Skoda Kodiaq vRS

Dyskusje na temat Škody Kodiaq I generacji (2016-2024)
Mans
Posty: 814
Rejestracja: 02 lis 2017, 20:55
Lokalizacja: Europa
Samochód: VW Tiguan FL 1.5 TSI DSG7

Re: Skoda Kodiaq vRS

Post autor: Mans »

Bartosz pisze:
09 lut 2019, 20:50
Mans pisze:
09 lut 2019, 10:21
...gdyby dali do RS benzynę 2.0 TSI o mocy np. 280KM
to misiaczek jeżdził by aż miło i wszyscy byli by zadowoleni
Dodatkowe 40KM i o 150 Nm mniejszy moment obrotowy naprawdę nie uczyniłyby z Kodiaqa wyścigówki, tak samo jak dodatkowe 50KM nie zrobiło znaczącej różnicy względem 2.0 TSI 190KM.
@Bartosz mylisz kompletnie pojęcia mieszając osiągi Diesla z benzyną i to jest właśnie niedorzeczne :(
Polecam Ci poniższy artykuł ;)

http://warsztat.castrol.pl/blog-post/co ... zy-moment/

Wytłumaczę w czym rzecz na przykładzie VW Tiguana Allspace czyli auta o jeszcze bardziej pudełkowatym kształcie niż Kodiaq ;)
Jego przyśpieszenie od 0-100km/h z 2.0 TSI(350Nm/1500–4400) 220KM DSG7 4Motion wynosi 6,8s
a przyśpieszenie z Dieslem 2.0 BiTurbo(500Nm/1750–2500) 240KM wynosi w 6,7s czyli tylko o 0,1s szybciej :shock: :shock:
Dlaczego tak jest bo wynika to z lepszego zakresu momentu obrotowego i przyrostu mocy ,który w silniku benzynowym z Turbiną będzie zawsze lepszy niż w Dieslu z dużo większym momentem obrotowym :)

Wartości przyśpieszeń w tabelce mówią same za siebie ;)

Obrazek
Bartosz pisze:
09 lut 2019, 20:50
Mans pisze:
09 lut 2019, 10:21
...gdyby dali do RS benzynę 2.0 TSI o mocy np. 280KM
to misiaczek jeżdził by aż miło i wszyscy byli by zadowoleni
Mans, rozumiem, że lubisz tego Superba 2.0 TSI 280KM, ale nie powtarzaj tych głupot, bo nie staną się prawdą.
Głupoty :?: , jakie głupoty :?
Skoro Tiguan Alsspace 2.0 TSI 180 DSG7 4MOTION setkę robi w 8,2s a z silnikiem 2.0 TSI 220 DSG7 4MOTION w 6,8s
to taki Kodiaqa RS z silnikiem z Superba 2.0 TSI 280 DSG7 4MOTION od 0-100km/h szedł by spokojnie jakieś 6s :?

Proponuję porównać także zakres momentu obrotowego 2.0TSI 220KM i 280KM Superba
i różnice przyśpieszeń konkretnie tych dwóch silników 7,1s i 5,8s :shock:

Obrazek

Oczywiście Superb jest dużo niższy i ma lepszy współczynnik cx ale Kodiaq też nie ma się czego wstydzić
bo jego współczynnik oporu czołowego wynosi tylko 0,323 ;)

Widać także na przykładzie Allspace ,że już różnica 40KM pomiędzy 2.0TSI 180KM a 2.0 TSI 220KM,
skutkuje lepszym przyśpieszeniem do 100km/h aż o 1,4s

Obrazek

Gdyby Kodiaq RS dostał motor 2.0 TSI 280KM-300KM to sam bym takiego kupił ,
nawet za ponad 200tys.zł bo emocje byłyby w nim gwarantowane ;)

I proszę nie piszcie już ,że ten silnik w Kodiaqu nie zrobiłby z niego sportowca bo Skoda ma kształt kiosku ruchu itp.itd :?

5,2 s w Seacie mówi samo za siebie, że wcale tak nie jest 8-)



A tak Skodzie wyszła popierdułka a nie RS :cry: :cry:



Wiem,wiem taka jest durna polityka VAG i nic na to nie poradzimy ale szkoda tej wielkiej zmarnowanej szansy :?



Sponsor

Re: Skoda Kodiaq vRS

Sponsor


Bartosz
Posty: 118
Rejestracja: 24 sie 2018, 12:22
Samochód: Sportline 2.0TSI 190KM 2020

Re: Skoda Kodiaq vRS

Post autor: Bartosz »

@Mans
Tak naprawdę nie wiemy, ile dokładnie Kodiaq przyspieszałby z tym silnikiem do setki, bo to od różnych czynników zależy. Przyspieszałby szybciej, jasne, ale czy o całą sekundę, czy pół – to już są tylko spekulacje.

