Wyciszenie wnętrza

Dyskusje na temat Škody Kodiaq I generacji (2016-2024)
mkes
Posty: 79
Rejestracja: 24 wrz 2017, 23:16
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI L&K

Wyciszenie wnętrza

Post autor: mkes »

Czy wasze auta też są tak słabo wyciszone jeśli chodzi o odgłosy z zewnątrz? Stojąc na światłach praktycznie nie słychać silnika, jednak hałas dobiegający z ulicy jest moim zdaniem trochę za duży. Zastanawiam się nad przesmarowaniem uszczelek drzwi taką specjalną wazeliną. Może to rozwiąże problem.



Sponsor

Wyciszenie wnętrza

Sponsor


Awatar użytkownika
BikeBert
Posty: 213
Rejestracja: 15 sty 2017, 14:53
Samochód: Kodiaq 2.0 TDI DSG

Re: Wyciszenie wnętrza

Post autor: BikeBert »

mkes pisze:
22 gru 2017, 21:25
Zastanawiam się nad przesmarowaniem uszczelek drzwi taką specjalną wazeliną. Może to rozwiąże problem.
Proponuję dodać też zaczarowanym ołówkiem maty wygłuszające w drzwiach i akustyczne laminowane szyby. :lol:
Kodiaq => Ateca
My other car is a Mountain Bike

WuWu
Posty: 597
Rejestracja: 10 cze 2017, 23:18
Samochód: Kodiaq 1,4

Re: Wyciszenie wnętrza

Post autor: WuWu »

BikeBert pisze:
23 gru 2017, 8:27
mkes pisze:
22 gru 2017, 21:25
Zastanawiam się nad przesmarowaniem uszczelek drzwi taką specjalną wazeliną. Może to rozwiąże problem.
Proponuję dodać też zaczarowanym ołówkiem maty wygłuszające w drzwiach i akustyczne laminowane szyby. :lol:
Albo pokrętłem po lewej stronie radia przekręcić w prawo i poleci jakaś 🎶. A ta lewa strona to ta gdzie duży palec u nogi jest po prawej stronie :-)

Awatar użytkownika
fonus
Posty: 259
Rejestracja: 10 mar 2017, 9:33
Samochód: Kodiaq 1.4 TSI ACT 150 KM 2WD DSG Brąz Magnetic

Re: Wyciszenie wnętrza

Post autor: fonus »

Ten problem nie występuje tylko w kodiaq. Pamiętam takie rosyjskie trolejbusy. Choć nie chcę wprowadzać w błąd bo nie wiem czy były rosyjskie. Takie zielone z dwoma wagonami. Jak się siedziało w drugim, to była tam taka cisza, że dźwięki z ulicy było wyraźniej słychać niż w pierwszym wagonie.

Awatar użytkownika
PeWu
Posty: 135
Rejestracja: 21 lut 2018, 23:05
Samochód: Kodiaq TDI 150KM

Re: Wyciszenie wnętrza

Post autor: PeWu »

Ciekawe jest to co piszecie, cała prasa zachwala wyciszenie Kodiaq, czyżby jednak było tak samo jak z Octavia3? Cyfry nie oddają kompletnie tego jak w aucie jest głośno?

Malenstwo8
Posty: 2587
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: Wyciszenie wnętrza

Post autor: Malenstwo8 »

Moim zdaniem jest przyzwoicie jak na takie gabaryty. Jednak np moj mondziak jest lepiej wyciszony, ale to jest naprawdę mocna strona mondziaka.

Awatar użytkownika
PeWu
Posty: 135
Rejestracja: 21 lut 2018, 23:05
Samochód: Kodiaq TDI 150KM

Re: Wyciszenie wnętrza

Post autor: PeWu »

Czy właściciele mogą się wypowiedzieć w temacie wyciszenia Kidiaq? Chodzi mi o ewentualne porównanie do innych aut. Spostrzeżenia związane z szumami przy większych prędkościach (140+}. Itd.

Czy ktoś zdecydował się już może na jakąś formę dodatkowego wyciszenia auta?

Malenstwo8
Posty: 2587
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: Wyciszenie wnętrza

Post autor: Malenstwo8 »

PeWu pisze:
01 mar 2018, 6:44
Czy właściciele mogą się wypowiedzieć w temacie wyciszenia Kidiaq? Chodzi mi o ewentualne porównanie do innych aut. Spostrzeżenia związane z szumami przy większych prędkościach (140+}. Itd.

Czy ktoś zdecydował się już może na jakąś formę dodatkowego wyciszenia auta?
Nie wiem do jakiego auta chcesz porównywać. W stosunki do nowego Mondeo jest głośniej, w stosunku do nowej Fiesty jest ciszej.
Berlingo - w Kodiaq ciszej
Peugeot Boxer - w Kodiaq ciszej :)
Peugeot 208 - w Kodiaq ciszej (przepaść)
Mercedes S - no chyba jasne :)
BMW X6 - porównywalnie
Ciężko tak porównywać. Ogólnie jest przyzwoicie, a Canton załatwia resztę tematu :)
Zwracam uwagę na wyciszenie i w Kodiaqu jest całkiem ok.

Awatar użytkownika
jankess4
Posty: 320
Rejestracja: 30 mar 2017, 19:49
Lokalizacja: TORUŃ
Samochód: KODIAQ 1,4 TSI 4x4 STYLE MANUAL

Re: Wyciszenie wnętrza

Post autor: jankess4 »

U mnie Ok. Słychać świst przy lusterku zewnętrznym powyżej 140. Ale na hałas nie narzekam. Moze rzeczywiscie ten CANTON tez cos pomaga. Do Superba I tez ciszej

PiotrekM
Posty: 127
Rejestracja: 25 maja 2017, 21:55
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0TSI Style

Re: Wyciszenie wnętrza

Post autor: PiotrekM »

W porównaniu do Passata B6 (7 lat) w Kodiaqu ciszej. Na pewno do 140 potem porównywalne.

ODPOWIEDZ