Podgrzewana przednia szyba

Dyskusje na temat Škody Kodiaq I generacji (2016-2024)
Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2888
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: Podgrzewana przednia szyba

Post autor: MałGorzata »

AROO pisze:
24 sty 2018, 23:07
Nie nie. Tego dodatku sobie oszczędziłem.
Co Cię zatrzymało?


----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

Sponsor

Re: Podgrzewana przednia szyba

Sponsor


Tomala72
Posty: 504
Rejestracja: 12 mar 2017, 13:56
Samochód: Skoda Kodiaq Style 4x4 2,0 TDI 190 KM DSG 7

Re: Podgrzewana przednia szyba

Post autor: Tomala72 »

Przy parkowaniu pod tzw. chmurką rzeczywiście opcja ogrzewanej przedniej szyby jest super. Sam praktykuję gdy muszę pojechać drugim samochodem Ford Focus z samego rana. Działa błyskawicznie.
Przy Kodiaqu w sytuacjach wczesnych, porannych wyjazdów korzystam z programatora Webasto. W praktyce wystarczy nastawić gotowość za 20 minut i wsiadając do auta nie ma problemu ze zmrożonymi szybami (wiadomo silnik też wstępnie podgrzany).
Ostatnio zmieniony 25 sty 2018, 20:39 przez Tomala72, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
AROO
Posty: 127
Rejestracja: 19 lis 2017, 12:32
Samochód: Kodiaq STYLE 2.0 TSI 4x4 DSG

Re: Podgrzewana przednia szyba

Post autor: AROO »

MałGorzata pisze:
25 sty 2018, 19:57
AROO pisze:
24 sty 2018, 23:07
Nie nie. Tego dodatku sobie oszczędziłem.
Co Cię zatrzymało?
Nic auto jest garażowane wiec uznałem że szkoda na to pieniędzy.

Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2888
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: Podgrzewana przednia szyba

Post autor: MałGorzata »

Grzanie szyby przydaje się podczas jazdy w deszczu. A nawet w pierwszych kilkunastu minutach jazdy w mrozie. Zapobiega parowaniu.
----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

Awatar użytkownika
AROO
Posty: 127
Rejestracja: 19 lis 2017, 12:32
Samochód: Kodiaq STYLE 2.0 TSI 4x4 DSG

Re: Podgrzewana przednia szyba

Post autor: AROO »

mam non stop włączone AC więc nie mam problemów z parowaniem.
No może nie całkiem bo pojawiają się czasami właśnie w czasie deszczu jak wsiądę do auta zmoknięty. Na szczęście Misiek ma dość dobry nawiew wiec szybko szyba staje sie czysta.
Oczywiście nie neguję tego że podgrzewana szyba jest dobra. Bo jest.

Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2888
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: Podgrzewana przednia szyba

Post autor: MałGorzata »

Też mam włączone AC a jednak szyby parują w pierwszych minutach i trochę mnie to dziwi bo w poprzednich samochodach z AC nie było takich objawów.
----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

msolak81
Posty: 97
Rejestracja: 13 lip 2017, 14:29
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI 4x4

Re: Podgrzewana przednia szyba

Post autor: msolak81 »

U mnie chyba ani razu nie zaparaowały - ale mam właczone w ustawienaich klimatyzacji automatycznie właczanie (czy coś takiego)

bubuś
Posty: 646
Rejestracja: 04 lut 2018, 10:28
Lokalizacja: Polska
Samochód: był Kodiaq Style 2,0 TDI 140kW, 4x4, DSG + dodatki

Re: Podgrzewana przednia szyba

Post autor: bubuś »

Everred pisze:
03 gru 2017, 22:19
Aha - potwierdzę to jeszcze ale nie działa mi ViaToll/ViaAuto naklejone na szybę. Może być tak że urządzenie zepsute ale przy następnej wycieczce jak mi znowu nie otworzy szlabanu to spróbuję wychylić to dziadostwo za szybę, jeśli zadziała to będzie wiadomo że przez szybę podgrzewaną.
Bo wszystkie szyby metalizowane/podgrzewane skutecznie zatrzymują sygnał radiowy ViaTolla.
Dlatego zamawiając Misia podgrzewanej szyby nie chciałem (nawet gdyby była za darmo), bo też używam ViaBoxa. Z innego forum wiem (od użytkowników głównie Fordów), że są ViaBoxy z jakąś zewnętrzną antenką z przewodem, ale by otrzymać takie ustrojstwo, trzeba się okazać jakimś zaświadczeniem producenta auta, że szyba nie przepuszcza sygnału radiowego. Ponoć ci co otrzymali takie ViaBoxy też nie są do końca zadowoleni ze skuteczności komunikowania się urządzenia z bramownicami.

