponach więc przekładka 2 razy w roku dla wulkanizatora to w razie czego nie problem.
Dla tych, którzy nie potrzebują innych felg na zime, warto rozważyć sam drugi komplet opon.
Przed zmianą trzeba tylko poinformować wulkanizatora, że są czujniki żeby delikatnej ściągnął oponę i zwrócił uwagę gdzie jest dokładnie czujnik zamontowany. I tyle
Jak już się to zajmuje mu to może 15s dłużej dla każdego koła.
I nie dajcie się naciągnąć na większe koszty wymiany kół z czujnikami. Nie ma co kosztować więcej- to tylko próbą wyciągnięcia większej kasy od Klienta który myśli, że ów czujnik to konstukcja co najmniej na miarę przycisku nuklearnego



Sponsor

Re: Felgi na zimę

Sponsor


Rafał
Posty: 523
Rejestracja: 17 lut 2017, 10:53
Lokalizacja: Solec Kujawski, kuj-pom
Samochód: 2.0 tsi lava blue

Re: Felgi na zimę

Post autor: Rafał »

kamilR pisze:
28 mar 2017, 1:06
A co to za teorie że mniejsze o rozmiar trzeba kupić O.o- tym tokiem to właścicel Kodiaqa na 19 musi kupić 18, ten co ma 18 kupuję 17, a ten na 17 kupuje na zime 16...bezsens, porządne zimówki dla rozmiaru r19 to 1000 zł? za 500 - 700 można kupić dobre zimówki r19 235/50(takie felgi mam zamówione, kupię do nich opony zimowe r19 i wszystko będzie cacy) np.:
-Dunlop SP WINTER SPORT 3D
-Hankook WINTER I-CEPT EVO2 SUV
-Bridgestone BLIZZAK
-Nokian WR SUV 3

Na pierwszych 3 w rozmiarach 17-18 cali sam jeździłem lub jeżdżę- Blizzaki wg. mnie były najgłośniejsze - jeżeli chodzi o właściwości jezdne nigdy nie miałem niespodzianek czy jakiś dziwnych zachowań auta na ww. oponach.
Na Nokianach teść obecnie 2 sezon przejeździł w rozmiarze 18 cali w zimę suvem i też sobie chwali.
zakładam kolego, że chodzi Ci o mój wpis - a tam napisałem, że chodzi o węższe koła czyli zamiast 235 -225. co do opon w tych cenach - zakładam, że sprawdzałeś na oponeo i tam rzeczywiście tyle kosztują, ale zobacz ile mają sztuk/kpl i jaka była ich cena wyjściowa - mamy wiosnę i TERAZ wszyscy wypychają zimówki- możemy wrócić do rozmowy jesienią ;)

kamilR
Posty: 318
Rejestracja: 26 mar 2017, 16:40
Samochód: Hyundai Tucson 1.7crdi '15,Koleos 2.0dci 4x4 '17

Re: Felgi na zimę

Post autor: kamilR »

@Rafał
A to przepraszam nie doczytałem:)
Wcale nie oponeo;) np. tu: https://www.sklepopon.com/osobowe?cat=& ... sezon%5D=2

I też nie przesadzajmy- ostatni komplet opon zimowych kupiłem w grudniu 2015 roku Hankooki icept evo2- jako że samochód odebrałem z salonu jakoś koniec listopada to zaraz zamówiłem opony- nie zauważyłem szybujących cen w górę. Ale tak zgodzę się że lepiej poza sezonem szukać i kupić niż jak to się mawia: za pięć dwunasta:)).

Ethel
Posty: 315
Rejestracja: 21 mar 2017, 9:42
Samochód: Kodiaq 1.4 TSI DSG Style

Re: Felgi na zimę

Post autor: Ethel »

Ewentualnie zawsze można negocjować z dealerem. U mnie Pan na wstępie powiedział, że komplet zimówek 19 gratis :P

Matelino
Posty: 78
Rejestracja: 23 mar 2017, 21:37
Samochód: Skoda Kodiaq 1.4 tsi DSG 150km

Re: Felgi na zimę

Post autor: Matelino »

Jarek104 pisze:
28 mar 2017, 6:36
Matelino pisze:
27 mar 2017, 12:16

Warto teź rozważyć zakup samych opon i przekładać 2 razy do roku biorąc pod uwagę zwiększony koszt przez czujniki ciśnienia.
jakie czujniki?????????

W Skodzie nie ma czujników w wentylach, to nie renault..
Jarek a czy ja pisałem, że czujniki są w wentylach??
Zasugerowałem tylko kupno samych opon zimowych.

Awatar użytkownika
Jarek104
Posty: 158
Rejestracja: 22 mar 2017, 6:05
Samochód: E39 528i

Re: Felgi na zimę

Post autor: Jarek104 »

to co miałeś na myśli pisząc o zwiększonym koszcie drugiego kpl felg ze względu na czujniki?
Weź nie brnij.. ;-)

sygnał o ciśnieniu jest brany z czujnika w pierścieniu ABS. I na tym zakończmy ;-)

miro.t
Posty: 180
Rejestracja: 27 gru 2016, 12:11
Samochód: Misiek 2.0TDI

Re: Felgi na zimę

Post autor: miro.t »

Jarku rozumiem, że mogę bez obaw zmienić felgi na inne i nie będzie problemów z pomiarem ciśnienia?

Awatar użytkownika
Jarek104
Posty: 158
Rejestracja: 22 mar 2017, 6:05
Samochód: E39 528i

Re: Felgi na zimę

Post autor: Jarek104 »

Żadnego. Z poziomu komputera pokładowego zapiszesz nowe, prawidłowe wg Ciebie parametry ciśnienia ( obwodu koła ) i będzie ok

W.W.
Posty: 59
Rejestracja: 11 mar 2017, 16:31
Samochód: Passat

Re: Felgi na zimę

Post autor: W.W. »

Na zimę zdecydowanie 17/18 na stalowych felgach. Bezpieczeństwo jest najważniejsze. Proste przełożenie, choć warto to zlecić zakładowi, aby sprawdził wyważenie kół raz na pół roku.
Co do szerokości opon. Pokutuje stereotyp. aby kupić węższe, co wywodzi się z zimowych rajdów. Tyle, że oni jeżdżą na specjalnych oponach, które nie nadają się na cywilne drogi. Gdzieś w sieci jest artykuł, gdzie dwóch fizyków rozprawiało się właśnie z mitem węższych opon na zimę. Warto sobie uzmysłowić, że w naszych warunkach i tak w zimie śnieg nie za bardzo leży na ulicach, z wyjątkiem dalekiego południa, rzecz jasna. Większość jazd odbywa się po zamarzniętym asfalcie. Ja od lat stosuje takie same rozmiary zima - lato.
Jak chodzi o szpan, to chyba ktoś pomylił modele samochodu i nie to auto kupił, co powinien.
Pozdrawiam
WW

kamilR
Posty: 318
Rejestracja: 26 mar 2017, 16:40
Samochód: Hyundai Tucson 1.7crdi '15,Koleos 2.0dci 4x4 '17

Re: Felgi na zimę

Post autor: kamilR »

Czyli co- jeśli kupie opony zimowe do fabrycznych felg 19 calowych to nie bedzie bezpieczne i robie to dla szpanu...haha
I dla wyjaśnienia felgi aluminiowe sa bardziej wytrzymałe od stalowych- czytaj bezpieczniejsze. Polecam nie pisac głupot.

ODPOWIEDZ