Pakiet przeglądów 4 lata 60000 km

Dyskusje na temat Škody Kodiaq I generacji (2016-2024)
Wito1985
Posty: 165
Rejestracja: 07 kwie 2017, 22:45
Samochód: Czekam

Re: Pakiet przeglądów 4 lata 60000 km

Post autor: Wito1985 »

W dsg nie trzeba wymieniać po 3 tys km tylko w silniku..przekazuje tylko informacje od znajomego, który był serwisantem w grupie VAG a teraz zajmuje się tuningiem samochodów..jeżeli chcecie uniknąć nadmiernego poboru oleju w silniku obowiązkowo trzeba wymienić olej po 3 tys..znajomy powiedział mi, że to znacznie wydłuży żywotność silnika i skrzyni, która jak pewnie wiecie jest bardzo droga w naprawach..chodzi tu o pozbywanie się opiłków metalu z oleju w skrzyni które powodują jej późniejsze uszkodzenie..i jeszcze jedno..radzę się dobrze przyglądać czy olej w skrzyni w serwisie został na pewno wymieniony po tych 60 tys.. ;)



Sponsor

Re: Pakiet przeglądów 4 lata 60000 km

Sponsor


Awatar użytkownika
dawajrapa
Posty: 147
Rejestracja: 19 sty 2017, 20:06
Lokalizacja: Szczecin
Samochód: Kodiaq TSI

Re: Pakiet przeglądów 4 lata 60000 km

Post autor: dawajrapa »

A czy ta wymiana oleju silnikowego po pierwszych 3kkm musi byc w ASO? Czy mozna to zrobic "samemu"? Ja od piatku zrobilem juz 1kkm i powiem szczerze, ze nie slyszalem wczesniej o tej pierwszej wymianie, ale chetnie sie nad tym pochyle... :)

Wito1985
Posty: 165
Rejestracja: 07 kwie 2017, 22:45
Samochód: Czekam

Re: Pakiet przeglądów 4 lata 60000 km

Post autor: Wito1985 »

Ja to robię u kumpla ale wstawia mi filtr oryginał skody taki jak w serwisie..

kamilR
Posty: 318
Rejestracja: 26 mar 2017, 16:40
Samochód: Hyundai Tucson 1.7crdi '15,Koleos 2.0dci 4x4 '17

Re: Pakiet przeglądów 4 lata 60000 km

Post autor: kamilR »

A jaki wogole jest koszt serwisu olejowego w Skodzie/ w Kodiaqu?

Awatar użytkownika
dawajrapa
Posty: 147
Rejestracja: 19 sty 2017, 20:06
Lokalizacja: Szczecin
Samochód: Kodiaq TSI

Re: Pakiet przeglądów 4 lata 60000 km

Post autor: dawajrapa »

Czy ktos jeszcze wypowie sie nt, potwierdzi lub zdementuje opcje wymiany oleju silnikowego po przejechaniu pierwszych 3kkm w silnikach tsi? Przytoczone wczesniej argumenty maja sens, koszt praktycznie zaden, a jesli ma to w jakims stopniu przedluzyc bezawaryjna eksploatacje, czy zmniejszyc ilosc oleju, ktory w koncu silnik zacznie "brac" to czemu nie? Pytanie tylko, czy rzeczywiscie jest sens robic to poza aso? Bo rozumiem, ze aso na wyrazne rzadanie klienta, za odpowiednia oplata dokona takiej wymiany oleju i filtra bez zbednego marudzenia, ze po co, ze niezgodnie z harmonogramem wymian zalecanym przez producenta, itd etc
Ciekawe tez, jakie sa ew.konsekwencje takiej wymiany poza aso- i tu tez kwestia jak by to udowodnili, zakladajac ze filtr kupimy od nich (chyba, ze kazdy kolejny filtr rozni sie jakos od tego fabrycznego)... any ideas?

lighting
Posty: 515
Rejestracja: 28 lut 2017, 16:04
Lokalizacja: Kraków
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI

Re: Pakiet przeglądów 4 lata 60000 km

Post autor: lighting »

dawajrapa pisze:
06 maja 2017, 23:28
Czy ktos jeszcze wypowie sie nt, potwierdzi lub zdementuje opcje wymiany oleju silnikowego po przejechaniu pierwszych 3kkm w silnikach tsi? Przytoczone wczesniej argumenty maja sens, koszt praktycznie zaden, a jesli ma to w jakims stopniu przedluzyc bezawaryjna eksploatacje, czy zmniejszyc ilosc oleju, ktory w koncu silnik zacznie "brac" to czemu nie? Pytanie tylko, czy rzeczywiscie jest sens robic to poza aso? Bo rozumiem, ze aso na wyrazne rzadanie klienta, za odpowiednia oplata dokona takiej wymiany oleju i filtra bez zbednego marudzenia, ze po co, ze niezgodnie z harmonogramem wymian zalecanym przez producenta, itd etc
Ciekawe tez, jakie sa ew.konsekwencje takiej wymiany poza aso- i tu tez kwestia jak by to udowodnili, zakladajac ze filtr kupimy od nich (chyba, ze kazdy kolejny filtr rozni sie jakos od tego fabrycznego)... any ideas?
Nie wiem jak w Skodzie, ale gdy miałem Kia to w jednym ASO pozwalali mi kupować filtry i oleje a w innym kazali kupować u siebie wszystko.
DO developer

Dual
Posty: 647
Rejestracja: 22 kwie 2017, 20:48
Lokalizacja: Mysiadło k/W-wy
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI DSG Style

Re: Pakiet przeglądów 4 lata 60000 km

Post autor: Dual »

Ja wolę robić wszystko w ASO, częściowo dlatego że nie mam warunków w domu, ani chęci się w tym babrać samemu, poza tym utylizacja oleju i starego filtra, itd. Zreszta wszystkie moje auta czy to było Audi czy VW były serwisowane w ASO przez 10 lat, az do odsprzedaży. Ale wole warsztaty gdzie np. jeden człowiek z doświadczeniem zajmuje sie autem przez te 10 lat, a nie za każdym razem inny, np. młody się uczy. Wiec wybieram warsztat gdzie moge wybierac mechanika ;) (oczywiście w sposób pośredni, poprzez kierownika serwisu). A tu jestem raczej stały w uczuciach i jeśli w serwisie atmosfera jest miła i nikt mnie nie zawiódł to sie serwisu trzymam.
Ja nie mam doświadczenia z turbodoładowanymi benzynowkami (moje byłe dotychczasowe od 1.5 do 4.2 były wolnossące) wiec wypada mi wierzyć kolegom z forum że warto oliwę na 3 tys. wymienić i wymienię.
Czy może wprowadźmy zatem też ranking serwisów, gdzie warto wykonywać obsługi i naprawy naszych nowych Miśków.
Ma ktoś jakieś doświadczenia ze Skoda Polmot W-wa Połczyńska?
Pozdrawiam
Dual
Kodiaq 2.0 TSI DSG 4x4 Style

ODPOWIEDZ