Infotainment w Amundsenie

Dyskusje na temat Škody Kodiaq I generacji (2016-2024)
Tomala72
Posty: 504
Rejestracja: 12 mar 2017, 13:56
Samochód: Skoda Kodiaq Style 4x4 2,0 TDI 190 KM DSG 7

Re: Infotainment w Amundsenie

Post autor: Tomala72 »

Koleżeństwo drożę temat. Obecnie komunikat z systemu brak połączenia z internetem. Sprawdzałem i przez carstick jak i przez Wi-Fi.
Nikt oprócz mnie nie miał takiego przypadku?
Może ktoś coś mi doradzi. :idea:



Sponsor

Re: Infotainment w Amundsenie

Sponsor


lukasztchurz
Posty: 13
Rejestracja: 14 sie 2017, 10:22
Samochód: Skoda Kodiaq II 1,5 TSI DSG

Re: Infotainment w Amundsenie

Post autor: lukasztchurz »

Ja miałem. Amundsen połączył się z wifi ale nie zaciągał internetu. Nie mam pojęcia bo nie drążyłem...

Tomala72
Posty: 504
Rejestracja: 12 mar 2017, 13:56
Samochód: Skoda Kodiaq Style 4x4 2,0 TDI 190 KM DSG 7

Re: Infotainment w Amundsenie

Post autor: Tomala72 »

Dzięki za odpowiedź.
Co na to powiecie, że "samoistnie" połączenie zostało przywrócone w trakcie rozmowy z infolinią Skody.
Pan po drugiej stronie słuchawki stwierdził w pewnym momencie rozmowy, że trwają prace techniczne i pewnie to jest powodem.
Pewnie tego typu akcji jeszcze będzie dlatego jeśli ktoś z Was coś takiego napotka proponuję uzbroić się w cierpliwość i "samo" przejdzie.

Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2888
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: Infotainment w Amundsenie

Post autor: MałGorzata »

Moim zdaniem to kwestia softu. W moim przypadku raz na kilkadziesiąt uruchomień systemu - nie działa połączenie z internetem przez WLAN.
----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

Tomala72
Posty: 504
Rejestracja: 12 mar 2017, 13:56
Samochód: Skoda Kodiaq Style 4x4 2,0 TDI 190 KM DSG 7

Re: Infotainment w Amundsenie

Post autor: Tomala72 »

Ktoś pisał na forum, że ma być (jest) akcja przywoławcza do aktualizacji.
"Mój" opiekun w Skodzie jest na urlopie a Pan co go zastępuje nie wie nic.

Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2888
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: Infotainment w Amundsenie

Post autor: MałGorzata »

Wg mojego nosa trzeba tak uruchamiać system by na początku bylo jak najmniejsze obciążenie i wszystkie programy włączać 'po kolei' a najlepiej nic nie dotykać dopóki nie pojawi się ikonka WLAN
----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

leipruk
Posty: 30
Rejestracja: 14 sie 2017, 20:34
Samochód: Skoda Kodiaq 1.4 TSI

Re: Infotainment w Amundsenie

Post autor: leipruk »

Jakiś czas walczyłem, żeby mieć bezobsługowy dostep do internetu z auta, głównie, aby widzieć natężenie ruchu. I tak, moje doświadczenia:
- carstick - cena odstraszająca plus fakt, że ten dongle musi siedzieć w slocie USB, co sprawi, że schowek się nie zamknie. Odpadł.
- zakupiłem dongla USB z WiFi Media Tech MT4220 za 99zł i straciłem 99zł, bo Skoda za żadne skarby nie chciała zobaczyć rozsiewanego SSID (inne urządzenia się łącza). Dodatkowo, modem był bardzo niestabilny.
- przez długi czas używałem modemu ZTE MF60, ale on ma baterię i nie wyłączał się jak stracił zasilanie. Nie miał tez funkcji włączania po podaniu zasilania. Nie spełniał wiec założeń pełnej automatyzacji.
- kilka dni temu nabyłem (180 zł) dongla Huawei 8372h-153 i to wydaje się strzał w dziesiątkę. Nie ma baterii, wiec przy odpowiednim podłączeniu będzie uruchomiony tylko gdy włączony jest zapłon. Pierwsze podłączenie bez żadnego problemu (Media Tech samą konfiguracją operatora zajął mi około godzinę). No i jest LTE.

Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2888
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: Infotainment w Amundsenie

Post autor: MałGorzata »

Ja używam Samsung Galaxy S2 podłączonego na sztywno kablem przez USB do gniazda z tyłu. Leży w schowku i go nie widać. Aplikacja do hotspotu WLAN jest tak skonfigurowana, że włącza się automatycznie wraz z włączeniem zasilania przez USB.
----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

babelmb
Posty: 56
Rejestracja: 10 lis 2017, 13:15
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Samochód: Skoda Kodiaq 2,0 TSI DSG 4x4

Re: Infotainment w Amundsenie

Post autor: babelmb »

Ja mam wpięty modem (stary od plusa) nie pamietam modelu, w gniazdko zapalniczki z przodu i włożony w siateczkę po prawej strony konsoli. Nie boli mnie otwarty schowek, bo łatwiej mi tam wrzucić telefon (brak ładowarki indukcyjnej powoduje, ze jest głębszy). Wszystko łączy się automatycznie, bo prąd idzie chyba non stop, ale chyba pobór jest na tyle niewielki z akumulatora (kamerka + modem), ze nie ma problemów. Jeżdżę codziennie, a gdy planuje dłuższe postoje (choć ciężko nie jeździć codziennie ;) ) to wypinam z gniazdka.

Poly
Posty: 98
Rejestracja: 14 sie 2017, 22:34
Samochód: Planuje Kodiaq 1.4 TSI

Re: Infotainment w Amundsenie

Post autor: Poly »

Ile kosztuje ten oryginalny modem skody?

ODPOWIEDZ