Na pewno zaś silnik miałby mniejszy udźwig rmc i dmc, bo już w Superbie ma mniejszy, a co dopiero po przesiadce do cięższego miśka. Czy to zatem byłaby sensowna opcja do Kodiaqa? Tylko jeśli byłby autem przeznaczonym wyłącznie do szybkiej jazdy, a nie 7 osobowym rodzinnym SUVem, profilowanym głównie jako praktyczny samochód, dobry do ciągnięcia przyczepy (ze znaczkiem RS czy bez, to nadal Kodiaq). 280KM ma wyraźnie mniejszy maksymalny moment i to dostępny w wyższych zakresach. Te 150 Nm różnicy zatem dałoby się odczuć w załadowanym samochodzie. A gdyby jeszcze przyszło nieco pod górkę... Cóż, tu by wypadało na chwilę odkleić nos od liczb mierzonych w autach tylko z kierowcą i na prostej drodze i jeszcze raz sobie powtórzyć, jaka jest zależność między mocą, a momentem obrotowym (i grawitacją ;) ).

Skoro Skoda została ofiarą VAG, który nie pozwolił do Kodiaqa dać 2.0 TSI 280KM, to ciekawe czemu Volkswagen sam nie zastosował tego silnika w swoim Tiguanie Allspace? Nawet do mniejszego Tiguana R idzie już mocniejsza benzynówka. I ciekawe dlaczego Touareg też nie ma tego silnika z Superba (Touareg ma swoją drogą fantastycznego diesla, 286KM, 600 Nm/2250-3250 rpm, 6,1 sek do setki i aż 3,5 tony udźwigu)? Czy Volkswagen stał się ofiarą samego siebie? A może jednak takie SUVy nie mają tylko dobrze przyspieszać? Pisałem o tym wcześniej.

Tak czy siak, to wszystko jest kwestia oczekiwań i potrzeb oraz tego, co dla kogo jest wystarczająco szybkie. Myślę, że Kodiaq RS będzie wystarczająco sportowy dla wielu osób, które na co dzień potrzebują praktycznego woła roboczego (tańszego od premium), ale chcą też jeździć w miarę dynamicznie i nie czuć się, że mają nudne, rodzinne auto. Takich osób też jest sporo i one nie potrzebują jeszcze lepszych osiągów. Na trasie z rodziną, czy na krótkich dystansach między rondami i skrzyżowaniami to i tak spokojnie starczy. Co nie zmienia faktu że to nie powinno się nazywać vRS.

jan0405
Posty: 10
Rejestracja: 12 lut 2019, 19:08
Lokalizacja: szwecja
Samochód: Skoda Octavia

Re: Skoda Kodiaq vRS

Post autor: jan0405 »

tak czytam co tutaj niektorzy napisali i tylko chce powiedziec , czy ktos z Was jezdzil w ogole kodiaqiem RS? Jak dla mnie rewelacja samochod smiga gladziutko dobrze przyspiesza i trzyma sie drogi! To nie jakas wyscigowka jasne, ale to kodiaq a nie jakies audi tt. Czy ktos z Was serio mysli zeby Kodiaqa na tor brac? Z tym calym rekordem na torze wiadomo marketing, ale ja na drogach to nawet Octavka 115 KM zdecyoawana wiekszosc aut wyprzedzam , a co dopiero RSem (swoja droga wlasnie RSa zamowilem). Nie wiem w sumie na co liczyliscie, a poza tym roznica 6 a 7 sekund to ma byc roznica miedzy zenada a sportowymi emocjami? TO SEKUNDA, na wyscigach formuly 1 to moze ma nawet 0,1 sekundy roznice, ale w drodze do sklepu czy do pracy to mi ta sekunda roznicy nie robi, ludzie...

Mans
Posty: 814
Rejestracja: 02 lis 2017, 20:55
Lokalizacja: Europa
Samochód: VW Tiguan FL 1.5 TSI DSG7

Re: Skoda Kodiaq vRS

Post autor: Mans »

jan0405 pisze:
13 lut 2019, 8:47

Nie wiem w sumie na co liczyliscie, a poza tym roznica 6 a 7 sekund to ma byc roznica miedzy zenadą a sportowymi emocjami?
TO SEKUNDA, na wyscigach formuly 1 to moze , ale w drodze do sklepu czy do pracy to mi ta sekunda roznicy nie robi, ludzie...
Idąc tym tokiem rozumowania skoro to tylko sekunda to nasuwa się pytanie :?:
Po co wydawać 200tys.zł na Kodiaqa RS z osiągami 7s do setki i tego beznadziejnego Diesla
jak możemy kupić za 140tys.zł tańszą wersję z silnikiem 2.0 TSI ,która pierwszą setkę robi w 8s :)



Ja bym nawet poszedł dalej....
Jak komuś nie robi różnicy przyśpieszenie to wystarczy zakupić najtańszą wersję 1.5 TSI za 106tys.zł
i jesteśmy całą stówkę do przodu :?

