Światła mijania i drogowe LED

Dyskusje na temat Škody Kodiaq I generacji (2016-2024)
Peterka
Posty: 324
Rejestracja: 30 mar 2019, 20:12
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Kodiaq L&K 2.0 TSI 190 KM

Re: Światła mijania i drogowe LED

Post autor: Peterka »

To chyba proste. Czujnik zmierzchowy czy jak nazwać. Pytanie dlaczego jedt ograniczenie prędkościowe? I to 60 a nie np 20z


Już jest Kodiaq 2.0 TSI DSG 190KM i 4x4? :)

Sponsor

Re: Światła mijania i drogowe LED

Sponsor


Malenstwo8
Posty: 2587
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: Światła mijania i drogowe LED

Post autor: Malenstwo8 »

Peterka pisze:
01 wrz 2019, 19:54
Ja nigdy nie jeżdżę z taka prędkością. Wiec jeżeli tak jest to te światła to autentyczna porażka. Chociaż muszę przyznać ze długie świecą ładnie.
Ale z tego co zauważyłem to nie ma zmiany automatycznej z mijania na drogowe przy prędkości niższej niż 60 km/h. To jest dziwne. W jechałem w las i było totalnie ciemno, jechałem ok 30 km/ h i były tylko światła mijania. To jest dziwne bo te mijania nie są rewelacyjne.
Jaka porażka? Jak miałyby świecić daleko od powiedzmy 60? Po co?
Przecież to jest po to, że jadąc szybko widzisz dzięki temu dalej, więc masz szansę zareagować wcześniej. W mieście masz latarnie, nie latasz 140 km/h, więc jaki sens?
Ze zmianą automatyczną z krótkich na długie jest tak, że owszem działa to od 60 km/h, ale wystarczy raz osiągnąć tą prędkość i jak zadziała, to potem nawet jak z powrotem zejdziesz do np 40 km/h, to już będzie działało cały czas w automacie.

Peterka
Posty: 324
Rejestracja: 30 mar 2019, 20:12
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Kodiaq L&K 2.0 TSI 190 KM

Re: Światła mijania i drogowe LED

Post autor: Peterka »

Niestety tak nie jest. Jechałem z prędkością 70 , światła przełączyli się na długie , skręcałem w ciemna drogę w lesie , chwile przed skretem zmieniły sie na mijania ( ktoś jechał z przeciwka) i ba tej ciemnej drodze przez przy prędkości ok 30-40 cały czas były mijania mimo ze nie było latarni ani nikt nie jechał
Poza tym dziwny jest ten limit. Autostrad w PL jest niewiele. Drogi S maja ograniczenie do 120 a piza tym znakomita większość dróg to drogi jednopasmowe przez wsie często nieoświetlone z dopuszczalna prędkością 70-90.
Już jest Kodiaq 2.0 TSI DSG 190KM i 4x4? :)

Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2888
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: Światła mijania i drogowe LED

Post autor: MałGorzata »

Obsługi świateł i ich reakcji trzeba się trochę nauczyć. Mi zajęło to kilka tygodni i teraz wiem co mogę a co nie i jak to działa i jak pomoga :)
----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

Malenstwo8
Posty: 2587
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: Światła mijania i drogowe LED

Post autor: Malenstwo8 »

No nie dalej, jak w piątek miałem się okazję o tym przekonać, ale ok, sprawdzę jeszcze. W PL masz mało autostrad i ekspresówek?😳
Niemcami nie jesteśmy, to fakt, ale jest sporo autostrad i szybko uch przybywa. Również ich jakość jest na niezłym poziomie. Proponuję pojechać np do Czech. Byłem ostatnio i ich autostrady są wąskie, bez pasów awaryjnych i ogrodzeń.
Zwierzyna leśna walczy tam o życie, a rozjechanych lisów, bobrów, to nawet nie liczyłem.

