W co warto doposażyć Kodiaq , a co można pominąć ?

Dyskusje na temat Škody Kodiaq I generacji (2016-2024)
mkes
Posty: 79
Rejestracja: 24 wrz 2017, 23:16
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI L&K

Re: W co warto doposażyć Kodiaq , a co można pominąć ?

Post autor: mkes »

Czy ACC i DSG nie w korkach nie załatwiają sprawy? ACC na autostradzie jest super 👌.



Sponsor

Re: W co warto doposażyć Kodiaq , a co można pominąć ?

Sponsor


PiotrekM
Posty: 127
Rejestracja: 25 maja 2017, 21:55
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0TSI Style

Re: W co warto doposażyć Kodiaq , a co można pominąć ?

Post autor: PiotrekM »

mkes pisze:
03 sty 2018, 23:46
Czy ktoś ma asystenta parkowania? Ja trochę żałuję że nie kupiłem. Jak oceniacie ten system? Mam kamerę tył i czujniki parkowania, trochę brakuje mi informacji co jest po bokach auta.
Ja asystenta nie mam, uważam, że i tak nie zaparkuje na centymetry, a mniej więcej to i ja umiem. Mam natomiast kamerę 360 stopni. Bajer jest niesamowity, ale faktyczna przydatność trochę ograniczona. Za mała jest precyzja obrazu. Łatwiej dokładnie zaparkować na lusterkach niż na tej kamerze. Szczególnie jak lusterka się obniżają przy cofaniu (trzeba mieć elektrycznie sterowany fotel kierowcy). Także na razie wydaje mi się, że wystarczy kamera cofania.

chrapek
Posty: 59
Rejestracja: 12 kwie 2017, 22:55
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 TSI

Re: W co warto doposażyć Kodiaq , a co można pominąć ?

Post autor: chrapek »

Mam chyba wszystko co mozliwe do wspomagania parkowania i nie żałuje :P Żona dzięki temu nie boi sie sama pojechać do pracy/na zakupy :D
A tak poważnie to park assist jest jak dla mnie ok. sam często korzystam , nie trzeba sie tak bardzo cykać czy sie zmieszcze bo jesli on znajdzie Ci miejsce to zmiesci sie na pewno. To co kolega wyżej napisał o "stawaniu na centymetry" to i tak na pewno nikt tego robic nie bedzie, chyba ze lubi jak mu obijają drzwi. Niemniej jednak asystent potrafi zaparkować tez w takich miejscach gdzie ledwo drzwi można później otworzyć.
Wada: parkowanie które można zrobić "na raz" w wykonaniu asystenta jest przeważnie robione z kontrą i zajmuje ciut więcej czasu - ale to tez kwestia wprawy moim zdaniem w korzystaniu ze wspomagacza.

WuWu
Posty: 597
Rejestracja: 10 cze 2017, 23:18
Samochód: Kodiaq 1,4

Re: W co warto doposażyć Kodiaq , a co można pominąć ?

Post autor: WuWu »

Wszystko zależy jakim kto czuje się kierowcą - czy potrafi wyczuć gabaryty auta. Zwykła kamera cofania ma kilka widoków do przełączania (jak już włączymy wsteczny to paluch na ekran i widać) mamy widok zarówno standardowy jak i rybie oko które pomaga przy wyjeżdżaniu tyłem z niewidocznego miejsca "z za ściany". Ma też widok na hak i jeszcze coś tam. Kamera 360 to raczej bajer niż efektywne narzędzie w ruchu miejskim. Każdy jednak powinien sam spróbować i po to jest np salon dealera z pokazowymi autami :)

mkes
Posty: 79
Rejestracja: 24 wrz 2017, 23:16
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI L&K

Re: W co warto doposażyć Kodiaq , a co można pominąć ?

Post autor: mkes »

Dzięki za odpowiedzi. Kamera plus czujniki dobrze działają, trochę brakuje mi bocznych czujników, chociaż niezła widoczność plus świetny skręt pomagają sprawnie zaparkować. Jeżdżę nim dopiero od dwóch tygodni, do wszystkiego muszę się przyzwyczaić.

babelmb
Posty: 56
Rejestracja: 10 lis 2017, 13:15
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Samochód: Skoda Kodiaq 2,0 TSI DSG 4x4

Re: W co warto doposażyć Kodiaq , a co można pominąć ?

Post autor: babelmb »

mkes pisze:
04 sty 2018, 19:46
Dzięki za odpowiedzi. Kamera plus czujniki dobrze działają, trochę brakuje mi bocznych czujników, chociaż niezła widoczność plus świetny skręt pomagają sprawnie zaparkować. Jeżdżę nim dopiero od dwóch tygodni, do wszystkiego muszę się przyzwyczaić.
Tez mam póki ci problem z parkowaniem z kamera, ale z każdym zajmowaniem miejsca idzie coraz lepiej. Od razu widać z góry ile miejsca masz po bokach albo czy nie westajesz z miejsca.

tydy
Posty: 59
Rejestracja: 05 kwie 2017, 11:26
Samochód: Kodiaq TSI 2.0

Re: W co warto doposażyć Kodiaq , a co można pominąć ?

Post autor: tydy »

Miałem asystenta parkowania w poprzednim samochodzie i dwa razy skorzystałem przy parkowaniu prostopadłym. Przy parkowaniu równoległym z kolei, tam, gdzie ja się mieściłem, automat nie wykrywał wolnego miejsca. Dlatego teraz nawet nie zastanawiałem się i po prostu nie wybrałem tej opcji. Za to z kamerą cofania i podglądem dookoła - bajka nie parkowanie. Można parkować właśnie na cm - tylko trzeba wyczuć skalę na obrazie.

Dual
Posty: 647
Rejestracja: 22 kwie 2017, 20:48
Lokalizacja: Mysiadło k/W-wy
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI DSG Style

Re: W co warto doposażyć Kodiaq , a co można pominąć ?

Post autor: Dual »

Zgadzam się. Kamery 360 st. to ideał przy parkowaniu, wyjazdach, itd. Normalnie w zyciu bym nie wyjechal z ciasnego miejsca na raz a tu widze ze mam jeszcze miejsce na grubosc lakieru i wyjezdzam. 100% praktyczne rozwiązanie.
Pozdrawiam
Dual
Kodiaq 2.0 TSI DSG 4x4 Style

Malenstwo8
Posty: 2589
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: W co warto doposażyć Kodiaq , a co można pominąć ?

Post autor: Malenstwo8 »

Czy Kodiaq w wersji style ma Line assist w standardzie (asystenta pasa ruchu)?

Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2888
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: W co warto doposażyć Kodiaq , a co można pominąć ?

Post autor: MałGorzata »

W zeszłym roku nie miał. Nie wiem jak jest w nowym cenniku.
----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

ODPOWIEDZ