Infotainment w Amundsenie

Dyskusje na temat Škody Kodiaq I generacji (2016-2024)
Ethel
Posty: 315
Rejestracja: 21 mar 2017, 9:42
Samochód: Kodiaq 1.4 TSI DSG Style

Re: Infotainment w Amundsenie

Post autor: Ethel »

OK. To czemu w konfiguratorze przy wyborze Pakietu Fresh (dla Style) wymusza wybranie za darmo opcji: Trzyletnie usługi Infotainment Online



Sponsor

Re: Infotainment w Amundsenie

Sponsor


miro.t
Posty: 180
Rejestracja: 27 gru 2016, 12:11
Samochód: Misiek 2.0TDI

Re: Infotainment w Amundsenie

Post autor: miro.t »

Teoretycznie za darmo, bo jak zaznaczysz opcję trzyletnią, to zaraz musisz wybrać kolejną, z których najtańsza to właśnie pakiet Biznes I.

Rafał
Posty: 523
Rejestracja: 17 lut 2017, 10:53
Lokalizacja: Solec Kujawski, kuj-pom
Samochód: 2.0 tsi lava blue

Re: Infotainment w Amundsenie

Post autor: Rafał »

Ethel pisze:
26 mar 2017, 20:20
OK. To czemu w konfiguratorze przy wyborze Pakietu Fresh (dla Style) wymusza wybranie za darmo opcji: Trzyletnie usługi Infotainment Online
nie do końca - jak wybierzesz:
Trzyletnie usługi Infotainment Online - to musisz dobrać:
Pakiet Business I: system nawigacji satelitarnej Amundsen (przedłużenie aktywności Infotainment Online do trzech lat), moduł karty SIM - za 500 zł
albo wybrać: Infotainment Online i wtedy nie dopłacasz już nic, ale system działa tylko przez rok.

generalnie widać, że ten temat jest bardzo nie jasny i nie intuicyjny - bo po co mi carstick, skoro nie jest potrzebny w pierwszym roku?, co będzie po trzech latach? czy w tych usługach jest coś tak cennego, że warto za to płacić? - jakoś nie chce mi się wierzyć, że w pl będą aktualne ceny paliw, ilości miejsc parkingowych itp.

to mamy z ulotki i przestanie działać po roku lub trzech:

Lokalizacja miejsca postoju samochodu*
- pomoże odnaleźć Ci auto np. na parkingu galerii handlowej
poprzez Twój smartfon lub komputer.
 Ostrzeżenie o przekroczeniu obszaru przebywania auta* - otrzymasz, gdy Twoja ŠKODA przekroczy
granice ustalonego obszaru, w zdefiniowanym przez Ciebie przedziale czasowym.
 Informacja o uruchomieniu alarmu* - wyśle powiadomienie o aktywacji alarmu antykradzieżowego
wprost na Twojego smartfona.
 Powiadomienia o przekroczeniu prędkości* - zostaniesz poinformowany, gdy osoba której użyczyłeś
swoją ŠKODĘ, przekroczy ustalony przez Ciebie limit prędkości.
 Sygnał dźwiękowy (klakson) i światła awaryjne* - możesz włączyć i wyłączyć zdalnie.
Z wybranych funkcjonalności Care Connect można skorzystać po zarejestrowaniu konta na portalu klienta oraz po zainstalowaniu
aplikacji mobilnej na smartfonie.
*Funkcjonalności dostępne przez pierwszy rok od zakupu samochodu.

a to powinno działać cały czas:

 eCall - automatycznie i natychmiastowo wzywa pomoc (za pośrednictwem centrum alarmowego), gdy
dojdzie do groźnej kolizji uruchamiającej systemy bezpieczeństwa.
 Manualne połączenie alarmowe - ułatwia wezwanie pomocy; można je uruchomić w przypadku
zagrożenia życia lub zdrowia
 Wezwanie pomocy drogowej (SKODA Assistance) – w razie potrzeby skróci i usprawni wezwanie
pomocy serwisowej.
 Raport o statusie pojazdu - zachowuje historię wyświetlanych ostrzeżeń.
 Planowanie wizyty w serwisie - informuje automatycznie wybrany przez Ciebie serwis o zbliżającym
się obowiązkowym przeglądzie, a serwis skontaktuje się z Tobą, aby umówić dogodny termin wizyty.
 Połączenie z Infolinią ŠKODY - za pośrednictwem jednego przycisku umożliwia połączenie z
konsultantem SKODA, który odpowie na Twoje pytania dotyczące samochodu


ważne jest powiadomienie SOS i wzywanie pomocy po wypadku - reszta to tylko bajer ;)

miro.t
Posty: 180
Rejestracja: 27 gru 2016, 12:11
Samochód: Misiek 2.0TDI

Re: Infotainment w Amundsenie

Post autor: miro.t »

