Felgi w Kodiaq

Dyskusje na temat Škody Kodiaq I generacji (2016-2024)
D10ni
Posty: 1088
Rejestracja: 23 wrz 2018, 11:53
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: GunMetal Sportline 2.0TDI 190KM

Re: Felgi w Kodiaq

Post autor: D10ni »

Rozumiem że kolega "uparł się" na jazdę sportową pudełkiem o aerodynamice kontenera morskiego :-)
Bez obrazy, ale podobne odczucia miałem jak widziałem Land Rovery Discovery 4 na podobnych niskoprofilowych oponach. Co prawda Kodiakowi baaardzo daleko do możliwości terenowych D4, ale to nadal SUV. Ja raczej patrzę w stronę takich opon https://www.sklepopon.com/opona-caloroc ... 2-t-119564 na stalówki 17 i objazd kilku fajnych tras offroad w Wielkopolsce.
Swoją drogą, na Skoda Auto-Szkoła zrobiłem jedynkę i dwójkę, te samochody sporo potrafią i serio elektronika nieźle trzyma je w zakręcie na mokrym. Ciekaw jestem, ile więcej daje taki niski profil? Czy z tym da się jeździć bez rekalibracji systemów? Z kolei czy ma sens jazda takim autem (rodzinny SUV) z powyłączanymi systemami?
Obrazek
Ale generalnie szacun dla kolegi za kreatywność i odwagę w spełnianiu swoich marzeń.


Zadowolny z GunMetal Sportline :D

Sponsor

Re: Felgi w Kodiaq

Sponsor


Hadi
Posty: 4
Rejestracja: 20 cze 2020, 21:22
Samochód: Skoda Kodiaq Sportline

Re: Felgi w Kodiaq

Post autor: Hadi »

Witaj.Mam 20tki w standardzie (zima) i nieczuje zadnej różnicy.Natomiast może to fakt ze mam adaptacyjne zawieszenie.

KULPAS
Posty: 33
Rejestracja: 04 maja 2021, 8:29
Samochód: Skoda Kodiaq 1.4TSI ACT 150KM

Re: Felgi w Kodiaq

Post autor: KULPAS »

Felgi 22 ładnie się prezentują, tylko hamulce jakieś takie małe są przy nich

bubuś
Posty: 646
Rejestracja: 04 lut 2018, 10:28
Lokalizacja: Polska
Samochód: był Kodiaq Style 2,0 TDI 140kW, 4x4, DSG + dodatki

Re: Felgi w Kodiaq

Post autor: bubuś »

KULPAS pisze:
08 sie 2021, 9:01
Felgi 22 ładnie się prezentują, tylko hamulce jakieś takie małe są przy nich Obrazek
No właśnie, podzielam pogląd (to tak, jak założyć obuwie lub ubiór ze 3-4 rozmiary większe. Może to u niektórych wzbudzać drwinę lub politowanie).
A to, jak mi się wydaje, skutek naruszenia podstawowych proporcji określonych przez projektanta auta.
Ogromniasta felga z gumą o niskim profilu, jakoś nie za bardzo komponuje z relatywnie zbyt małymi do felgi tarczami hamulcowymi, burzy spójność bryły (pomijam aspekt praktyczny, wedle którego SUV ma być autem wszechstronnym, a nie tylko do jeżdżenia po gładkim asfalcie).
Uważam, że jak już iść na tuning optyczny, to na całość i połączyć z wymianą układu hamulcowego na znacznie większy, proporcjonalny do felg.
Ale co ja tam wiem. Dla mnie auto, zwłaszcza SUV jest przedmiotem przede wszystkim użytkowym, a nie biżuterią.
Follow your dreams :D
Cenię swój wzrok i czas, dlatego nie czytam niechlujnie pisanych postów! Oczekujesz pomocy, używaj poprawnej pisowni.
Popieram akcję na rzecz poprawnej pisowni i ortografii w Internecie: BYKOM-STOP!

Awatar użytkownika
stingerA6
Posty: 2028
Rejestracja: 21 maja 2018, 21:19
Lokalizacja: Lubuskie
Samochód: Bardzo Mocarny Wagon - prawie Kodiaq

Re: Felgi w Kodiaq

Post autor: stingerA6 »

Najważniejsze aby właścicielowi się podobało.
"Forum to nie agencja towarzyska.....wszystkim nie dogodzimy"
"Niektórzy pędzą na złamanie karku, aż ciężko ich nieraz wyprzedzić."

