Infotainment w Amundsenie

Dyskusje na temat Škody Kodiaq I generacji (2016-2024)
loboss1
Posty: 77
Rejestracja: 05 lut 2017, 15:55
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0TSI Style

Infotainment w Amundsenie

Post autor: loboss1 »

Otworzyłem temat, bo zostałem wyposażony w wiedzę. Otóż chodzi o moduł karty sim. W Columbusie jest w schowku, a w Amundsenie? Oczywiście nie ma, nawet wyjścia na płyty na próżno szukać. W zamówieniu jednak w Pakiecie Biznes I miałem wpisany moduł karty SIM. I rzeczywiście jest, ale jako zewnętrzny moduł (CarStick). Niestety nie było go w akcesoriach do mojego auta i czekam na uwzględnienie reklamacji. Nawet w Amundsenie jest opcja o nazwie CarStick. Fajnie, zawsze to można internet na kartę kupić i mieć mobilne WiFi w Kodiaqu :lol:



Sponsor

Infotainment w Amundsenie

Sponsor


root
Administrator
Posty: 1392
Rejestracja: 09 lis 2016, 12:06
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90

Re: Infotainment w Amundsenie

Post autor: root »

A w końcu jest to Google Earth i StreetView czy nie?
Twój znajomy posiada albo zastanawia się nad zakupem Kodiaqa? Daj mu znać o naszym forum! :)

frutis13
Posty: 108
Rejestracja: 22 lut 2017, 21:40
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Samochód: KODIAQ 2.0 TDI 140kW Style

Re: Infotainment w Amundsenie

Post autor: frutis13 »

loboss1 pisze:
17 mar 2017, 23:23
Otworzyłem temat, bo zostałem wyposażony w wiedzę. Otóż chodzi o moduł karty sim. W Columbusie jest w schowku, a w Amundsenie? Oczywiście nie ma, nawet wyjścia na płyty na próżno szukać. W zamówieniu jednak w Pakiecie Biznes I miałem wpisany moduł karty SIM. I rzeczywiście jest, ale jako zewnętrzny moduł (CarStick). Niestety nie było go w akcesoriach do mojego auta i czekam na uwzględnienie reklamacji. Nawet w Amundsenie jest opcja o nazwie CarStick. Fajnie, zawsze to można internet na kartę kupić i mieć mobilne WiFi w Kodiaqu :lol:
A to ciekawe bo właśnie ze względu na moduł karty SIM dopłacałem do pakietu biznes. Mam od operatora dodatkową kartę SIM do internetu mobilnego bez ograniczeń w Polsce i EU. Miałem nadzieję wykorzystać ją w samochodzie.
W jaki sposób reklamacja ma być uwzględniona? Mają dać ci CarStick?

frutis13
Posty: 108
Rejestracja: 22 lut 2017, 21:40
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Samochód: KODIAQ 2.0 TDI 140kW Style

Re: Infotainment w Amundsenie

Post autor: frutis13 »

root pisze:
18 mar 2017, 0:08
A w końcu jest to Google Earth i StreetView czy nie?
Z tego co wiem to tylko w Columbusie..

Awatar użytkownika
fonus
Posty: 259
Rejestracja: 10 mar 2017, 9:33
Samochód: Kodiaq 1.4 TSI ACT 150 KM 2WD DSG Brąz Magnetic

Re: Infotainment w Amundsenie

Post autor: fonus »

Co daje infotainment? Czy to jest info o natężeniu ruchu i korkach? POI czy coś jeszcze?

loboss1
Posty: 77
Rejestracja: 05 lut 2017, 15:55
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0TSI Style

Re: Infotainment w Amundsenie

Post autor: loboss1 »

Google Earth i StreetView jest niedostępne - nigdzie nie znalazłem. CarStick mają mi dosłać kurierem, bo nie było przy odbiorze auta. O Infotainment są filmiki na YT, generalnie można zobaczyć pogodę, wiadomości, podobno również puścić dzieciom bajeczki na postoju - ale jeszcze do tego nie doszedłem.

miro.t
Posty: 180
Rejestracja: 27 gru 2016, 12:11
Samochód: Misiek 2.0TDI

Re: Infotainment w Amundsenie

Post autor: miro.t »

Rozumiem, że jeśli nie domówiłem pakietu biznes I to pozostaje mi pozostawienie na stałe jakiegoś starego telefonu na androidzie, aby udostępniał internet podróżującym i samemu samochodowi??

root
Administrator
Posty: 1392
Rejestracja: 09 lis 2016, 12:06
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90

Re: Infotainment w Amundsenie

Post autor: root »

Albo wepnij modem + router LTE w port USB, najwygodniej w bagażniku. Tylko uważaj, bo nie każdy będzie działał (ważne też, żeby się sam się uruchamiał ponownie jak straci zasilanie, bo po zamknięciu samochodu po jakimś czasie zasilanie zostanie odcięte).
Twój znajomy posiada albo zastanawia się nad zakupem Kodiaqa? Daj mu znać o naszym forum! :)

lighting
Posty: 515
Rejestracja: 28 lut 2017, 16:04
Lokalizacja: Kraków
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI

Re: Infotainment w Amundsenie

Post autor: lighting »

W tym całym systemie łączności przy użyciu danych pakietowych jest ciche założenie, że zasięg GSM jest non-stop.
Tymczasem w podróży różnie z tym jest, czego dzisiaj sam doświadczyłem :(
DO developer

miro.t
Posty: 180
Rejestracja: 27 gru 2016, 12:11
Samochód: Misiek 2.0TDI

Re: Infotainment w Amundsenie

Post autor: miro.t »

Dzięki Adminie za podpowiedź. Musze się zastanowić, czy dokładać ta opcję i płacić 500 czy zrobić to chałupniczo :)

ODPOWIEDZ