No też już o tym pisałem kilka razy, że nie rozumiem, dlaczego w pierwszym roku Carstick nie jest potrzebny, a na pozostałe dwa już go muszę kupić.
Wydaje mi się, że opisy są źle zrobione i to wprowadza w błąd.

Ethel
Posty: 315
Rejestracja: 21 mar 2017, 9:42
Samochód: Kodiaq 1.4 TSI DSG Style

Re: Infotainment w Amundsenie

Post autor: Ethel »

pytanie czy i jak to będzie działać w Polsce. Sensowne wydają się tak naprawdę tylko informacje o natężeniu ruchu. W miejsca parkingowe to jakoś nie mam wiary, iż zadziała to w naszym pięknym kraju.

500 PLN za 2 lata trafficu i stick, który wymaga abonamentu minimum 20 pln miesięcznie to w trzy lata: 1220 pln..... drogo....

I jak pięknie wyglada ten stick :P

Edit.
Czy oni po roku wyłączą mi nawigację? ...

agnes
Posty: 266
Rejestracja: 29 sty 2017, 22:17
Samochód: Skoda Kodiaq 2,0 TDI

Re: Infotainment w Amundsenie

Post autor: agnes »

Nie wiem, czy dobrze rozumiem Twoje wątpliwości miro.t, ale Kodiaq ma wbudowaną zintegrowaną z samochodem kartę SIM przeznaczoną do obsługi funkcji Infotaiment Online i Care Connect (dla tych opcji nie jest potrzebny dodatkowy internet), z czego IO działa przez okres na jaki zamówisz, a CC w zakresie komunikacji serwisowej oraz połączeń alarmowych przez 13 lat.
W/g mnie CarStick to jest niezależna funkcjonalność.

Jeśli chodzi o internet w aucie to tak jak pisał root i inni jest wiele rozwiązań, natomiast ciekawi mnie ta opcja Infotainment Online.
Czy ktoś korzystał lub ma jakieś wiarygodne informacje/opinie? Warto?
Ostatnio zmieniony 26 mar 2017, 22:14 przez agnes, łącznie zmieniany 1 raz.

loboss1
Posty: 77
Rejestracja: 05 lut 2017, 15:55
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0TSI Style

Re: Infotainment w Amundsenie

Post autor: loboss1 »

Nie do końca agnes. Care Connect rzeczywiście ma wbudowaną kartę sim i nawet nie mając żadnej komórki możesz zadzwonić do serwisu i po pomoc. Infotainment działa natomiast przy użyciu internetu - czy to z komórki czy z CarSticka. Działa okej. Można samemu wklepać przez stronę internetową do swojego auta kanały RSS i na bieżąco mieć świeże informacje. Co do funkcjonalności to rzecz względna. Jak wpadasz do auta i jedziesz 1h do pracy w korkach to zapinasz aktywny tempomat i możesz szperać w infotainment. Jak natomiast w pracy masz sporo czasu to zapewne jadąc cieszysz się nowym autem, a nie całą drogę bawisz się przeglądaniem wiadomości, pogody itp. Niestety jeszcze mi nie przysłali Carsticka, bo jest jakiś problem z zamówieniem. Jak tylko przetestuję to się odezwę.

agnes
Posty: 266
Rejestracja: 29 sty 2017, 22:17
Samochód: Skoda Kodiaq 2,0 TDI

Re: Infotainment w Amundsenie

Post autor: agnes »

W zakresie konieczności dostępu do internetu loboss1 ma rację. Dementuję.
Właśnie przeczytałam w innym miejscu i informacja jest podana przejrzyście. Dzięki loboss1 za sprostowanie i dodatkowe informacje.