Przemo81
Posty: 30
Rejestracja: 24 lut 2020, 19:45
Samochód: Kodiaq, Style, 190 tdi 4x4

Re: Felgi w Kodiaq

Post autor: Przemo81 »

Czy jest tu moze ktos kto zamawial sobie felgi u naszych poludniowych sasiadow ? Mam pare pytan o sam proces skladania zamowienia.

bo nie ukrywam ze cena za sztuke jest zachecajaca

Obrazek

elmiko
Posty: 410
Rejestracja: 16 wrz 2021, 19:45
Samochód: Kodiaq MR2022 L&K TDI 200KM

Re: Felgi w Kodiaq

Post autor: elmiko »

Sporo ludzi pakuje jak największe felgi do swoich aut, a ja mam pytanie za 100 punktów - jakie najmniejsze felgi z oryginalnych da się założyć do 200-konnego Sportline? Tak, żeby nie haczyło o zaciski.

Przemo81
Posty: 30
Rejestracja: 24 lut 2020, 19:45
Samochód: Kodiaq, Style, 190 tdi 4x4

Re: Felgi w Kodiaq

Post autor: Przemo81 »

elmiko pisze:
16 wrz 2021, 20:31
Sporo ludzi pakuje jak największe felgi do swoich aut, a ja mam pytanie za 100 punktów - jakie najmniejsze felgi z oryginalnych da się założyć do 200-konnego Sportline? Tak, żeby nie haczyło o zaciski.
Wiem ze offtop ale z ciekawosci co chcialbys zyskac schodzac ponizej wartosci zalecanych przez producenta ? Z tego co widze to minimum to 215/65/17 jezeli zejdziesz na 16 cali to juz profil Ci skoczy na 70. Zastanawiam sie jak taki "balon" bedzie sie zachowywal przy tej masie auta w zakretach/hamowaniach...

bubuś
Posty: 646
Rejestracja: 04 lut 2018, 10:28
Lokalizacja: Polska
Samochód: był Kodiaq Style 2,0 TDI 140kW, 4x4, DSG + dodatki

Re: Felgi w Kodiaq

Post autor: bubuś »

Przemo81 pisze:
17 wrz 2021, 19:25
elmiko pisze:
16 wrz 2021, 20:31
Sporo ludzi pakuje jak największe felgi do swoich aut, a ja mam pytanie za 100 punktów - jakie najmniejsze felgi z oryginalnych da się założyć do 200-konnego Sportline? Tak, żeby nie haczyło o zaciski.
Wiem ze offtop ale z ciekawosci co chcialbys zyskac schodzac ponizej wartosci zalecanych przez producenta ? Z tego co widze to minimum to 215/65/17 jezeli zejdziesz na 16 cali to juz profil Ci skoczy na 70. Zastanawiam sie jak taki "balon" bedzie sie zachowywal przy tej masie auta w zakretach/hamowaniach...
A jak Twoim zdaniem ma się zachowywać?
Auto będzie skręcało, będzie hamowało oraz przyspieszało. Bez żadnych problemów.
Przed Kodiaqiem miałem Hyundaia Santa Fe V6, o masie własnej 1950 kg (na kołach 17" na gumach 235/70), czyli o ponad 100 kg cięższego od posiadanego Kodiaqa i nie dostrzegałem najmniejszych problemów trakcyjnych.
Jak ktoś będzie autem szalał, to i na kołach 21, czy też 22" może zrobić sobie kuku.
Follow your dreams :D
Cenię swój wzrok i czas, dlatego nie czytam niechlujnie pisanych postów! Oczekujesz pomocy, używaj poprawnej pisowni.
Popieram akcję na rzecz poprawnej pisowni i ortografii w Internecie: BYKOM-STOP!

Awatar użytkownika
stingerA6
Posty: 2028
Rejestracja: 21 maja 2018, 21:19
Lokalizacja: Lubuskie
Samochód: Bardzo Mocarny Wagon - prawie Kodiaq

Re: Felgi w Kodiaq

Post autor: stingerA6 »

Jedni pewne, że felgi niezgodne z homologacją są wykorzystywane przez ubezpieczyciela przy problemach dotyczących likwidacji szkody.
"Forum to nie agencja towarzyska.....wszystkim nie dogodzimy"
"Niektórzy pędzą na złamanie karku, aż ciężko ich nieraz wyprzedzić."

ODPOWIEDZ