Światła mijania i drogowe LED

Dyskusje na temat Škody Kodiaq I generacji (2016-2024)
bubuś
Posty: 646
Rejestracja: 04 lut 2018, 10:28
Lokalizacja: Polska
Samochód: był Kodiaq Style 2,0 TDI 140kW, 4x4, DSG + dodatki

Światła mijania i drogowe LED

Post autor: bubuś »

W wątku "Panoramiczne okno dachowe - hałas"  @michalmiko zalinkował film dot. Renault Koleosa. Od 9:21 minuty prezentuje on jak pięknie świecą jego światła LED.
Z ciekawości zacząłem szukać na YT, czy podobnie świecą u Kodiaqa. Znalazłem tylko kilkusekundową jazdę nocną https://www.autocentrum.pl/filmy/wideot ... esc-testu/ (od minuty 9:24). Według tej prezentacji, w mojej ocenie Kodiaq świeci nienajlepiej, tzn. zbyt nisko, a przez to zbyt blisko (może to ma zniechęcać do szybkiej jazdy nocą) oraz brak wyraźnego odcięcia linii światło-ciemność, jak w Koleosie. Innego testu LED Kodiaqa nie znalazłem.
Podobnie, wg filmów z YT kiepskawo świecą LEDy Skody Octavii i Passata.

Czy ktoś z użytkowników Kodiaqa może zaprezentować swoją opinię odnośnie świateł mijania i długich w Kodiaqu, lub może zdobył się na dokonanie nagrania rejestratorem/kamerą jazdy w zupełnej ciemności i zechciałby podzielić się filmikiem?


Follow your dreams :D
Cenię swój wzrok i czas, dlatego nie czytam niechlujnie pisanych postów! Oczekujesz pomocy, używaj poprawnej pisowni.
Popieram akcję na rzecz poprawnej pisowni i ortografii w Internecie: BYKOM-STOP!

Sponsor

Światła mijania i drogowe LED

Sponsor


Malenstwo8
Posty: 2589
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: Światła mijania i drogowe LED

Post autor: Malenstwo8 »

Krótko i na temat. Światła są bardzo dobre. Mam porównanie do paru aut. Nie mam uwag.

Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2888
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: Światła mijania i drogowe LED

Post autor: MałGorzata »

Światła jak światła muszą świecić zgodnie z przepisami i spełniać normy. Wszystko inne to subiektywne odczucia. Podobniej jak z Cantonem :)
----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

Malenstwo8
Posty: 2589
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: Światła mijania i drogowe LED

Post autor: Malenstwo8 »

No barwa ma znaczenie, a w Kodiaqu jest bardzo miła i nie męczy wzroku.

elektryk77
Posty: 9
Rejestracja: 08 mar 2018, 22:43
Samochód: Kodiaq scout 2.0 TSI

Re: Światła mijania i drogowe LED

Post autor: elektryk77 »

U mnie mam wrażenie LEDy świecą zbyt wysoko. Dzwoniłem do dealera i powiedział, że nie ma takiej opcji - na pewno są dobrze ustawione i tego się nie reguluje... ale przynajmniej raz dziennie ktoś mi miga światłami z przeciwka, jak kiedyś jechałem innym autem przed moim Kodiaq to w lusterku mnie oślepiało.
Natomiast co do jasności i barwy zastrzeżeń nie mam.

Rafał
Posty: 523
Rejestracja: 17 lut 2017, 10:53
Lokalizacja: Solec Kujawski, kuj-pom
Samochód: 2.0 tsi lava blue

Re: Światła mijania i drogowe LED

Post autor: Rafał »

elektryk77 pisze:
04 kwie 2018, 16:40
U mnie mam wrażenie LEDy świecą zbyt wysoko. Dzwoniłem do dealera i powiedział, że nie ma takiej opcji - na pewno są dobrze ustawione i tego się nie reguluje... ale przynajmniej raz dziennie ktoś mi miga światłami z przeciwka, jak kiedyś jechałem innym autem przed moim Kodiaq to w lusterku mnie oślepiało.
Natomiast co do jasności i barwy zastrzeżeń nie mam.
jedź na stację diagnostyczną, jak się okaże, że światła są źle ustawione to udaj się do serwisu (a nie dilera) i domagaj się korekty ustawień

Vibor
Posty: 337
Rejestracja: 23 sty 2018, 15:14
Samochód: Skoda Superb kombi 1.8 TSI STYLE

Re: Światła mijania i drogowe LED

Post autor: Vibor »

elektryk77 pisze:
04 kwie 2018, 16:40
U mnie mam wrażenie LEDy świecą zbyt wysoko. Dzwoniłem do dealera i powiedział, że nie ma takiej opcji - na pewno są dobrze ustawione i tego się nie reguluje... ale przynajmniej raz dziennie ktoś mi miga światłami z przeciwka, jak kiedyś jechałem innym autem przed moim Kodiaq to w lusterku mnie oślepiało.
Natomiast co do jasności i barwy zastrzeżeń nie mam.
źle ustawione albo czujnik samopoziomowania wadliwy, diagnosta lub ASO powinni sobie poradzić :)

PiotrekM
Posty: 127
Rejestracja: 25 maja 2017, 21:55
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0TSI Style

Re: Światła mijania i drogowe LED

Post autor: PiotrekM »

Ledy świecą super. W porównaniu do wcale nie słabego Passata B6 z biksenonami.

Awatar użytkownika
michalmiko
Posty: 942
Rejestracja: 29 sty 2018, 19:16
Lokalizacja: Podhale
Samochód: Kodiaq Style 4x4 2.0 TSI Lava Blue 244KM/431Nm

Re: Światła mijania i drogowe LED

Post autor: michalmiko »

Właśnie też byłem zdziwiony jak mocno świecą światła w nowym Koleosie na tym filmie. Nie mniej jednak nadal mam możliwość wyboru Kodiaq - Koleos i zdecydowanie wolę Kodiaqa, choć mam w rodzinie miłośników Koleosa ;)

Dual
Posty: 647
Rejestracja: 22 kwie 2017, 20:48
Lokalizacja: Mysiadło k/W-wy
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI DSG Style

Re: Światła mijania i drogowe LED

Post autor: Dual »

Ja potwierdzam pierwszy wpis. Wg mnie ledy świateł mijania swiecą za krótko/blisko, ale to może być wrażenie, gdyż siedzę jednak wyżej niż w osobówce. Reklamowałem to w Skodzie po tym jak wpadłem w dziurę, którą zobaczyłem w nocy w ostatniej chwili i nie ominąłem.
Na badaniu w Skodzie okazało się że swiatła świecą prawidłowo, ale troszkę je do góry podciągneliśmy. Niestety nie zmieniło to wrażenia doświetlania tylko bliskiej odległości przed maską. Swiatła długie są i były OK.
Jestem przyzwyczajony do boxenonów z Passata i Mercedesa i tak zasięg oraz barwa świateł była rewelacyjna.
W miśku w nocy jeżdzą z dużą ostrożnością na światłach mijania, gdyż na przełączalnych długich już mi nie raz migano (ciut za późno się wyłączały).
Pozdrawiam
Dual
Kodiaq 2.0 TSI DSG 4x4 Style

ODPOWIEDZ