yaga
Posty: 23
Rejestracja: 02 mar 2017, 21:29
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 TDi 110kW 4x4

Re: Infotainment w Amundsenie

Post autor: yaga »

miro.t pisze:
26 mar 2017, 21:01
No też już o tym pisałem kilka razy, że nie rozumiem, dlaczego w pierwszym roku Carstick nie jest potrzebny, a na pozostałe dwa już go muszę kupić.
Wydaje mi się, że opisy są źle zrobione i to wprowadza w błąd.
Tak ja pisze agnes carstick nie ma bezpośredniego związku z IO (pomijając fakt, że do IO potrzeba internetu). Dostajesz to po prostu jako dodatkowy element w pakiecie, taki bajer.
Można to sobie tak obliczyć: jak ktoś tu pisał, IO ma kosztować ok 30-40zł/miesiąc. Biorąc od razu usługę na trzy lata wychodzi ok 20zł (500zł/24mies) a dodatkowo masz carsika ;)
agnes pisze:
26 mar 2017, 22:19
W zakresie konieczności dostępu do internetu loboss1 ma rację. Dementuję.
Właśnie przeczytałam w innym miejscu i informacja jest podana przejrzyście. Dzięki loboss1 za sprostowanie i dodatkowe informacje.
*) Korzystanie z usług mobilnych (ŠKODA Connect Infotainment Online) jest możliwe wyłącznie za pośrednictwem wyposażenia opcjonalnego Amundsen i Columbus. Ponadto niezbędny jest telefon komórkowy (np. smartfon), który można wykorzystać jako mobilny hotspot Wi-Fi.
Można również skorzystać z opcjonalnego interfejsu telefonicznego „Business”, umożliwiającego korzystanie z telefonu komórkowego ze zdalnym dostępem do karty SIM (rSAP), lub karty SIM z możliwością realizowania połączeń telefonicznych i transmisji danych. Usługi ŠKODA Connect Infotainment Online są dostępne wyłącznie w ramach bieżącej umowy lub osobnej umowy, która zostanie zawarta pomiędzy Tobą a Twoim dostawcą usług mobilnych, i tylko w obrębie zasięgu danej sieci.

miro.t
Posty: 180
Rejestracja: 27 gru 2016, 12:11
Samochód: Misiek 2.0TDI

Re: Infotainment w Amundsenie

Post autor: miro.t »

Wszystkie wasze tłumaczenia i uwagi rozumiem.
Dziwi mnie po prostu to co już pisałem, dla standardowego roku tej usługi nie muszę kupować dodatkowego pakietu biznes I, natomiast dla trzech lat już muszę. Przecież tak czy inaczej dla obu wariantów muszę dostarczyć internet.
Cytując to co wkleił kol. yaga:
"...Można również skorzystać z opcjonalnego interfejsu telefonicznego „Business”,..."
W konfiguratorze dla opcji trzyletniej, nie że można, a po protu nie ma innego wyjścia :)

Mogli najzwyczajniej nie dawać trzyletniej usługi za 0zł (jednak z przymusem wykupienia czegoś dodatkowego), tylko po prostu jakoś ją wycenić.
Zastanawiam się czy Carstick służyć ma tylko do internetu, czy jednak dzięki niemu, moje auto będzie miało swój nr telefonu, a to rozszerzy jego funkcjonalność.

Trochę same opisy są niedokładne, mam choćby dwa przykłady:
Mam wersje Style, a w opcjach dodatkowych mam do wyboru Kessy Full, który jest standardowo w tej wersji. Natomiast pod tą opcją kryje się sam alarm.
Druga sprawa pakiet Komfortowego snu. Na początku był dostępny w konfiguratorze później go usunięto. W rzeczywistości miał być dostępny dla aut produkowanych od 22 tygodnia tego roku. Szukaliśmy przyczyn odległych terminów produkcji aut w szklanych dachach, czy elektrycznych fotelach, a tu taki mały dodatek blokował auto do produkcji, bo był źle opisany.

To IO na trzy lata mogli zostawić w pakietach biznes jak to zresztą jest opisne, a nie robić tego niby osobno, raczej nie byłoby zamieszania. Wtedy byłoby Simply Clever :)
Przepraszam za dużo ględzę.

ODPOWIEDZ