Na marginesie pochwalę się, że od lat z zamrożoną szybą czołową auta radzę sobie taniej i prościej. Wychodząc z domu do autka (a garażuje pod chmurką) biorę do baniaczka 3-4 litry zimnej wodę z kranu (ma ok. 10 stopni Celsjusza) i bez szkody dla szyby polewam ją od góry do dołu. Szron/lód schodzi z szyby błyskawicznie.
Follow your dreams :D
Cenię swój wzrok i czas, dlatego nie czytam niechlujnie pisanych postów! Oczekujesz pomocy, używaj poprawnej pisowni.
Popieram akcję na rzecz poprawnej pisowni i ortografii w Internecie: BYKOM-STOP!

psycho
Posty: 2
Rejestracja: 28 lut 2018, 17:10
Samochód: ŠKODA Kodiaq Scout 2,0 TDI 140 kW

Re: Podgrzewana przednia szyba

Post autor: psycho »

Everred pisze:
03 gru 2017, 21:50
Testowałem ostatnie kilka dni w górach w Wierchomli, temperatura -4, -5 stopni. Szyba pokryta grubym szronem. Uruchamiam podgrzewanie przedniej szyby ale bez nadmuchu, około 2 minuty nic się nie dzieje, potem kolejne 30 sekund i prawie samo spływa, jeden ruch wycieraczki i po problemie. Polecam, nie wiem ile to teraz dopłaty jak ja wybierałem to chyba z 800zł i warto, bo boczne czasem nie są tak mocno oblodzone, da się jechać ale bez przedniej to już gorzej.
Włączyłem ogrzewanie przedniej szyby pewnego dnia rano, tem. ok. -15, na początku spodziewałem się że reakcja będzie natychmiastowa..... nie doczekałem się.
Następnego dnia po przeczytaniu posta kolegi wyżej odczekałem nawet 5 min .... i nic. Włączone w tym samym czasie ogrzewanie tylnej szyby zaczęło działać, przód natomiast zero reakcji.
Czy spotkaliście się z podobnym przypadkiem w Waszych autach? Może macie jakieś sugestie co może być powodem ww. sytuacji.

marcin wroclaw
Posty: 45
Rejestracja: 17 lut 2018, 19:19
Samochód: Superb ii fl 1,8tsi liftbag

Re: Podgrzewana przednia szyba

Post autor: marcin wroclaw »

bubuś pisze:
Everred pisze:
03 gru 2017, 22:19
Aha - potwierdzę to jeszcze ale nie działa mi ViaToll/ViaAuto naklejone na szybę. Może być tak że urządzenie zepsute ale przy następnej wycieczce jak mi znowu nie otworzy szlabanu to spróbuję wychylić to dziadostwo za szybę, jeśli zadziała to będzie wiadomo że przez szybę podgrzewaną.
Bo wszystkie szyby metalizowane/podgrzewane skutecznie zatrzymują sygnał radiowy ViaTolla.
Dlatego zamawiając Misia podgrzewanej szyby nie chciałem (nawet gdyby była za darmo), bo też używam ViaBoxa. Z innego forum wiem (od użytkowników głównie Fordów), że są ViaBoxy z jakąś zewnętrzną antenką z przewodem, ale by otrzymać takie ustrojstwo, trzeba się okazać jakimś zaświadczeniem producenta auta, że szyba nie przepuszcza sygnału radiowego. Ponoć ci co otrzymali takie ViaBoxy też nie są do końca zadowoleni ze skuteczności komunikowania się urządzenia z bramownicami.

Na marginesie pochwalę się, że od lat z zamrożoną szybą czołową auta radzę sobie taniej i prościej. Wychodząc z domu do autka (a garażuje pod chmurką) biorę do baniaczka 3-4 litry zimnej wodę z kranu (ma ok. 10 stopni Celsjusza) i bez szkody dla szyby polewam ją od góry do dołu. Szron/lód schodzi z szyby błyskawicznie.
Koledzy na forum siii przyklejaja viatol tuż przy lusterku, bo tam praktycznie go nie widać, a ogrzewana przednia szyba nie ogranicza sygnału. Chodzi o to miejsce z czarnymi kropeczkami :)

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka


ODPOWIEDZ