Infotainment w Amundsenie

Dyskusje na temat Škody Kodiaq I generacji (2016-2024)
Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2886
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: Infotainment w Amundsenie

Post autor: MałGorzata »

Mam to samo. Działało kilka dni, kilka nie działało, potem znów działało a od piątku znów nie działa.


----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

Sponsor

Re: Infotainment w Amundsenie

Sponsor


pmuchars
Posty: 36
Rejestracja: 10 kwie 2017, 10:36
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Skoda Kodiaq 1.4TSI Style DSG

Re: Infotainment w Amundsenie

Post autor: pmuchars »

Witam,
Jedynym rozsądnym rozwiązaniem jest Android Auto i korzystanie z nawigacji Google'a.

Początkowo miałem właśnie kupować tego Carsticka żeby używać informacji o korkach z nawigacji fabrycznej ale na szczęście zanim to zrobiłem to pojeździłem trochę z przenośnym routerem i okazało się ze te informacje to jakaś porażka. Po pierwsze zanim się uruchomią i coś wyświetlą mija tak dużo czasu ze już możesz wpaść w jakiś korek, to poza tym informacje są bardzo ubogie, dotyczą właściwie jedynie głównych dróg. Z tego co udało mi się dowiedzieć w Skodzie to dane biorą od Tomtom'a.

Finalnie przerzuciłem się na Android Auto i telefon z mapami Google - uruchamia się od razu, jakość informacji jest nieporównywalnie lepsza.

Tak na prawdę to teraz widzę ze kupno fabrycznej nawigacji miało niewielki sens (tym bardziej ze właśnie został zmieniony roaming i nawet przy wyjazdach za granicę będzie można z tego korzystać. Wyszło na to ze jeżdżąc 4 miesiące Kodiakiem (a przejechałem ok 14 tyś km) prawie wcale nie korzystałem z nawigacji fabrycznej ale z nawigacji Google'a. Nawigację zamawiałem jak jeszcze nie było informacji o zmianach w roamingu a poza tym nie byłem na 100% pewien jak zadziała Android Auto bo nie było jeszcze wtedy Kodiaków żeby to sprawdzić. Teraz wiem ze to był zbędny element wyposażenia.

Pzdr,
Piotrek

Padre
Posty: 26
Rejestracja: 19 kwie 2017, 10:19
Samochód: Skoda Kodiaq 1.4 TSI ACT 150KM

Re: Infotainment w Amundsenie

Post autor: Padre »

po przejechaniu kilku kilometrów i testowaniu wielu providerów :)

nie używam carsticka bo ..........to nie ta prędkość netu, zdecydowałem się na router typowo samochodowy model 153 S Huawei,
, sam się kontroluje, wyłącza, należy jedynie pamiętać o włączeniu przed jazdą , po dłuższej przerwie,stale włożony w gniazdo zapalniczki w bagażniku co w połączeniu z abonamentem njumobile, daje same plusy, od zasięgu, po przepustowość i cenę 29,99 za miesiąc. ( 40 GB teraz, a po pół roku 80 GB ), podziękowałem PLAY po iluś tam latach, niestety brak roamingu krajowego, plus kiepski zasięg i 1,5 Mbita na LTE, sorry ale już nie, a oferty innych niestety troszeczkę za drogie.

to rozwiązanie mogę polecić, działa, do tego masz wybór, czy łączysz rodzinę po Routerze i zarządzasz via smartfone czy robisz HOTSPOTa korzystając z Infotainement czy jak to zwał

Pozdrawiam
Padre

Ethel
Posty: 315
Rejestracja: 21 mar 2017, 9:42
Samochód: Kodiaq 1.4 TSI DSG Style

Re: Infotainment w Amundsenie

Post autor: Ethel »

Padre pisze:
26 lip 2017, 11:29
po przejechaniu kilku kilometrów i testowaniu wielu providerów :)

nie używam carsticka bo ..........to nie ta prędkość netu, zdecydowałem się na router typowo samochodowy model 153 S Huawei,
, sam się kontroluje, wyłącza, należy jedynie pamiętać o włączeniu przed jazdą , po dłuższej przerwie,stale włożony w gniazdo zapalniczki w bagażniku co w połączeniu z abonamentem njumobile, daje same plusy, od zasięgu, po przepustowość i cenę 29,99 za miesiąc. ( 40 GB teraz, a po pół roku 80 GB ), podziękowałem PLAY po iluś tam latach, niestety brak roamingu krajowego, plus kiepski zasięg i 1,5 Mbita na LTE, sorry ale już nie, a oferty innych niestety troszeczkę za drogie.

