Przednia szyba - wymiana

Dyskusje na temat Škody Kodiaq I generacji (2016-2024)
nasty
Posty: 137
Rejestracja: 29 maja 2017, 9:21
Samochód: Kodiaq 2.0 TDI 190KM

Re: Przednia szyba - wymiana

Post autor: nasty »

Przez rok czasu nie miałem takiej sytuacji, aby szyba włączyła się ze względu na wilgoć. Może dlatego, że mam stale włączony climatronic, więc wilgoci we wnętrzu po prostu nie ma.



Sponsor

Re: Przednia szyba - wymiana

Sponsor


Tomala72
Posty: 504
Rejestracja: 12 mar 2017, 13:56
Samochód: Skoda Kodiaq Style 4x4 2,0 TDI 190 KM DSG 7

Re: Przednia szyba - wymiana

Post autor: Tomala72 »

nasty pisze:
20 sie 2018, 9:32
Ja też i z tej perspektywy mówię: grzana szyba jest bez sensu, użyłem jej raz, aby sprawdzić. Całą zimę latało webasto codziennie.
Popieram. W takiej konfiguracji to dwa grzyby w barszcz.
Układ optymalny od wiosny do jesieni Climatronic na stałe w pozycji Auto, zimą dodatkowo Webasto i nic więcej do szczęścia nie potrzeba.
Dodam, że grzana kierownica też w tym przypadku nie ma sensu.

Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2888
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: Przednia szyba - wymiana

Post autor: MałGorzata »

Grzana kierownica jest najlepsza z tego pakietu. Mam wszystkie zimowe dodatki i kazdy ma swoje (inne) zastosowanie
----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

nasty
Posty: 137
Rejestracja: 29 maja 2017, 9:21
Samochód: Kodiaq 2.0 TDI 190KM

Re: Przednia szyba - wymiana

Post autor: nasty »

Ja akurat (zimą) lubię korzystać z grzanej kierownicy i nie uważam jej za zbędną, nawet przy webasto. Podobnie z fotelami. Człowiek wsiada zmarznęty do samochodu i może szybciej "odtajać". Po kilku minutach jazdy można wyłączyć, ale jak ktoś jest zmarźluchem, to można ustawić sobie na minimum i całą drogę tak jechać :) Może pozwolę sobie podsumowac moje zdanie na te temat:

Webasto - absolutny must have, najważniejsza rzecz ze wszystkich (dodam, że parkuję pod chmurką)
Szyba - zbędny wydatek przy webasto
Kierownica - zawsze warto
Fotele - z przodu warto, z tyłu zależy jak często (i kto) korzysta. U mnie np. z tyłu są foteliki i jeszcze długo będą, więc grzanie foteli z tyłu nie miałoby sensu

Grzane lusterka pomijam, bo to już standard i każdy samochód powinien je mieć (Kodiaq chyba ma nawet w golasie?). Podobnie tylna szyba.

Awatar użytkownika
Fatboy
Posty: 179
Rejestracja: 30 sty 2018, 13:51
Lokalizacja: Kielce
Samochód: Kodiaq Sportline 2.0TSI 180KM 4x4 DSG (Mar 2018)

Re: Przednia szyba - wymiana

Post autor: Fatboy »

nasty pisze:
21 sie 2018, 10:24
Ja akurat (zimą) lubię korzystać z grzanej kierownicy i nie uważam jej za zbędną, nawet przy webasto. Podobnie z fotelami. Człowiek wsiada zmarznęty do samochodu i może szybciej "odtajać". Po kilku minutach jazdy można wyłączyć, ale jak ktoś jest zmarźluchem, to można ustawić sobie na minimum i całą drogę tak jechać :) Może pozwolę sobie podsumowac moje zdanie na te temat:

Webasto - absolutny must have, najważniejsza rzecz ze wszystkich (dodam, że parkuję pod chmurką)
Szyba - zbędny wydatek przy webasto
Kierownica - zawsze warto
Fotele - z przodu warto, z tyłu zależy jak często (i kto) korzysta. U mnie np. z tyłu są foteliki i jeszcze długo będą, więc grzanie foteli z tyłu nie miałoby sensu

