Felgi w Kodiaq

Dyskusje na temat Škody Kodiaq I generacji (2016-2024)
Niedźwiadeq
Posty: 68
Rejestracja: 29 maja 2017, 21:49
Lokalizacja: Wlkp
Samochód: kodiaq 2.0 Tdi DSG style + dodatki

Re: Felgi w Kodiaq

Post autor: Niedźwiadeq »

Proponuje zachowac oryginalne sruby a zakupic nasadke o cienkiej sciance. Wyjdzie taniej ☺



Sponsor

Re: Felgi w Kodiaq

Sponsor


Grzesiek
Posty: 1
Rejestracja: 21 maja 2017, 7:56
Samochód: kodiaq style 2,0 tdi 190Km

Re: Felgi w Kodiaq

Post autor: Grzesiek »

Obrazek
pozdrawiam :)

WuWu
Posty: 597
Rejestracja: 10 cze 2017, 23:18
Samochód: Kodiaq 1,4

Re: Felgi w Kodiaq

Post autor: WuWu »

Znalazłem jeden całkiem ciekawy odmienny kształt felgi, ale nie znalazłem żadnego odpowiednika znanej firmy.
Czy ktoś ma wiedzę na temat "producenta" felg - Racing Line, a dokładnie mówiąc jakości.
Ludzie na forach w wypowiedziach głównie z poprzednich lat wypowiadali się negatywnie o lakierze który schodzi z felg.
O wytrzymałości mówili różnie, jedni byli zadowoleni drudzy nie. Ciekawe czy coś się zmieniło na lepsze.
Raczej to Chińskie bo można je spotkać jako felgi Citat lub jakieś numerki a producenta podają Racing Line, PDW i tzw inny .......... ale teraz niezależnie gdzie pojedziesz i tak przywieziesz pamiątkę z Chin ;)
Może ktoś zna temat.
Jakiego producenta felg możecie polecić, którego sprawdziliście już osobiście w poprzednich autach i jesteście zadowoleni.


Obrazek

WuWu
Posty: 597
Rejestracja: 10 cze 2017, 23:18
Samochód: Kodiaq 1,4

Re: Felgi w Kodiaq

Post autor: WuWu »

Dla osób które zastanawiają się nad zakupem drugich felg do opon zimowych info które otrzymałem od serwisu ASO i handlujących felgami:

- podobno nie powinno się na zimę wybierać felg polerowanych ponieważ sól negatywnie wpływa na wygląd i odradzają zakupu (tak że wcześniejszy temat z polerowaną felgą nieaktualny)

- wybierając felgi wybierać w konfiguratorze po aucie a nie po rozmiarze który niby znamy. Np felga 5x112 z fi 57,1 i ET 44 to prawie jak do Kodiaq-a który ma ET43, a tu się okazuje że dana felga ma homologację do Kodiaqa np w rozmiarze 5x112 z fi 66,6 i ET 37 + pierścień centrujący.
To akurat doradzili mi sprzedający felgi. Nie wiem czy można to gdzieś sprawdzić i potwierdzić ale jak goście handlują na oponeo i felgi to chyba się znają.

krzysiek
Posty: 179
Rejestracja: 08 mar 2017, 8:39
Samochód: Kodiaq 2.0 TDI Style 190 KM + troche bajerów

Re: Felgi w Kodiaq

Post autor: krzysiek »

WuWu masz racje kazdy producent ma felgi z homologacja do dane auta wiec warto to sprawdzic. Mysle ze w wiekszosci miejsc gdzie handluna felgami sprawdza to bez problemu.

LionHeart
Posty: 18
Rejestracja: 03 lip 2017, 22:44
Samochód: VW Tiguan Allspace 2.0 TSI 180 koni

Re: Felgi w Kodiaq

Post autor: LionHeart »

Mam jedną informację dot. felg.
Otóż poinformowano mnie w salonie Skody, że w razie jaiegoś zdarzenia drogowego (wypadek itp.) firma ubezpieczeniowa może zakwestionować wypłacenie odszkodowania, jeśli felgi nie będą miały homologacji Skody. Także może się wpierw dopytać w salonie, zanim kupi się felgi gdzie indziej. Pozdrawiam

WuWu
Posty: 597
Rejestracja: 10 cze 2017, 23:18
Samochód: Kodiaq 1,4

Re: Felgi w Kodiaq

Post autor: WuWu »

