Skoda Kodiaq vs Seat Tarraco

Dyskusje na temat Škody Kodiaq I generacji (2016-2024)
Malenstwo8
Posty: 2589
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: Skoda Kodiaq vs Seat Tarraco

Post autor: Malenstwo8 »

Gliniak pisze:
16 mar 2019, 12:08
dla mnie osobiście to klon klona , brakuje w tym samochodzie jakichkolwiek cech indywidualnych patrząc na niego mam wrażenie jak bym spoglądał na tłum Azjatów wszyscy są tacy sami ...podobnie Tarraco (mieszają mi się tu w stylu wszystkie klony VAG)
Porównywanie do Kodiaqa (który i może nie jest cudem designu ale ma osobowość ) - nie dla mnie :-)
Podpisuję się „oboma rękoma” 🙂



Sponsor

Re: Skoda Kodiaq vs Seat Tarraco

Sponsor


Kodik
Posty: 23
Rejestracja: 17 lut 2019, 15:19
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Skoda Kodiaq Style 2.0 TSI 180 KM DSG 4x4

Re: Skoda Kodiaq vs Seat Tarraco

Post autor: Kodik »

Malenstwo8 pisze:
16 mar 2019, 15:36
Gliniak pisze:
16 mar 2019, 12:08
dla mnie osobiście to klon klona , brakuje w tym samochodzie jakichkolwiek cech indywidualnych patrząc na niego mam wrażenie jak bym spoglądał na tłum Azjatów wszyscy są tacy sami ...podobnie Tarraco (mieszają mi się tu w stylu wszystkie klony VAG)
Porównywanie do Kodiaqa (który i może nie jest cudem designu ale ma osobowość ) - nie dla mnie :-)
Podpisuję się „oboma rękoma” 🙂
I ja również. Cała linia boczna natrętnie i jednoznacznie kojarzy się z Tiguanem All Space, który, moim zdaniem, stylistycznie jest zdecydowanie mniej ciekawy od "muskularnego", z lekko "kwadratowymi" i zdecydowanie zarysowanymi nadkolami Kodiaqa. Przód fajny, ale po dłuższym przyjrzeniu się nie uważam go za ładniejszy od kodiaqowego. Jednak Josef Kaban, to wielki mistrz, który wykonał wspaniałą pracę. Szkoda, że przeszedł do BMW, jeżeli dobrze kojarzę. Myślałem, że Hiszpanie zrobią coś naprawdę ciekawego (jak Leon, czy Ibiza), a wyszło tak, jakby dostali projekt All Space'a z VW i zaczęli na siłę coś w nim zmieniać, żeby wyszło nowe auto. Niestety, nie wyszło. Kodiaq rządzi! :D

Bartosz
Posty: 118
Rejestracja: 24 sie 2018, 12:22
Samochód: Sportline 2.0TSI 190KM 2020

Re: Skoda Kodiaq vs Seat Tarraco

Post autor: Bartosz »

Kodik pisze:
20 mar 2019, 19:49
Cała linia boczna natrętnie i jednoznacznie kojarzy się z Tiguanem All Space, który, moim zdaniem, stylistycznie jest zdecydowanie mniej ciekawy od "muskularnego", z lekko "kwadratowymi" i zdecydowanie zarysowanymi nadkolami Kodiaqa. Przód fajny, ale po dłuższym przyjrzeniu się nie uważam go za ładniejszy od kodiaqowego. Jednak Josef Kaban, to wielki mistrz, który wykonał wspaniałą pracę. Szkoda, że przeszedł do BMW, jeżeli dobrze kojarzę. Myślałem, że Hiszpanie zrobią coś naprawdę ciekawego (jak Leon, czy Ibiza), a wyszło tak, jakby dostali projekt All Space'a z VW i zaczęli na siłę coś w nim zmieniać, żeby wyszło nowe auto. Niestety, nie wyszło. Kodiaq rządzi! :D
Zgadzam się całkowicie i podpisuję obiema rękami. Jakbym czytał własne słowa. Co już tu podkreślaliśmy w tym wątku, projekt Kodiaqa jest wyjątkowo udany, spójny i jednocześnie oryginalny, nie można mu zarzucić zapożyczeń. Tarraco zaś to Tiguan Allspace przeprojektowany na Seata.

