Infotainment w Amundsenie

Dyskusje na temat Škody Kodiaq I generacji (2016-2024)
leipruk
Posty: 30
Rejestracja: 14 sie 2017, 20:34
Samochód: Skoda Kodiaq 1.4 TSI

Re: Infotainment w Amundsenie

Post autor: leipruk »

Koło 600zł



Sponsor

Re: Infotainment w Amundsenie

Sponsor


robsoniqe
Posty: 20
Rejestracja: 11 mar 2018, 21:18
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI Style

Re: Infotainment w Amundsenie

Post autor: robsoniqe »

Mam pytanie, odnośnie modemów. Czy po włożeniu modemu należy coś ustawić w menu? W sensie podłączyłem sobie modem (działa na PC nie wiem czy w Kodiaq) i nadal wyskakuje błąd, że muszę ustawić WLAN z telefonu. Jakieś sugestie? :) Z góry dzięki.
leipruk pisze:
04 sty 2018, 19:50
Jakiś czas walczyłem, żeby mieć bezobsługowy dostep do internetu z auta, głównie, aby widzieć natężenie ruchu. I tak, moje doświadczenia:
- carstick - cena odstraszająca plus fakt, że ten dongle musi siedzieć w slocie USB, co sprawi, że schowek się nie zamknie. Odpadł.
- zakupiłem dongla USB z WiFi Media Tech MT4220 za 99zł i straciłem 99zł, bo Skoda za żadne skarby nie chciała zobaczyć rozsiewanego SSID (inne urządzenia się łącza). Dodatkowo, modem był bardzo niestabilny.
- przez długi czas używałem modemu ZTE MF60, ale on ma baterię i nie wyłączał się jak stracił zasilanie. Nie miał tez funkcji włączania po podaniu zasilania. Nie spełniał wiec założeń pełnej automatyzacji.
- kilka dni temu nabyłem (180 zł) dongla Huawei 8372h-153 i to wydaje się strzał w dziesiątkę. Nie ma baterii, wiec przy odpowiednim podłączeniu będzie uruchomiony tylko gdy włączony jest zapłon. Pierwsze podłączenie bez żadnego problemu (Media Tech samą konfiguracją operatora zajął mi około godzinę). No i jest LTE.

D10ni
Posty: 1088
Rejestracja: 23 wrz 2018, 11:53
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: GunMetal Sportline 2.0TDI 190KM

Re: Infotainment w Amundsenie

Post autor: D10ni »

leipruk pisze:
04 sty 2018, 19:50
[...]
- carstick - cena odstraszająca plus fakt, że ten dongle musi siedzieć w slocie USB, co sprawi, że schowek się nie zamknie. Odpadł.
-[...]
- kilka dni temu nabyłem (180 zł) dongla Huawei 8372h-153 i to wydaje się strzał w dziesiątkę. Nie ma baterii, wiec przy odpowiednim podłączeniu będzie uruchomiony tylko gdy włączony jest zapłon. Pierwsze podłączenie bez żadnego problemu (Media Tech samą konfiguracją operatora zajął mi około godzinę). No i jest LTE.
Możesz napisać jak się sprawuje ten Huawei? Gdzie go podpinasz?
Zadowolny z GunMetal Sportline :D

Sturnn
Posty: 45
Rejestracja: 01 paź 2020, 11:25
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 TSI Style

Re: Infotainment w Amundsenie

Post autor: Sturnn »

Witam,

Mam taki problem - od jakieś czasu nawigacja nie łaczy się z internetem. Nie ważne czy przez esim (ktory ewidetnie nie dziala) czy nawet jak łącze go przez WIFI z moim telefonem. Co wiecej, nie jestem w stanie skasowac notyfikacji jakie w tym temacie otrzymuje. Klikniecie ,,Skasuj" nic nie robi, klikniecie na samą notyfikację również. W ,,Transmisji Danych" gdy wchodzie w opcję ,,Pakiet Danych" by sprawdzić co tam jest, również pojawia sie tylko ładowanie okna, nic się nie dzieje.
Reset radia nie pomóg, co więcej, przywrócenie do ustawień fabrycznych też nie pomogło ponieważ otrzymałem komunikat, że nie udało się przywrócić ustawień fabrycznych. Miał ktoś coś takiego? Czy już tylko wizyta w serwisie?

ODPOWIEDZ