W co warto doposażyć Kodiaq , a co można pominąć ?

Dyskusje na temat Škody Kodiaq I generacji (2016-2024)
Wito1985
Posty: 165
Rejestracja: 07 kwie 2017, 22:45
Samochód: Czekam

Re: W co warto doposażyć Kodiaq , a co można pominąć ?

Post autor: Wito1985 »

Nie jest



Sponsor

Re: W co warto doposażyć Kodiaq , a co można pominąć ?

Sponsor


Lucky
Posty: 63
Rejestracja: 09 kwie 2017, 14:41
Samochód: Kodiaq SportLine

Re: W co warto doposażyć Kodiaq , a co można pominąć ?

Post autor: Lucky »

Czy ktoś ma doświadczenie w użytkowaniu auta z roletkami w drzwiach tylnych? W salonie wygląda to na przydatny gadżet, ale nie jestem pewnien, czy w praktyce się przydają... czy rzeczywiście chronią pasażerów przed słońcem... no i czy są trwałe, bo tu mam największe wątpliwości?
... Analogiczne pytania, jeśli chodzi o rozkładane stoliczki w drugim rzędzie. Możecie podzielić się swoimi opiniami?

Skorek
Posty: 400
Rejestracja: 18 sty 2017, 20:56
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 TDI 4x4 AUTOMAT

Re: W co warto doposażyć Kodiaq , a co można pominąć ?

Post autor: Skorek »

Roletki w drzwiach bocznych jak najbardziej przydatne. Trwałe, w Superbie przez 4 lata mimo obsługi przez dzieci bez problemu wytrzymały. Poza tym są skuteczne i jak wiele innych części w Kodiaq nie skrzypiących, nie trzeszczą. Ja polecam

PiotrekM
Posty: 127
Rejestracja: 25 maja 2017, 21:55
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0TSI Style

Re: W co warto doposażyć Kodiaq , a co można pominąć ?

Post autor: PiotrekM »

Ja też polecam. Mam je w Passacie od 7 lat. Nic im się nie stało, a używane są bardzo często, szczególnie jak masz dzieci.

WuWu
Posty: 597
Rejestracja: 10 cze 2017, 23:18
Samochód: Kodiaq 1,4

Re: W co warto doposażyć Kodiaq , a co można pominąć ?

Post autor: WuWu »

Ja też polecam, najlepiej w pakiecie śpiocha. Uszy w zagłówkach są rewelacyjne i jako gadżet jeszcze dostaniesz dwa kocyki. Przydatne w nocy. Natomiast przyciemniane szyby mogły by być trochę bardziej przyciemnione.

Skorek
Posty: 400
Rejestracja: 18 sty 2017, 20:56
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 TDI 4x4 AUTOMAT

Re: W co warto doposażyć Kodiaq , a co można pominąć ?

Post autor: Skorek »

Tak, sunset to trochę dupa. Niby przyciemnione te szyby, ale niewiele to przyciemnienie widać. Trochę w środku da się odczuć, ale wg mnie powinno to być mocniej zrobione. Gdyby nie pakiet to lepiej byłoby to zrobić po zakupie samochodu w jakiejś specjalistycznej firmie. Dodam jeszcze, że okno dachowe jest zdecydowanie mocniej przyciemnione.

Everred
Posty: 435
Rejestracja: 02 maja 2017, 18:45
Samochód: Skoda Kodiaq Style 2.0 TSI

Re: W co warto doposażyć Kodiaq , a co można pominąć ?

Post autor: Everred »

Zgadzam się ale przyciemnienie wystarczy by można było bezpiecznie zostawić np na podłodze za przednimi siedzeniami plecak i nie widać go z zewnątrz. Tak wiem, wiem - nie po to się ma przyciemniane szyby ale mieszkam w Krakowie i parkuje pod chmurką więc mam inne poglądy na niektóre kwestie.

karbab
Posty: 142
Rejestracja: 15 cze 2017, 21:45
Lokalizacja: Gliwice
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 TSI 4x4 7DSG

Re: W co warto doposażyć Kodiaq , a co można pominąć ?

Post autor: karbab »

Czy coś nowego wiadomo o ACC 160 vs 210? Niby miały być jakieś inne chipy, ale nikt nie potwierdził. NA forum Superba to pytanie też kiedyś padło i wyszło na to, że chip raczej ten sam.

Czy poza samym zakresem prędkości jest jakaś różnica? Z jednej strony dopłata do 210 przy mojej konfiguracji to już drobiazg, z drugiej strony ani to u nas legalne, ani bezpieczne. Na naszych drogach co 3 minuty ktoś Ci wjeżdża na pas i masz szczęście, jak uda Ci się pojechać powyżej 160 dłużej, niż 2-3 minuty.

Rafał
Posty: 523
Rejestracja: 17 lut 2017, 10:53
Lokalizacja: Solec Kujawski, kuj-pom
Samochód: 2.0 tsi lava blue

Re: W co warto doposażyć Kodiaq , a co można pominąć ?

Post autor: Rafał »

karbab pisze:
15 gru 2017, 21:42
... Na naszych drogach co 3 minuty ktoś Ci wjeżdża na pas i masz szczęście, jak uda Ci się pojechać powyżej 160 dłużej, niż 2-3 minuty.
kolejny miszcz lewego pasa...
ręce opadają

root
Administrator
Posty: 1392
Rejestracja: 09 lis 2016, 12:06
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90

Re: W co warto doposażyć Kodiaq , a co można pominąć ?

Post autor: root »

Na pewno sprzęt jest knny, nie można tego dokodować.
I pamiętaj, że powyżej 160 km/h nie masz w ogóle tempomatu.
Twój znajomy posiada albo zastanawia się nad zakupem Kodiaqa? Daj mu znać o naszym forum! :)

ODPOWIEDZ