W salonie niestety nie znają jaki producent felg ma jakie homologacje do Kodiaq-a. To powinien doradzić sprzedawca i dlatego napisałem, aby nie kierować się na ślepo wymiarami które niby znamy tylko kierować się konfiguracją po konkretnym modelu z dokładnością do ....silnika ;).
Po zamówieniu felg przez internet wg rozmiaru dostałem sms-a, że w przypadku pytań proszę o kontakt. Zadzwoniłem. I okazało się że źle wybrałem ponieważ może i wg wymiarów by pasowało ale wg informacji od producenta felgi do Kodiaq-a mają homologację na felgę z innym "fi + pierścień" i z innym "ET" (jak już wyżej napisałem)
i zmienili mi zamówienie na prawidłowe.

Ostatecznie padło na firmę z tradycjami BORBET. http://www.borbet.de/en/Wheel-historie/p-BB_RimHistory
Czy to dobry wybór ? Jeszcze nie wiem ;)

kamilR
Posty: 318
Rejestracja: 26 mar 2017, 16:40
Samochód: Hyundai Tucson 1.7crdi '15,Koleos 2.0dci 4x4 '17

Re: Felgi w Kodiaq

Post autor: kamilR »

A jakis papier masz na to ze ta felga jest homologowana przez Skode do modelu Kodiaq? w tym wątku nawet było poruszane ze pierwsza firma która uzyskała homologacje jest MAK- czy sa jakieś inne?
Kolejna kwestia to dlaczego felga ze średnicą otworu która pasuje do Kodiaqa nie ma niby homologacji, a felga z wieksza średnica otworu plus pierścień centrujacy juz taka homologacje posiadaO.o - nie kumam...poza tym do felgi która musi dodatkowo miec pierścień centrujący ja nie mam przekonania...

WuWu
Posty: 597
Rejestracja: 10 cze 2017, 23:18
Samochód: Kodiaq 1,4

Re: Felgi w Kodiaq

Post autor: WuWu »

Nie mam ani papieru ani felg. Dopiero zamówiłem i mają być za tydzień. Testuje na sobie.
Borbet na swojej stronie ma już jakieś różne TUV-y skody i też do Kodiaqa ale nie znam się więc nie mówię że ma.
Dlaczego jest większa, nie wiem. Konfigurator też nie mówi dlaczego. Gdybam że może chodzi o odsunięcie felgi np od zacisków hamulcowych o może żeby nie obcierało przy skręcaniu.
A felga mając 8" (moja obecna felga ma 7) to te 2,5cm musi się gdzieś zmieścić.

Obrazek

na zdjęciu widać że Kodiaq ma STANDARDOWO 5x112 57;

a oni dają w tej feldze 5x112 66

Co do pierścienia to mi powiedziano (nie wiem czy to prawda) że on nie przenosi żadnych sił a jedynie pomaga w przykręceniu koła. Może ktoś wie jak to działa i potwierdzi lub zaprzeczy ?

Nikogo nie namawiam a wręcz odradzam hahaha. Nie róbcie tego co ja ;)

Nigdy nie słyszałem aby ubezpieczyciel robił problemy z felgami, no chyba że to felga była by powodem wypadku to może wtedy. Nigdy nikt nie pytał się u mnie jakie miałem felgi. Ja myślę że to już czasem bardziej opony mogą być powodem wypadku.

ale z chęcią poczytam / zobaczę jakie macie swoje pomysły

Rafał
Posty: 523
Rejestracja: 17 lut 2017, 10:53
Lokalizacja: Solec Kujawski, kuj-pom
Samochód: 2.0 tsi lava blue

Re: Felgi w Kodiaq

Post autor: Rafał »

WuWu pisze:
14 sie 2017, 20:59
......
Nigdy nie słyszałem aby ubezpieczyciel robił problemy z felgami, no chyba że to felga była by powodem wypadku to może wtedy. Nigdy nikt nie pytał się u mnie jakie miałem felgi. Ja myślę że to już czasem bardziej opony mogą być powodem wypadku.
....
dokładnie tak jak piszesz, a reszta to szukanie dziury w d...ie - a wystarczy palcem po kręgosłupie w dół ... :lol:

ODPOWIEDZ