Możliwości Kodiaq

Dyskusje na temat Škody Kodiaq I generacji (2016-2024)
lighting
Posty: 515
Rejestracja: 28 lut 2017, 16:04
Lokalizacja: Kraków
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI

Możliwości Kodiaq

Post autor: lighting »

Ostatnio ( w weekend) Kodiaq bardzo pozytywnie mnie zaskoczył.

Stromy podjazd na wsi, ok 30 metrów długości, kąt nachylenia ok 15%. Nie dało się przejść na nogach, podjazd praktycznie przykryty lodem.
Żadne z moich poprzednich aut nie dojechało w takich warunkach nawet do połowy tego podjazdu. Misiek bez wysiłku wyjechał. 4x4 to magia.
Były pewne problemy przy zjeździe - hamulce wariowały i auto się ślizgało ale finalnie zjechałem :)

Niestety nie zrobiłem zdjęć, przy kolejnej wizycie na wsi pokażę gdzie misiek potrafi dojechać.


DO developer

Sponsor

Możliwości Kodiaq

Sponsor


Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2888
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: Możliwości Kodiaq

Post autor: MałGorzata »

Przy zjeździe przydałby się reduktor :)

Jak ja Wam wszystkim zazdroszczę tej zimy. U nas w Wlkp śnieg leżał łącznie może 3-4 dni a "trudne warunki"były w jeden wieczór :)
Ostatnio zmieniony 20 mar 2018, 12:29 przez MałGorzata, łącznie zmieniany 1 raz.
----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

Awatar użytkownika
Fatboy
Posty: 179
Rejestracja: 30 sty 2018, 13:51
Lokalizacja: Kielce
Samochód: Kodiaq Sportline 2.0TSI 180KM 4x4 DSG (Mar 2018)

Re: Możliwości Kodiaq

Post autor: Fatboy »

Może Google Street View tam już było ;)
Skoda Kodiaq Sportline 4x4 DSG 2.0TSI 180KM (Marzec 2018)

lighting
Posty: 515
Rejestracja: 28 lut 2017, 16:04
Lokalizacja: Kraków
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI

Re: Możliwości Kodiaq

Post autor: lighting »

MałGorzata pisze:
20 mar 2018, 12:27
Przy zjeździe przydałby się reduktor :)
Albo łańcuchy na koła.
DO developer

lighting
Posty: 515
Rejestracja: 28 lut 2017, 16:04
Lokalizacja: Kraków
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI

Re: Możliwości Kodiaq

Post autor: lighting »

Fatboy pisze:
20 mar 2018, 12:29
Może Google Street View tam już było ;)
Nie, to dziura. Polna droga.
DO developer

Awatar użytkownika
BikeBert
Posty: 213
Rejestracja: 15 sty 2017, 14:53
Samochód: Kodiaq 2.0 TDI DSG

Re: Możliwości Kodiaq

Post autor: BikeBert »

Pewnie się narażę tym pytaniem, ale czy 4x4, zwłaszcza udawane, którym jest Haldex na prawdę ma jakieś zastosowanie w miejskim SUVie, jeśli załącza się ono 1 lub 2 razy w roku przy podjeździe pod oblodzoną górkę lub przy "dynamicznym" starcie spod świateł? Wcześniej sam miałem 4x4 w Imprezie, więc nie jest mi obca koncepcja tego napędu i zabawa w drifty na śniegu, ale nie pamiętam abym skorzystał z 4x4 w codziennej, cywilizowanej jeździe.

Czy wzięlibście 4x4, gdyby nie był "przyspawany" do 2.0 TSI i dostępny jako opcja?
Kodiaq => Ateca
My other car is a Mountain Bike

lighting
Posty: 515
Rejestracja: 28 lut 2017, 16:04
Lokalizacja: Kraków
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI

Re: Możliwości Kodiaq

Post autor: lighting »

BikeBert pisze:
21 mar 2018, 8:28
Pewnie się narażę tym pytaniem, ale czy 4x4, zwłaszcza udawane, którym jest Haldex na prawdę ma jakieś zastosowanie w miejskim SUVie, jeśli załącza się ono 1 lub 2 razy w roku przy podjeździe pod oblodzoną górkę lub przy "dynamicznym" starcie spod świateł? Wcześniej sam miałem 4x4 w Imprezie, więc nie jest mi obca koncepcja tego napędu i zabawa w drifty na śniegu, ale nie pamiętam abym skorzystał z 4x4 w codziennej, cywilizowanej jeździe.

Czy wzięlibście 4x4, gdyby nie był "przyspawany" do 2.0 TSI i dostępny jako opcja?
Dla mnie wybór misia podyktowany był jego walorami użytkowymi vs moje potrzeby. Planowałem często jeździć po polnych, wiejskich drogach z dużą rodziną w środku. Kodiaq z powodu (nawet udawanego) 4x4, wyższego zawieszenia, wariantu 7-osobowego i cenie Audi Q7 / 2 był idealnym rozwiązaniem. Jeżdżąc tylko po mieście wziąłbym zwykłą osobówkę.
Rozumiem jednak ludzi, którzy kupują SUVy, bo lubią duże auta i 4x4 :)
DO developer

Rafał
Posty: 523
Rejestracja: 17 lut 2017, 10:53
Lokalizacja: Solec Kujawski, kuj-pom
Samochód: 2.0 tsi lava blue

Re: Możliwości Kodiaq

Post autor: Rafał »

to fakt, 4x4 w normalnym użytkowaniu, zwłaszcza w mieście nie przydaje się. daje tylko świadomość większego "bezpieczeństwa", ale jak to jest w sumie nie wiadomo. mi od początku brakowało opcji fwd lub lepiej rwd z silnikiem 2.0 tsi, gdyby była taka, to bez zastanowienia bym ją wybrał

karbab
Posty: 142
Rejestracja: 15 cze 2017, 21:45
Lokalizacja: Gliwice
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 TSI 4x4 7DSG

Re: Możliwości Kodiaq

Post autor: karbab »

Tej zimy Skoda urządziła akcję podczas której zapraszała dziennikarzy z różnych krajów do Finlandii na testowanie Skód w wersji 4x4. Na jutubie jest wiele filmików z tych testów (polskich i zagranicznych) w których słychać głosy (np. Bob Flavin), że przy dzisiejszych możliwościach Haldexu produkowanie standardowego 4x4, który jest droższy, staje pod znakiem zapytania.

Vibor
Posty: 337
Rejestracja: 23 sty 2018, 15:14
Samochód: Skoda Superb kombi 1.8 TSI STYLE

Re: Możliwości Kodiaq

Post autor: Vibor »

z tego co na innych forach piszą użytkownicy haldexa 5 generacji to Kodiaq ma najlepsze oprogramowanie i działa wg nich bardzo dobrze , nie jest to stały napęd ale jest tańszy i jak widać dużo może jak ma się sprytnego informatyka :)

ODPOWIEDZ