Kodik
Posty: 23
Rejestracja: 17 lut 2019, 15:19
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Skoda Kodiaq Style 2.0 TSI 180 KM DSG 4x4

Re: Skoda Kodiaq vs Seat Tarraco

Post autor: Kodik »

Bartosz pisze:
20 mar 2019, 22:49
Kodik pisze:
20 mar 2019, 19:49
Cała linia boczna natrętnie i jednoznacznie kojarzy się z Tiguanem All Space, który, moim zdaniem, stylistycznie jest zdecydowanie mniej ciekawy od "muskularnego", z lekko "kwadratowymi" i zdecydowanie zarysowanymi nadkolami Kodiaqa. Przód fajny, ale po dłuższym przyjrzeniu się nie uważam go za ładniejszy od kodiaqowego. Jednak Josef Kaban, to wielki mistrz, który wykonał wspaniałą pracę. Szkoda, że przeszedł do BMW, jeżeli dobrze kojarzę. Myślałem, że Hiszpanie zrobią coś naprawdę ciekawego (jak Leon, czy Ibiza), a wyszło tak, jakby dostali projekt All Space'a z VW i zaczęli na siłę coś w nim zmieniać, żeby wyszło nowe auto. Niestety, nie wyszło. Kodiaq rządzi! :D
Zgadzam się całkowicie i podpisuję obiema rękami. Jakbym czytał własne słowa. Co już tu podkreślaliśmy w tym wątku, projekt Kodiaqa jest wyjątkowo udany, spójny i jednocześnie oryginalny, nie można mu zarzucić zapożyczeń. Tarraco zaś to Tiguan Allspace przeprojektowany na Seata.
Fajnie, że się zgadzamy :D Ja jeszcze dodam takie swoje spostrzeżenie, że ze zdumieniem, mniej więcej od dekady, widzę jak SEAT cofa się w rozwoju. Z marki bardzo oryginalnej stylistycznie w rodzinie VAG, stał się ubogim krewnym całej reszty. Dział stylistyczny, to chyba tam praktycznie przestał istnieć zważywszy na fakt, że ostatnie Toledo było totalną kopią Skody Rapid (to w ogóle degradacja klasowa w porównaniu do poprzednich generacji), a Ateca, mimo że wcześniej pojawiła się na rynku, to w gruncie rzeczy Karoq. I wcale nie zdziwiłbym się, jeżeli usłyszałbym, że to Czesi zaprojektowali Atecę, bo przecież ona od początku jest produkowana pod znaczkiem SEAT-a w Kvasinach. Tych samych, w których powstały nasze Miśki, a teraz też Karoqi. I właśnie Czesi - w przeciwieństwie do Hiszpanów - rozwinęli skrzydła niesamowicie i wykorzystali szansę "małżeństwa" z VW nie w 100%, ale chyba w 300% co najmniej. Ich dział stylistyczny i projektowy, to w tej chwili prawdziwa potęga, z której mogą czerpać nawet "starsi stopniem" bracia z VW i Audi.

Michał_Wawa
Posty: 86
Rejestracja: 22 paź 2018, 20:03
Samochód: Kodiaq

Re: Skoda Kodiaq vs Seat Tarraco

Post autor: Michał_Wawa »

OK, oglądałem Tarraco i Kodiaq się obronił. Wnętrzem. O ile plastiki są raczej takie same a stylistyka to kwestia gustu to pokrycia tapicerskie Seata to jakiś ponury żart. Jakieś szaro bure a na drzwiach te materiałowe wstawki wyglądają jak sprany najtańszy dżins. Czy oni oszaleli? Na plus zagłówki przednie regulowane dwuosiowo w sporym zakresie no i VC dla tych co to kochają.
Pozdrawiam,

Michał

Mans
Posty: 824
Rejestracja: 02 lis 2017, 20:55
Lokalizacja: Europa
Samochód: VW Tiguan FL 1.5 TSI DSG7

Re: Skoda Kodiaq vs Seat Tarraco

Post autor: Mans »






JED
Posty: 1123
Rejestracja: 29 mar 2019, 9:10
Lokalizacja: 3City/Swiat
Samochód: BMW X1 + Kodiaq 2.0 TDI L&K

Re: Skoda Kodiaq vs Seat Tarraco

Post autor: JED »

Powiem tak.
Nigdy nie miałem auta typu Skoda/Seat/Kia.

Ale ze wszystkich aut w podobnych cenach (Kodiaq/Sorento/Allspace/Tarraco)
wybrałem auto najładniejsze.
I nie mam ŻADNYCH wątpliwości.
Najpiekniejszy Laurin & Klement w PL. :mrgreen:

Awatar użytkownika
stingerA6
Posty: 2028
Rejestracja: 21 maja 2018, 21:19
Lokalizacja: Lubuskie
Samochód: Bardzo Mocarny Wagon - prawie Kodiaq

Re: Skoda Kodiaq vs Seat Tarraco

Post autor: stingerA6 »

JED pisze:
21 cze 2019, 21:11
Ale ze wszystkich aut w podobnych cenach (Kodiaq/Sorento/Allspace/Tarraco)
wybrałem auto najładniejsze.
I nie mam ŻADNYCH wątpliwości.
Amen - święta racja
"Forum to nie agencja towarzyska.....wszystkim nie dogodzimy"
"Niektórzy pędzą na złamanie karku, aż ciężko ich nieraz wyprzedzić."

ODPOWIEDZ