DSG 7

Dyskusje na temat Škody Kodiaq I generacji (2016-2024)
Looser
Posty: 28
Rejestracja: 12 kwie 2018, 16:46
Lokalizacja: Wrocław
Samochód: 2.0 tdi DSG 150 KM kodiaq

Re: DSG 7

Post autor: Looser »

W infiniti raczej dsg nie było :)


2.0 tdi 150 KM dsg

Sponsor

Re: DSG 7

Sponsor


Malenstwo8
Posty: 2586
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: DSG 7

Post autor: Malenstwo8 »

Looser pisze:
17 kwie 2018, 20:03
W infiniti raczej dsg nie było :)
A no tak 😁
Myślę, że nie ma co porównywać w kwestii trwałości skrzynie z Infiniti z dsg. W Infiniti zdaje się jest ZF.
Dzisiaj skrzynia pracowała niezauważalnie.
Myślę, że trzeba jeździć i nie doszukuwać się dziury w całym.

kedzier
Posty: 190
Rejestracja: 13 paź 2017, 12:42
Samochód: Skoda

Re: DSG 7

Post autor: kedzier »

Ludzie DSG to nie hydrokinetyk!
Jeśli już wypowiadacie się w temacie o DSG to nie mieszajcie mądrości hydrokinetycznych.
Przeanalizujcie budowę "sprzęgieł", układ biegów wałków i co przenosi napęd a zobaczycie, że DSG z klasycznym automatem ma tyle samo wspólnego co ręczna skrzynia i hydrokinetyczny automat.

Malenstwo8
Posty: 2586
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: DSG 7

Post autor: Malenstwo8 »

To akurat racja. DSG pracuje zupełnie inaczej niż hydrokinetyk. Nie ma co porównywać. To jak porównać diesela do benzyny.

Awatar użytkownika
Carly_pl
Posty: 234
Rejestracja: 11 kwie 2017, 11:07
Samochód: Mazda 6

Re: DSG 7

Post autor: Carly_pl »

Różnica w zachowaniu skrzyni przy pracy w górę i w dół może wynikać też z tego, że skrzynia na drugim sprzęgle ma zazwyczaj wstępnie wybrany wyższy bieg, dlatego też zmiana w górę jest płynniejsza, szybsza i cichsza niż zmiana w dół.
Szukasz auta dla siebie? Zadzwoń, wynegocjujemy dobry rabat
608-870-520
Nie lubisz dzwonić? Pisz śmiało :)

Malenstwo8
Posty: 2586
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: DSG 7

Post autor: Malenstwo8 »

Carly_pl pisze:
18 kwie 2018, 12:36
Różnica w zachowaniu skrzyni przy pracy w górę i w dół może wynikać też z tego, że skrzynia na drugim sprzęgle ma zazwyczaj wstępnie wybrany wyższy bieg, dlatego też zmiana w górę jest płynniejsza, szybsza i cichsza niż zmiana w dół.
To by się zgadzało.

bubuś
Posty: 646
Rejestracja: 04 lut 2018, 10:28
Lokalizacja: Polska
Samochód: był Kodiaq Style 2,0 TDI 140kW, 4x4, DSG + dodatki

Re: DSG 7

Post autor: bubuś »

Dlatego zamawiając auto wybrałem m.in. łopatki zmiany biegów w kierownicy, by móc szybciej wymusić redukcję przełożenia, bez czekania aż program skrzyni domyśli się czego potrzebuję.
Będzie to mi szczególnie potrzebne podczas holowania przyczepy, kiedy na danym biegu motor będzie pracował w jeszcze akceptowalnym przez program zakresie obrotów, ale już w zbyt niskim dla mnie. By chronić silnik przed zbytnim wysiłkiem, więc wówczas redukcja łopatką i motorek sobie dalej wesoło pomrukuje, a ja dziarsko pomykam
Follow your dreams :D
Cenię swój wzrok i czas, dlatego nie czytam niechlujnie pisanych postów! Oczekujesz pomocy, używaj poprawnej pisowni.
Popieram akcję na rzecz poprawnej pisowni i ortografii w Internecie: BYKOM-STOP!

Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2886
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: DSG 7

Post autor: MałGorzata »

W Skodzie jest system, który rozpoznaje podłączenie przyczepy i zmienia program skrzyni :)
----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

Mefju
Posty: 85
Rejestracja: 14 kwie 2017, 8:08
Lokalizacja: Skierniewice
Samochód: Kodiaq 2.0 tdi 140 KW

Re: DSG 7

Post autor: Mefju »

bubuś pisze:
18 kwie 2018, 13:17
Dlatego zamawiając auto wybrałem m.in. łopatki zmiany biegów w kierownicy, by móc szybciej wymusić redukcję przełożenia, bez czekania aż program skrzyni domyśli się czego potrzebuję.
Będzie to mi szczególnie potrzebne podczas holowania przyczepy, kiedy na danym biegu motor będzie pracował w jeszcze akceptowalnym przez program zakresie obrotów, ale już w zbyt niskim dla mnie. By chronić silnik przed zbytnim wysiłkiem, więc wówczas redukcja łopatką i motorek sobie dalej wesoło pomrukuje, a ja dziarsko pomykam

Bubuś
Z jaką budką pomykasz? Jakie dmc?

Malenstwo8
Posty: 2586
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: DSG 7

Post autor: Malenstwo8 »

Możesz też wrzucić tryb S i skrzynia trzyma obroty wtedy. Nie męczy się.

ODPOWIEDZ