Wady alcantary

Dyskusje na temat Škody Kodiaq I generacji (2016-2024)
Drol
Posty: 1
Rejestracja: 17 lis 2019, 1:23
Samochód: Kodiaq style 1.5 tsi

Re: Wady alcantary

Post autor: Drol »

Fatboy pisze:
15 lut 2018, 23:25
Czyli raczej narzekacie na jakosc wykonania a nie na sama alcantare, slyszalem ze potrafi paskudnie wygladac po latach.
Trochę odgrzewam temat, ale może się przyda potomnym ;)
Alcantara jest bardzo fajnym materiałem, jej zaletą jest łatwość czyszczenia i wytrzymałość. Wcześniej miałem alcantarę w alfa romeo - żadnych śladów zużycia po 4 latach mocnego użytkowania auta (w tym pod fotelikiem).
Ja polecam, choć do skóry tez mam sentyment, ale o alcantarę nie trzeba aż tak bardzo dbać jak jak o skórę.



Sponsor

Re: Wady alcantary

Sponsor


Bartosz
Posty: 118
Rejestracja: 24 sie 2018, 12:22
Samochód: Sportline 2.0TSI 190KM 2020

Re: Wady alcantary

Post autor: Bartosz »

Potwierdzam! Alcantara jest bardzo fajnym, estetycznym i praktycznym materiałem. Sportowe siedzenia z alcantary w Kodiaq Sportline dają bardzo pozytywne wrażenia. Sama alcantara nie marszczy się jak skóra i tak bardzo się nie schładza/nagrzewa. W drugim aucie mamy skórę, więc mam porównanie. Po mroźnej nocy alcantara była cieplejsza. Ja ogólnie lubię skórę, ale jeśli już myśleć o skórze, to z górnej półki. W przypadku Skody, jak dla mnie alcantara wygrywa. No i po dłuższej trasie to chyba nawet wygodniej pod tyłkiem...

Captainslow
Posty: 54
Rejestracja: 29 wrz 2019, 19:39
Samochód: Kodiaq Sportline 2.0 TSI 190KM

Re: Wady alcantary

Post autor: Captainslow »

Fatboy pisze:
15 lut 2018, 23:25
Czyli raczej narzekacie na jakosc wykonania a nie na sama alcantare, slyszalem ze potrafi paskudnie wygladac po latach.
Zamowilem skore z alcantara z pelna premedytacja - mialem takie laczenie w hondzie accord, ktora zrobilem 200k km wozac jednoczesnie 3 foteliki na tylnej kanapie. Nawet najmniejszego przetarcia nie bylo, a i brud tez latwo schodzil.

Mam nadzieje, ze w kodim bedzie podobnie ...

ODPOWIEDZ