to rozwiązanie mogę polecić, działa, do tego masz wybór, czy łączysz rodzinę po Routerze i zarządzasz via smartfone czy robisz HOTSPOTa korzystając z Infotainement czy jak to zwał

Pozdrawiam
Padre
Czy dobrze rozumiem, ze za każdym razem musisz to odpalać w bagażniku? :) chyba trochę nie praktyczne rozwiązanie..

lighting
Posty: 515
Rejestracja: 28 lut 2017, 16:04
Lokalizacja: Kraków
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI

Re: Infotainment w Amundsenie

Post autor: lighting »

Ethel pisze:
26 lip 2017, 11:31

Czy dobrze rozumiem, ze za każdym razem musisz to odpalać w bagażniku? :) chyba trochę nie praktyczne rozwiązanie..
Można spróbować zamiast tego włożyć hub'a USB do gniazda przy kierowcy i wpinać tyle urządzeń, na ile pozwala hub.
DO developer

Ethel
Posty: 315
Rejestracja: 21 mar 2017, 9:42
Samochód: Kodiaq 1.4 TSI DSG Style

Re: Infotainment w Amundsenie

Post autor: Ethel »

Ja zastanawiam się na ustawieniem w IFTTT takiej zależności: połączenie z BT samochodu powoduje włączenie tetheringu na komórce. Infotaiment sparowany z wifi komórki. Wychodzę z samochodu tethering off.

Awatar użytkownika
Jarek104
Posty: 158
Rejestracja: 22 mar 2017, 6:05
Samochód: E39 528i

Re: Infotainment w Amundsenie

Post autor: Jarek104 »

lodkot pisze:
23 lip 2017, 10:38
Witam,
mam problem z Amundsenem, a mianowicie udostępniam, internet przez telefon (hotspot) Amundsen widzi ten punkt dostępowy, ale się nie łączy, raz przez kilka dni łączył się, a teraz ponownie nie, resetowałem wszystkie ustawienia WLan, ustawiałem od nowa i dalej to samo, próbowałem ręcznie i też nic, cały czas komunikat ... brak połączenia z internetem..
może ktoś posiada jakąś wiedzę o co chodzi?
pozdrawiam
albo już jest, albo zaraz bedzie akcja przywoławcza na aktualizację oprogramowania jednostki sterującej ( radio, nawi ).
Tel do swojego dealera i możecie się spokojnie umawiać już na operację ;-)

lodkot
Posty: 22
Rejestracja: 22 cze 2017, 22:15
Lokalizacja: Kłodzko
Samochód: Skoda Kodiaq 1.4 TSI DSG 4x4 STYLE

Re: Infotainment w Amundsenie

Post autor: lodkot »

Dzięki za info :-)
Poprzednio
KIA SPORTAGE III 4x4 2.0 Benzyna

Tomala72
Posty: 504
Rejestracja: 12 mar 2017, 13:56
Samochód: Skoda Kodiaq Style 4x4 2,0 TDI 190 KM DSG 7

Re: Infotainment w Amundsenie

Post autor: Tomala72 »

Pytanie dla ogarniętych w temacie.
Jak zmienić dostawcę usług wiadomości ?
U mnie po konfiguracji tylko agencja AFP. Nie mogę zmienić na polskiego dostawcę.
Proszę o pomoc.

Rafał
Posty: 523
Rejestracja: 17 lut 2017, 10:53
Lokalizacja: Solec Kujawski, kuj-pom
Samochód: 2.0 tsi lava blue

Re: Infotainment w Amundsenie

Post autor: Rafał »

logujesz się na stornie skoda-connect.com, potem masz różne okna: karta zdrowia pojazdu, stan pojazdu, planowane wizyty w serwisie...... informacje - tu masz dodaj kanał informacji - klikasz i podajesz link kanału rss (bez problemu znajdziesz w necie, można dodać chyba 8 lub 10 różnych) np TV państwowa, tvn, polsat, wp, interia, onet itd. jak to zrobisz to po ponownym odpaleniu auta i połączeniu się z netem powinieneś widzieć nowe kanały informacyjne lub dezinformacyjne - zależy po której jesteś stronie :)

ODPOWIEDZ