Peterka
Posty: 324
Rejestracja: 30 mar 2019, 20:12
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Kodiaq L&K 2.0 TSI 190 KM

Re: Światła mijania i drogowe LED

Post autor: Peterka »

Ok. To tym bardziej zastanawiające jest ze ten limit prędkości ustawiony jest tak wysoko za zadziałania automatyki.
Już jest Kodiaq 2.0 TSI DSG 190KM i 4x4? :)

golob
Posty: 153
Rejestracja: 19 cze 2017, 10:10
Samochód: Kodiaq Style 1.5 DSG 4x2

Re: Światła mijania i drogowe LED

Post autor: golob »

Peterka pisze:
01 wrz 2019, 22:27
Ok. To tym bardziej zastanawiające jest ze ten limit prędkości ustawiony jest tak wysoko za zadziałania automatyki.
Jak najbardziej logiczne, po co z automatu się włączać światła drogowe przy niższej prędkości? Mijania w zupełności wtedy wystarczają, nawet w całkowitej ciemności jadąc 40km/h nie potrzeba świateł drogowych, a jeśli w skrajnym przypadku ktoś potrzebuje to włącza ręcznie i tyle.

Ogólnie moim zdaniem światła ledowe w Kodiaqu świecą bardzo fajnie, automatyczne długie również działają sprawnie, kilkugodzinne podróże wyłącznie nocne bez problemów, pewnie że mogłyby być matrycowe z wycinaniem wiązki jak Top Led w np. Tiguanie, ale o to w tym wszystkim chodzi i to celowa polityka i strategia, jak ktoś chce LED matrix to kupuje Audi lub chociaż VW.

Peterka
Posty: 324
Rejestracja: 30 mar 2019, 20:12
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Kodiaq L&K 2.0 TSI 190 KM

Re: Światła mijania i drogowe LED

Post autor: Peterka »

Jest to kompletnie nielogiczne. Jeśli mam sam przełączać światła to po co ta automatyka. Światła mijania maja krótka wiązkę i zle w zupełnej ciemności oswietlaja drogę. Światła drogowe są niezłe. Przyjmujecie wiadomości ze Kodiaq tak, ale nie ma to nic wspólnego z logika, raczej pseudo oszczędnością.
Już jest Kodiaq 2.0 TSI DSG 190KM i 4x4? :)

golob
Posty: 153
Rejestracja: 19 cze 2017, 10:10
Samochód: Kodiaq Style 1.5 DSG 4x2

Re: Światła mijania i drogowe LED

Post autor: golob »

Peterka pisze:
02 wrz 2019, 8:19
Jest to kompletnie nielogiczne. Jeśli mam sam przełączać światła to po co ta automatyka. Światła mijania maja krótka wiązkę i zle w zupełnej ciemności oswietlaja drogę. Światła drogowe są niezłe. Przyjmujecie wiadomości ze Kodiaq tak, ale nie ma to nic wspólnego z logika, raczej pseudo oszczędnością.
Sprawdź sobie w innych markach, w każdym włączają się od jakiegoś progu, zwykle 50-60km/h. Tiguan również ma 60km/h.
Ostatnio zmieniony 02 wrz 2019, 8:52 przez golob, łącznie zmieniany 1 raz.

Malenstwo8
Posty: 2587
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: Światła mijania i drogowe LED

Post autor: Malenstwo8 »

Peterka pisze:
02 wrz 2019, 8:19
Jest to kompletnie nielogiczne. Jeśli mam sam przełączać światła to po co ta automatyka. Światła mijania maja krótka wiązkę i zle w zupełnej ciemności oswietlaja drogę. Światła drogowe są niezłe. Przyjmujecie wiadomości ze Kodiaq tak, ale nie ma to nic wspólnego z logika, raczej pseudo oszczędnością.
Fakt, że to taki patent Skody chyba. W innych autach się z tym nie spotkałem, niemniej w niczym to nie przeszkadza.

ODPOWIEDZ