Uwierz mi Kolego ,każda 1 s w osiągach urwana poniżej 7s to już prawdziwa przepaść ;)
jan0405 pisze:
13 lut 2019, 8:47
...ale ja na drogach to nawet Octavką 115 KM zdecydowaną wiekszosc aut wyprzedzam ...
Taaa 115KM pod maską to po prostu petarda :?
Ja kiedyś maluchem przejechałem pół Polski i też czasem udawało mi się jeszcze kogoś wyprzedzić :D
Ostatnio zmieniony 13 lut 2019, 10:33 przez Mans, łącznie zmieniany 1 raz.

Bartosz
Posty: 118
Rejestracja: 24 sie 2018, 12:22
Samochód: Sportline 2.0TSI 190KM 2020

Re: Skoda Kodiaq vRS

Post autor: Bartosz »

@jan0405

Gratuluję wyboru (jak wyraźnie widać nie każdy tutaj byłby skłonny takiego dokonać) i oby Ci RS dawał jak najwięcej frajdy! Nie zapomnij pochwalić się nim na forum jak już go odbierzesz :)

Mans
Posty: 814
Rejestracja: 02 lis 2017, 20:55
Lokalizacja: Europa
Samochód: VW Tiguan FL 1.5 TSI DSG7

Re: Skoda Kodiaq vRS

Post autor: Mans »

jan0405 pisze:
13 lut 2019, 8:47
Czy ktos z Was serio mysli zeby Kodiaqa na tor brac?
A dlaczego nie skoro to RS :?
Sabine Schmitz była zadowolona i jeszcze zrobiła rekord okrążenia 8-)



...a raczej "record day ":)
Tak właśnie działa dobry marketing ;)


jan0405
Posty: 10
Rejestracja: 12 lut 2019, 19:08
Lokalizacja: szwecja
Samochód: Skoda Octavia

Re: Skoda Kodiaq vRS

Post autor: jan0405 »

@Mans to sam znaczek RS jest w tym samochodzie marketingiem! to chcesz brac go na tor i wkurzac sie ze dla Ciebie przyspiesza za wolno? Dla mnie to swietne auto do normalnych drog!

@ Bartosz dzieki!!! Tylko boje sie ze bede czekac dluzej niz 4 miesiace!

Mans
Posty: 814
Rejestracja: 02 lis 2017, 20:55
Lokalizacja: Europa
Samochód: VW Tiguan FL 1.5 TSI DSG7

Re: Skoda Kodiaq vRS

Post autor: Mans »

jan0405 pisze:
13 lut 2019, 8:47
Jak dla mnie rewelacja samochod smiga gladziutko dobrze przyspiesza i trzyma sie drogi!
Te cechy mają także tańsze wersje Kodiaqa także po co przepłacać skoro jak sam Twierdzisz
znaczek RS z przodu to czysty marketing nie mający nic wspólnego z rzeczywistością :?
jan0405 pisze:
13 lut 2019, 8:47
Tak czytam co tutaj niektórzy napisali i tylko chce powiedziec , czy ktos z Was jezdzil w ogole kodiaqiem RS?
Oczywiście pójdę za Twoją radą i jak będzie dostępny Kodiaq RS u mojego dealera od razu go przetestuję ;)

@jan0405 najważniejsze ,żebyś Ty był zadowolony a nie ja.
Gratulacje Kolego ;)

Mans
Posty: 814
Rejestracja: 02 lis 2017, 20:55
Lokalizacja: Europa
Samochód: VW Tiguan FL 1.5 TSI DSG7

Re: Skoda Kodiaq vRS

Post autor: Mans »

Ale z tym wydechem w RS to już przegięcie :(

Obrazek

Obrazek

Kiedyś w aucie za 200tys.zł coś takiego byłoby nie do pomyślenia :?
A teraz nie dość, że ceny co chwilę w górę to jeszcze jakość materiałów coraz gorsza.
I jeszcze te roczne kolejki oczekiwania na swój wymarzony samochód.
Świat zwariował a My razem z nim :(

jan0405
Posty: 10
Rejestracja: 12 lut 2019, 19:08
Lokalizacja: szwecja
Samochód: Skoda Octavia

Re: Skoda Kodiaq vRS

Post autor: jan0405 »

@Mans napisalem to juz =bo jezdzi szybko i zwinnie jak na warunki na normalnych drogach a nie jak na wyczynowa jazde na torze . Czytaj dokladnie bo meczysz juz. Jezdzilem Sportline i RS jezdzi szybciej poza tym ciagam przyczepe z lodka, w planach kemping jest i do lodzi zawsze musialem wypoczyczac bo z przyczepa mam ponad 2 tony i tyle nawet 190tdi nie moze wziac.
a co do materialow to najwazniejsze co w srodku a tam jest w sam raz, po co komu kontemplowac co jest pod tylnym zderzakiem! za te cene nie ma nic lepszego.

ODPOWIEDZ