Grzane lusterka pomijam, bo to już standard i każdy samochód powinien je mieć (Kodiaq chyba ma nawet w golasie?). Podobnie tylna szyba.
Podpisuje sie pod wszystkim powyzej. A co do podgrzewanej szyby - zrezygnowalem na etapie konfiguracji i zamienilem na webasto. Jeszcze nie mialem problemu z parowaniem. Troche bym sie zmartwil gdybym musial wymianiec taka podgrzewana szybe, nie bralem tego pod uwage wczesniej.
Skoda Kodiaq Sportline 4x4 DSG 2.0TSI 180KM (Marzec 2018)

mach
Posty: 21
Rejestracja: 05 wrz 2018, 11:09
Lokalizacja: 3City
Samochód: Kodiaq TDI, 190KM, 4x4 DSG

Re: Przednia szyba - wymiana

Post autor: mach »

To ja tylko dodam, że od jakiś 2 lat obowiązkowo ubezpieczam szyby. Zwróciło się już wielokrotnie (3 wymiany w 2 lata :roll: ), wcześniej przez wiele lat raz tylko musiałem ze swoich zapłacić. Coś mnie tknęło (i tanio było) i do dziś nie wierzę jaka to była fartowna decyzja.

Nie wiem czy to problem subaru, czy generalnie szyby bardziej kruche niż kiedyś... za kilkanaście zł (no dobra - nie wiem ile za taką z czujnikami, podgrzewaczami itd..) to można składkę przez naście lat płacić... i tak się zwróci przy pierwszym kamieniu. Albo różnicy temperatur.

Czego oczywiście nie życzę nikomu.

mach
Posty: 21
Rejestracja: 05 wrz 2018, 11:09
Lokalizacja: 3City
Samochód: Kodiaq TDI, 190KM, 4x4 DSG

Re: Przednia szyba - wymiana

Post autor: mach »

A jeszcze - po zebraniu pierwszych doświadczeń z przymrozkami - dorzucę swoje zdanie nt. podgrzewanej szyby razem z webasto. Zrezygnowałem z niej ("bo przecież z webasto to bez sensu")i już dwa razy mi brakowało. Oba przypadki to wyjazd bez ogrzanego auta - raz zapomniałem włączyć "na rano", raz nieplanowany wyjazd i mało czasu na rozgrzanie.
Niestety przednia szyba wymagała skrobania, a gdyby była ogrzewana to pewnie w 3 minuty by lód na tyle zmiękł że delikatnie bym ją tylko wytarł. Przynajmniej tak działała szyba lata temu w mondeo, nie wiem jak działa ta z miśka.
Tak więc - drugim razem raczej bym wziął.

Malenstwo8
Posty: 2589
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: Przednia szyba - wymiana

Post autor: Malenstwo8 »

Tez mi tego brakuje. Zona wczoraj przyszła i mówi - od dzisiaj ja stawiam auto w garażu na czas mrozu. Oczywiście po gentelmansku się zgodziłem :), a dzisiaj od rana masakra. Auto wysokie, szyba duża, uflagałem sie, że hej. W Mondeach poprzednich miałem i to było mistrzostwo. Eh..głupi ja..

nasty
Posty: 137
Rejestracja: 29 maja 2017, 9:21
Samochód: Kodiaq 2.0 TDI 190KM

Re: Przednia szyba - wymiana

Post autor: nasty »

Wcześniej pisałem co innego, ale... druga już zima w grzaną szybą i webasto i jednak ona się przydaje. Raz w sytuacjach, gdy zapomnę włączyć webasto (rzadko), a dwa w sytuacjach gdy na zewnątrz -10, a śnieg sypie ostro w szybę... Poza tym ze dwa razy mi zaparowała od wewnątrz (z powodu śniegu naniesionego na butach) i wtedy też się przydaje.

Gdybym jednak miał wybierać webasto albo grzana szyba, to zdecydowanie webasto. DCC bym prędzej odpuścił, niż webasto.

mach
Posty: 21
Rejestracja: 05 wrz 2018, 11:09
Lokalizacja: 3City
Samochód: Kodiaq TDI, 190KM, 4x4 DSG

Re: Przednia szyba - wymiana

Post autor: mach »

nasty pisze:
10 sty 2019, 13:06
Gdybym jednak miał wybierać webasto albo grzana szyba, to zdecydowanie webasto.
Pełna zgoda. Ja rozpatruję tylko w wersji dodatku do webasto.
Zresztą dzisiaj miałem okazję przewieźć spod domu pasażerkę ;)

dialog:
- ooo, to Twoje nowe auto? Fajne... czemu tak szumi?
- zobaczysz...
- wooooow... ale tu cieeeeepłoooo..
:D :D :D

ODPOWIEDZ