Felgi w Kodiaq

Dyskusje na temat Škody Kodiaq I generacji (2016-2024)
tomnowy
Posty: 558
Rejestracja: 31 sie 2021, 17:54
Samochód: Kodiaq 1.5 Style

Re: Felgi w Kodiaq

Post autor: tomnowy »

to nie wiedzialem ze mozna dokupić sytem RDKS do Kodiaqa. w fordzie focus z 2015 jest tylko 1 kontrolka na zegarach wiec pokazuje alarm ogólny niskiego ciśnienia. jak kodiaq ma pokazane każde kolo osobno na podglądzie to pewnie wskazuje konkretne kolo z niskim cis. jeśli tak jest to jak dla mnie w zupełności wystarczy takie rozwiązanie, dodatkowe czujniki pokażą wartości ciśnienia ale o raczej nie jest tak istotna informacja, i tak trzeba kolo dopompować



Sponsor

Re: Felgi w Kodiaq

Sponsor


D10ni
Posty: 1088
Rejestracja: 23 wrz 2018, 11:53
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: GunMetal Sportline 2.0TDI 190KM

Re: Felgi w Kodiaq

Post autor: D10ni »

elmiko pisze:
22 wrz 2021, 22:44
Teraz i tak pompuję koła z dokładnym manometrem. Jedyne co mi te czujniki dają to obraz zmiany ciśnienia w zależności od temperatury otoczenia. Np. przy standardowym ciśnieniu 2,4 - jesienią rano potrafi być 2,2, z drugiej strony latem podczas jazdy autostradą potrafi skoczyć do 2,7. Tyle.
Próbowałeś pompować koła azotem? Nie powinno być takich zmian.
Zadowolny z GunMetal Sportline :D

Mielcar
Posty: 18
Rejestracja: 09 cze 2021, 9:29
Samochód: Kodiaq 1.5 DSG Style* wkrótce(?)

Re: Felgi w Kodiaq

Post autor: Mielcar »

Słyszałem że najlepsza jest mieszanka 78% azotu, 21% tlenu z dodatkiem 1% argonu. Ważne żeby kupić taką dobrej jakości, gdzie jest poniżej 0,05% zanieczyszczeń! ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk

elmiko
Posty: 408
Rejestracja: 16 wrz 2021, 19:45
Samochód: Kodiaq MR2022 L&K TDI 200KM

Re: Felgi w Kodiaq

Post autor: elmiko »

D10ni pisze:
23 wrz 2021, 9:33
elmiko pisze:
22 wrz 2021, 22:44
Teraz i tak pompuję koła z dokładnym manometrem. Jedyne co mi te czujniki dają to obraz zmiany ciśnienia w zależności od temperatury otoczenia. Np. przy standardowym ciśnieniu 2,4 - jesienią rano potrafi być 2,2, z drugiej strony latem podczas jazdy autostradą potrafi skoczyć do 2,7. Tyle.
Próbowałeś pompować koła azotem? Nie powinno być takich zmian.
Lotto mi to ;) :D
Jak nie miałem czujników to działo się dokładnie to samo i przetrwałem. Teraz staram się technologie wykorzystywać a nie pozwalać jej sobą kierować.
Mielcar pisze:
23 wrz 2021, 16:58
Słyszałem że najlepsza jest mieszanka 78% azotu, 21% tlenu z dodatkiem 1% argonu. Ważne żeby kupić taką dobrej jakości, gdzie jest poniżej 0,05% zanieczyszczeń! ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk
ROTFL. Jak to mówią - zrobiłeś mój dzień :)

Przemo81
Posty: 30
Rejestracja: 24 lut 2020, 19:45
Samochód: Kodiaq, Style, 190 tdi 4x4

Re: Felgi w Kodiaq

Post autor: Przemo81 »

Jakby ktos byl zainteresowany zakupem felg u naszych poludniowych sasiadow (za 4 sztuki w CZ kupi sie tylko 3 w PL) to dopytalem na ofjcalnym fb skode w Czechach czy jako osoba nie z Czech moge cos zamowic u nich na stronie. Odpowiedz byla troche nie w prost, nie zabronili powiedzieli tylko ze dostarczaja w ramach swojego kraju, a jako ze felgi i tak odbiera sie u dealera wiec...

Maciej88
Posty: 6
Rejestracja: 25 lis 2021, 23:50
Samochód: Kodiaq

Re: Felgi w Kodiaq

Post autor: Maciej88 »

Witam mam pytanie czy do kodiaq'a podpasują felgi r18 8.5" ET29 rozstaw 5x112 chodzi o to czy nie będą wystawać i ocierać o nadkole

Awatar użytkownika
herman00
Posty: 266
Rejestracja: 22 lip 2020, 9:02
Lokalizacja: Warszawa Ursynów
Samochód: Zielony Misiek Style 2,0 TSi 4x4DSG

Re: Felgi w Kodiaq

Post autor: herman00 »

Według mnie tam jest tal mało miejsca do podstawy amortyzatora, że jakakolwiek próba oszukania tego co w homologacji może źle się skończyć.
W wyciągu ze świadectwa homologacji jest napisane jakie rozmiary felg mogą być użyte.

elmiko
Posty: 408
Rejestracja: 16 wrz 2021, 19:45
Samochód: Kodiaq MR2022 L&K TDI 200KM

Re: Felgi w Kodiaq

Post autor: elmiko »

Maciej88 pisze:
25 lis 2021, 23:57
Witam mam pytanie czy do kodiaq'a podpasują felgi r18 8.5" ET29 rozstaw 5x112 chodzi o to czy nie będą wystawać i ocierać o nadkole

Obrazek

Pierwszy obrazek to różnica od standardu 7" ET43. Może przerażać ;)


Obrazek

Drugi to różnica od największych fabrycznych - one siedzą jeszcze głębiej, więc teoretycznie o zawieszenie bym się nie bał.
Nadkole od zewnątrz? Nie wiem.
Wygląd? Kwestia gustu.
Właściwości jezdne przy innej geometrii zawieszenia (przesuwasz koła bardziej na zewnątrz)? Nie wiem.

Wybór należy do Ciebie.

ODPOWIEDZ