Wady alcantary

Dyskusje na temat Škody Kodiaq I generacji (2016-2024)
Awatar użytkownika
Fatboy
Posty: 179
Rejestracja: 30 sty 2018, 13:51
Lokalizacja: Kielce
Samochód: Kodiaq Sportline 2.0TSI 180KM 4x4 DSG (Mar 2018)

Wady alcantary

Post autor: Fatboy »

Hej, czy mogłby ktoś podzielić się swoimi doświadczeniami z alcantarą ? Zamówiłem tapicerkę skóra + alcantara i zastanawiam sie kiedy mogą zaczać pojawiać się problemy. Szmaci się, wyciera lub wychodzi ? Jak oceniacie jej jakość ? Jak należy o nią dbać, żeby przetrwała jak najdłużej ?
Dzięki.


Skoda Kodiaq Sportline 4x4 DSG 2.0TSI 180KM (Marzec 2018)

Sponsor

Wady alcantary

Sponsor


Poly
Posty: 98
Rejestracja: 14 sie 2017, 22:34
Samochód: Planuje Kodiaq 1.4 TSI

Re: Wady alcantary

Post autor: Poly »

Oprocz tego ze trudno czyscic jak sie zabrudzi to same zalety. Fajnie wyglada i pozbawiona jest wad skóry.

Teraz chyba wycofali alcantare? Zniknela z cennika?

PiotrekM
Posty: 127
Rejestracja: 25 maja 2017, 21:55
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0TSI Style

Re: Wady alcantary

Post autor: PiotrekM »

Poly pisze:
13 lut 2018, 15:29
Oprocz tego ze trudno czyscic jak sie zabrudzi to same zalety. Fajnie wyglada i pozbawiona jest wad skóry.

Teraz chyba wycofali alcantare? Zniknela z cennika?
Na razie mam samochód z jasną alcantarą 1.5 miesiąca, ale nie widzę problemu z brudzeniem się i czyszczeniem. Tzn. nie brudzi się zbyt łatwo, np od spodni, ale też jak raz pies z zabłoconymi łapami wskoczył mi na fotel to dało się plamy łatwo usunąć. Na początku jak to zobaczyłem, to się wystraszyłem, ale wystarczyło lekko przetrzeć chusteczką nawilżaną do wycierania szyb i zeszło bez śladu.

Skorek
Posty: 400
Rejestracja: 18 sty 2017, 20:56
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 TDI 4x4 AUTOMAT

Re: Wady alcantary

Post autor: Skorek »

A dla mnie alcantara trochę za ciepła na lato. Wolałem skórę i wentylację. Co do brudzenie się nie mam zastrzeżeń

Poly
Posty: 98
Rejestracja: 14 sie 2017, 22:34
Samochód: Planuje Kodiaq 1.4 TSI

Re: Wady alcantary

Post autor: Poly »

A można zamawiać Alcantare ? Nie ma jej w cennikach - chyba wycofali ? Koledzy na forum zgłaszali jakieś problemy z pękaniem przy Isofixach

msolak81
Posty: 97
Rejestracja: 13 lip 2017, 14:29
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI 4x4

Re: Wady alcantary

Post autor: msolak81 »

Mam alcantare (jasna) - wytrzymała, łatwo się czyści, za to wylazła mi skóra przy mocowaniu zagłówka na fotelu kierowcy - nie wiem ale tam chyba 1 mm zapasu był :(. W dodaktu wygląda (moim zdaniem) bardziej elegancko niż skóra (nie marszczy się i jest o wiele bardziej wytrzymała). W zeszłym roku w upały nie odczuwałem dyskomfortu (temp 30+ a staram sie wogóle jezdzic bez klimatyzacji) - nad wentylowanym fotelem też się zastanawiałem, jednak ilość - (zdrowotnych) jednak przeważyła.

Awatar użytkownika
AROO
Posty: 127
Rejestracja: 19 lis 2017, 12:32
Samochód: Kodiaq STYLE 2.0 TSI 4x4 DSG

Re: Wady alcantary

Post autor: AROO »

10 miesięcy już użytkuję fotele z alkantarą i nie widzę żadnych problemów z utrzymaniem czystości tych foteli.
Jedyna wada jaką udało mi się zaważyć to jest złe spasowanie właśnie przy mocowaniach ISOFIX. Chyba za bardzo przyoszczędzili na materiale i za mało zapasu zostało przez co alkantara powyłaziła spod obudów mocowań ISOFIX. Dodatkowo mam to samo co "msolak81" . Też skóra wylazła przy mocowaniach zagłówków. Wizyta w serwisie (w Belgii) nie rozwiązała problemów. Koleś w serwisie twierdzi ze tak samo jest i w nowym salonowym Kodiaqu.
Za 2 miesiące kolejną wizyta ale tym razem w polskim serwisie w tej sprawie.

msolak81
Posty: 97
Rejestracja: 13 lip 2017, 14:29
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI 4x4

Re: Wady alcantary

Post autor: msolak81 »

I uchwyty na drzwiach - jak mi nie zrobią tego to mam pomysł nawalic tam silikonu elastycznego :)

Awatar użytkownika
Fatboy
Posty: 179
Rejestracja: 30 sty 2018, 13:51
Lokalizacja: Kielce
Samochód: Kodiaq Sportline 2.0TSI 180KM 4x4 DSG (Mar 2018)

Re: Wady alcantary

Post autor: Fatboy »

Czyli raczej narzekacie na jakosc wykonania a nie na sama alcantare, slyszalem ze potrafi paskudnie wygladac po latach.
Skoda Kodiaq Sportline 4x4 DSG 2.0TSI 180KM (Marzec 2018)

PiotrekM
Posty: 127
Rejestracja: 25 maja 2017, 21:55
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0TSI Style

Re: Wady alcantary

Post autor: PiotrekM »

Fatboy pisze:
15 lut 2018, 23:25
Czyli raczej narzekacie na jakosc wykonania a nie na sama alcantare, slyszalem ze potrafi paskudnie wygladac po latach.
U mnie problemy z jakością się na razie nie ujawniły, a u kolegi w Passacie B6, około 10 letnim alcantara wygląda super. Fakt, że kolega jest trochę pedantyczny i raczej dba o samochód bardziej niż większość.

ODPOWIEDZ