W co warto doposażyć Kodiaq , a co można pominąć ?

Dyskusje na temat Škody Kodiaq I generacji (2016-2024)
skilos
Posty: 12
Rejestracja: 14 lut 2017, 11:54
Samochód: vito2.2cdi- boxer 3hdi

W co warto doposażyć Kodiaq , a co można pominąć ?

Post autor: skilos »

Jak w temacie, w co warto zainwestować , co będzie mało wykorzystanym gadżetem w trakcie eksploatacji ?



Sponsor

W co warto doposażyć Kodiaq , a co można pominąć ?

Sponsor


Rafał
Posty: 523
Rejestracja: 17 lut 2017, 10:53
Lokalizacja: Solec Kujawski, kuj-pom
Samochód: 2.0 tsi lava blue

Re: W co warto doposażyć Kodiaq , a co można pominąć ?

Post autor: Rafał »

to wszystko rzecz względna, z doświadczenia wiem, że:
- automatyczne długie światła to super sprawa, ale irytujące jest, jak np na górce oślepiasz tira, bo twoje czujniki nie widzą jeszcze świateł auta ciężarowego i musisz ręcznie zmienić
- grzane fotele, kiera i przednia szyba - fajne, ale jeśli trzymasz auto pod chmurką, jeśli w garażu zbędny gadget,
- nawigacja - ja korzystam z online w telefonie i to mi wystarcza,
- automatycznie podnoszona klapa bagażnika - przydatne w deszczowe dni, ale pytanie ile razy sam chodzisz na zakupy i dźwigasz je jak na reklamie a ile razy podjedziesz wózkiem pod samo auto ;),
- światła full led z doświetlaniem itp - warte każdej ceny, to bierne bezpieczeństwo dla Ciebie i innych użytkowników,
- funkcje monitorowania martwego pola, przypomnienie o zmęczeniu, asystent pasa, rozpoznawanie znaków itp - nie miałem do czynienia więc się nie wypowiem, ale mnie jakoś nie kręci chęć posiadania tego
- wspomaganie ruszania pod górkę - w automacie nie ma sensu a przy elektrycznym hamulcu "ręcznym" i tak samo trzyma po wrzuceniu biegu ;)
- udogodnienia w stylu gniazdka, haczyki, maty, podświetlenia to już indywidualne potrzeby - każdy musi sobie sam z tym poradzić,
- kamera cofania tak, ta 360 stopni to chyba przerost formy,
- systemy parkowania - trwa to długo, ale jak ktoś się nie czuje na siłach czemu nie - wg mnie zbędne,
- elektrycznie sterowane fotele - jeśli często zmieniasz ustawienia np kilku użytkowników to warto wziąć z pamięcią, jeśli przestawiasz fotel po żonie tylko w przód lub tył to wtedy zbędnie wydasz kasę,
- dach panoramiczny - kwestia zachcianki, ja to zamawiam,
- składanie kanap od strony bagażnika - i tak trzeba docisnąć oparcia do podłogi więc raz czy dwa w roku można zrobić to od wewnątrz i zaoszczędzić kilka stówek,
- aktywny tempomat - jeśli korzystasz z tempomatu to warto dopłacić do aktywnego,
- rolety w drzwiach i przyciemnione szyby - elegancki gadget - teraz chyba bez dopłaty w pakiecie komfortowego snu,
- nawigacje, radia, nagłośnienie, stylistyka, kierownice, koła, dywaniki i inne to już bardzo indywidualna kwestia w której trudno doradzić.
Ostatnio zmieniony 03 mar 2017, 18:11 przez Rafał, łącznie zmieniany 1 raz.

root
Administrator
Posty: 1392
Rejestracja: 09 lis 2016, 12:06
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90

Re: W co warto doposażyć Kodiaq , a co można pominąć ?

Post autor: root »

Rafał pisze:
17 lut 2017, 12:09
- funkcje monitorowania martwego pola, przypomnienie o zmęczeniu, asystent pasa, rozpoznawanie znaków itp - nie miałem do czynienia więc się nie wypowiem, ale mnie jakoś nie kręci chęć posiadania tego
Monitorowanie martwego pola ‒ nie byłem przekonany, ale nawet się przydaje.
Przypomnienie o zmęczeniu ‒ moim zdaniem kompletna bzdura.
Asystent pasa ‒ przydatne, ale tylko jak jedziemy autostradą ze stałą (raczej przepisową) prędkością przez dłuższy czas. Jak mam większą prędkość i często zdarza się hamować i przyspieszać, to wolę wziąć wszystko w swoje ręce. Nawet ostatnio z tempomatu rzadziej korzystam.
Rozpoznawanie znaków ‒ dla mnie super sprawa, szczególnie w innych krajach. Oczywiście należy stosować z ograniczonym zaufaniem.
Rozpoznawanie samochodów jadących w poprzek przy cofaniu ‒ świetna sprawa, bardzo ułatwia przy długim samochodzie.
Rafał pisze:
17 lut 2017, 12:09
- wspomaganie ruszania pod górkę - w automacie nie ma sensu a przy elektrycznym hamulcu "ręcznym" i tak samo trzyma po wrzuceniu biegu ;)
A czy tego nie załatwia Auto Hold?
Rafał pisze:
17 lut 2017, 12:09
- dach panoramiczny - kwestia zachcianki, ja to zamawiam,
Podobno też lubi skrzypieć…
Twój znajomy posiada albo zastanawia się nad zakupem Kodiaqa? Daj mu znać o naszym forum! :)

Skorek
Posty: 400
Rejestracja: 18 sty 2017, 20:56
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 TDI 4x4 AUTOMAT

Re: W co warto doposażyć Kodiaq , a co można pominąć ?

