Jak długo "przyzwyczajałeś" się do jazdy SUVem?

Dyskusje na temat Škody Kodiaq I generacji (2016-2024)
Tomala72
Posty: 504
Rejestracja: 12 mar 2017, 13:56
Samochód: Skoda Kodiaq Style 4x4 2,0 TDI 190 KM DSG 7

Re: Jak długo "przyzwyczajałeś" się do jazdy SUVem?

Post autor: Tomala72 »

Bydygoski pisze:
23 mar 2018, 19:43
Halo,ja mam tak że jak wjeżdzam na autostrade lub z niej zjeżdzam a łuki są dosyć otre to mam wrażenie się Kodiaq przewróci.
A trzeba było dołożyć DCC i było by po problemie.



Sponsor

Re: Jak długo "przyzwyczajałeś" się do jazdy SUVem?

Sponsor


Malenstwo8
Posty: 2591
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: Jak długo "przyzwyczajałeś" się do jazdy SUVem?

Post autor: Malenstwo8 »

Fizyki się nie oszuka. SUVa trzeba brać odpowiedzialnie z akceptacją jego zachowań. No ale w zamian dostajemy szereg zalet niedostępnych dla jak to mówi mój kolega „bobslejów” 😁
Kodiaq nastraja raczej do statecznej rodzinnej jazdy, aczkolwiek można nim pogonić. Za to np na prostych odcinkach autostradowych jeździ świetnie. Ma się wrażenie jazdy czołgiem, ale takim szybkim. I choć są wyższe suvy np. Jeep Grand to tam jest już dla mnie za wysoko.
Choć ja po prostu lubię duże auta i odpowiada mi jazda nimi.
Podsumowując przesiadłem się z niskiego Mondeo świetnym zawiasie, a mimo to Kodiaq daje mi przyjemność z jazdy, a po Mondeo poprzeczka była postawiona wysoko.

Bydygoski
Posty: 18
Rejestracja: 23 mar 2018, 19:07
Samochód: Kodiaq 1,4 150 KM 4X4

Re: Jak długo "przyzwyczajałeś" się do jazdy SUVem?

Post autor: Bydygoski »

Tomala72 pisze:
23 mar 2018, 22:32
Bydygoski pisze:
23 mar 2018, 19:43
Halo,ja mam tak że jak wjeżdzam na autostrade lub z niej zjeżdzam a łuki są dosyć otre to mam wrażenie się Kodiaq przewróci.
A trzeba było dołożyć DCC i było by po problemie.
Mam to DCC ale to wszystkiego nie załatwia,środek ciężkosci jest po prostu wyżej i trzeba się do tego przyzwyczaić,wszystkim prostej drogi i udanego weekendu

Awatar użytkownika
PeWu
Posty: 135
Rejestracja: 21 lut 2018, 23:05
Samochód: Kodiaq TDI 150KM

Re: Jak długo "przyzwyczajałeś" się do jazdy SUVem?

Post autor: PeWu »

Pod koniec 2016 roku prawie zakupiłem Kia Sportage GT line, finalnie jednak zdecydowałem się na Passata. Co ważne, zadecydowały o tym dwa czynniki, cena i technologia. Samo prowadzenie się Suva jakim jest Kia Sportage było bez żadnych wątpliwości akceptowalne i zadziwiająco komfortowe bez większych przechyleń na ciasnych łukach.
Kodiaq jednak jest typowym suvem, wysoki i bardziej nastawiony na komfort i dostojność.
Nadal zastanawiam się czy ten typ mnie przekonuje, niestety nie da się tego wywnioskować z jednej krótkiej przejażdżki, stąd ten wątek.
Dziękuję za dotychczasowe odpowiedzi i proszę o więcej. Pozdrawiam.

Vibor
Posty: 337
Rejestracja: 23 sty 2018, 15:14
Samochód: Skoda Superb kombi 1.8 TSI STYLE

Re: Jak długo "przyzwyczajałeś" się do jazdy SUVem?

Post autor: Vibor »

Jak chcesz SUVa o sportowym zacięciu i trzymającym się b.dobrze drogi bez wychyleń to niestety ale zostają marki Premium np. Porsche , BMW itd. gdzie SUV jest do tego projektowany , Kodiaq niestety to dostojny SUV miejski do wożenia z A do B ale bez nadmiernego szaleństwa po łukach :(, DDC pomaga ale jak to typowy SUV ma wyżej środek ciężkości i co prawda można poszaleć ale z uwagą i braniem pod uwagę powyższe + oczywiście dobre opony aby sobie pośmigać na granicy.
Oczywiście zawsze można wprowadzić modyfikacje po gwarancji ( chyba że SKODA będzie miała w ofercie KITy ) np. niższe sprężyny, amortyzatory , jakieś rozpórki czy inne elemety gumowe(twardsze) + sportowe fotele i możemy już mówić o usportowionym SUVie :).

Tomala72
Posty: 504
Rejestracja: 12 mar 2017, 13:56
Samochód: Skoda Kodiaq Style 4x4 2,0 TDI 190 KM DSG 7

Re: Jak długo "przyzwyczajałeś" się do jazdy SUVem?

Post autor: Tomala72 »

Przypomnienie z innego wątku.


Malenstwo8
Posty: 2591
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: Jak długo "przyzwyczajałeś" się do jazdy SUVem?

Post autor: Malenstwo8 »

Ja tam Kodiaqiwi wybaczam takie zachowanie w zakrętach. Albo się starzeję, albo wcale nie jest tak źle. Natomiast nie zwracanie uwagi na dziury, krawężniki, moją wiejską do bólu błotnistą i dziurawą drogę, to dla mnie olbrzymi +.
Wykonanie auta też jest na przyzwoitym poziomie. Dzisiejsza wizyta na myjni i spore zainteresowanie kolejkiwiczów tylko mnie w tym utwierdziły. Same pozytywne opinie i miłe słowa. No i tak patrząc z boku Kodiaq to rzeczywiście duże auto bez dwóch zdań.

Awatar użytkownika
PeWu
Posty: 135
Rejestracja: 21 lut 2018, 23:05
Samochód: Kodiaq TDI 150KM

Re: Jak długo "przyzwyczajałeś" się do jazdy SUVem?

Post autor: PeWu »

Tomala72 pisze:
24 mar 2018, 13:37
Przypomnienie z innego wątku.
DCC + 4x4 + Sport mode? Pewnie tak, jednak moja wersja byłby to goły Style z tdi 150km.

Malenstwo8
Posty: 2591
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: Jak długo "przyzwyczajałeś" się do jazdy SUVem?

Post autor: Malenstwo8 »

Mam TDI 150 km i spisuje się rewelacyjnie. Nigdy nie brakuje mocy, a przede wszystkim momentu. Na sutostradzie odejscie ze 110 do 160 w trybie S i kiku to jest moment. Wgniata w fotel. DSG tutaj też robi robote.

Tomala72
Posty: 504
Rejestracja: 12 mar 2017, 13:56
Samochód: Skoda Kodiaq Style 4x4 2,0 TDI 190 KM DSG 7

Re: Jak długo "przyzwyczajałeś" się do jazdy SUVem?

Post autor: Tomala72 »

Poczujcie to.
W dobrych rękach i nogach ten samochód jedzie jak przyklejony. Wyczucie granicy to podstawa.
Kierowca właśnie jedzie w tym stylu.
Ukłon dla "kapeluszy" jednak jak widać można więcej.

ODPOWIEDZ