Post autor: Skorek »

Przypomnienie o zmęczeniu- szkoda nad tym się zastanawiać bo działa kiedy chce i jak chce włączając się w zupełnie przypadkowych sytuacjach. Czasem wystarczy na światłach w jednej pozycji zastygnąć na chwile i już jest sygnalizacja. Jak dla mnie totalnie nieprzydatne
Szklany dach owszem potrafi w denerwujący sposób skrzypieć, ale wizyta w serwisie i dodatkowe smarowanie rolek pozwalają o tym zapomnieć na zawsze.
Co do podgrzewanych siedzeń, kierownicy i przedniej szyby polecam choć auto mam w garażu. Wiadomo przecież, że nie zawsze się w nim parkuje, a super działają te udogodnienia w zimowe i jesienne dni. W ciągu paru chwil jest już przyjemnie ciepło, a odparowanie szyby lub szybkie rozmrożenie z lodu bezcenne

root
Administrator
Posty: 1392
Rejestracja: 09 lis 2016, 12:06
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90

Re: W co warto doposażyć Kodiaq , a co można pominąć ?

Post autor: root »

Kilka jeszcze ode mnie:
  • Jeżeli ktoś podejrzewa, że będzie potrzebował haka, to sugeruję wziąć fabryczny. Później nie da się już domontować takiego sprytnego chowanego
  • Kolorowy Maxi DOT ‒ dużo nie kosztuje, a różnica spora
  • Trójstrefowa klimatyzacja ‒ dla mnie must have, jeśli ktoś podróżuje często z osobami z tyłu (dzieci, żona z dziećmi itd.)
  • Czujniki parkowania ‒ przy tej wielkości samochodu warto brać przednie i tylne
  • KESSY FULL ‒ świetna sprawa, kluczyki w kieszeń/torebkę i można o nich zapomnieć
Twój znajomy posiada albo zastanawia się nad zakupem Kodiaqa? Daj mu znać o naszym forum! :)

agnes
Posty: 266
Rejestracja: 29 sty 2017, 22:17
Samochód: Skoda Kodiaq 2,0 TDI

Re: W co warto doposażyć Kodiaq , a co można pominąć ?

Post autor: agnes »

root pisze:
18 lut 2017, 22:16
Kilka jeszcze ode mnie:
  • Kolorowy Maxi DOT ‒ dużo nie kosztuje, a różnica spora
Czy mógłbyś wyjaśnić sprawę Maxi DOT, bo nie bardzo rozumiem.
Gdzie jest zróżnicowanie na kolorowy i inny (przypuszczalnie czarno-biały?), nie miałam tego jako opcji wyboru...

root
Administrator
Posty: 1392
Rejestracja: 09 lis 2016, 12:06
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90

Re: W co warto doposażyć Kodiaq , a co można pominąć ?

Post autor: root »

Bo jeśli rozważasz wersję Style, to masz w standardzie kolorowy.

Tak jest w cenniku:
Obrazek

A tak wygląda porównanie (mały obrazek, ale łatwo wygooglać obie wersje, najlepiej z Superba 3):
Obrazek
Twój znajomy posiada albo zastanawia się nad zakupem Kodiaqa? Daj mu znać o naszym forum! :)

agnes
Posty: 266
Rejestracja: 29 sty 2017, 22:17
Samochód: Skoda Kodiaq 2,0 TDI

Re: W co warto doposażyć Kodiaq , a co można pominąć ?

Post autor: agnes »

Root, jakie rozważasz? ;)

Zamówiłam dokładnie Style, stąd nie wiedziałam, że to może być opcja.

Dzięki za odpowiedź, bo już miałabym kolejny problem, że coś przegapiłam... :)

skilos
Posty: 12
Rejestracja: 14 lut 2017, 11:54
Samochód: vito2.2cdi- boxer 3hdi

Re: W co warto doposażyć Kodiaq , a co można pominąć ?

Post autor: skilos »

Przeglądnąłem dodatki i Skoda jest bardzo droga .Interesuje mnie hak , bardziej na mocowanie na rowery niż przyczepę , ale 3,5 tys zl to chyba nieco za dużo . Auto można kupić w wersji podstawowej dość tanio , ale doposażenie drastycznie podnosi cenę auta .

Skorek
Posty: 400
Rejestracja: 18 sty 2017, 20:56
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 TDI 4x4 AUTOMAT

Re: W co warto doposażyć Kodiaq , a co można pominąć ?

Post autor: Skorek »

Masz racje, jest mega droga i za wszystko trzeba płacić i to niemało. Kupowałem cztery lata temu Superba i kiedyś były pakiety, a w wersji Platinium prawie wszystko w standardzie... Niestety Skoda się zmądrzała i mamy to co mamy. Pocieszającym może być fakt, że nie mamy jeszcze najgorzej.
U nas cena zaczyna się od 89990, a np w takiej Austrii od 25690 Euro...

ODPOWIEDZ