Podgrzewana przednia szyba

Dyskusje na temat Škody Kodiaq I generacji (2016-2024)
Mans
Posty: 826
Rejestracja: 02 lis 2017, 20:55
Lokalizacja: Europa
Samochód: VW Tiguan FL 1.5 TSI DSG7

Podgrzewana przednia szyba

Post autor: Mans »

Mam zapytanie do osób, które mają podgrzewaną przednią szybę w Kodiaqu.
Czy u Was też jej kolor wpada w dziwny żółtawy odcień jak w teście poniżej :?:



Patrząc przez nią z wnętrza kierowca widzi świat też w takim żółtawym odcieniu czy normalnym jak przez zwykłą szybę :?
Podobno lepiej też dokupić oferowaną przez Skodę opcję Phone Box czyli wzmacnianie sygnału GSM bo ponoć podgrzewana przednia szyba z powodu wtopionej w nią folii osłabia go ;)
Bardzo mnie ciekawi co o tym sądzicie i jakie macie doświadczenia w tym temacie.
Na dniach będę zamawiał Skodę Karoq i nie wiem co robić ;)
Ostatnio zmieniony 03 gru 2017, 17:03 przez Mans, łącznie zmieniany 1 raz.



Sponsor

Podgrzewana przednia szyba

Sponsor


Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2888
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: Podgrzewana przednia szyba

Post autor: MałGorzata »

Tak wpada w taki odcień - dodatkowo odbija ona światło słoneczne przez co wnętrze nie grzeje się tak mocno.

Z tym osłabianiem sygnału GSM to trudno stwierdzić. Sony Xperia nie zgłasza problemów z zasięgiem :-)
----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

Mans
Posty: 826
Rejestracja: 02 lis 2017, 20:55
Lokalizacja: Europa
Samochód: VW Tiguan FL 1.5 TSI DSG7

Re: Podgrzewana przednia szyba

Post autor: Mans »

A jednak ;)
Wygląda to przyznam trochę dziwnie.
Mam nadzieję ,że patrząc z pozycji kierowcy nie widzimy wszystkiego dookoła w żółtych barwach :)
Wielkie dzięki MałGorzata ;)

Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2888
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: Podgrzewana przednia szyba

Post autor: MałGorzata »

Od środka nie widać różnicy.
----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

Awatar użytkownika
BikeBert
Posty: 213
Rejestracja: 15 sty 2017, 14:53
Samochód: Kodiaq 2.0 TDI DSG

Re: Podgrzewana przednia szyba

Post autor: BikeBert »

W przeciwieństwie do systemu Quickclear (drucików) stosowanego przez Forda, przednia szyba w autach VAG ogrzewana jest przez zatopione w folii cząsteczki srebra, które zmieniają kolor szyby i teoretycznie mogą osłabiać sygnał telefonu. Jednak sygnał dociera do wnętrza auta nie tylko poprzez przednią szybę, więc byłbym spokojny.

PhoneBox u mnie działa słabo lub w ogóle. Wkładając tam telefon sygnał się często pogarsza. Poza tym ładowanie indukcyjne bardzo nagrzewa telefon. Opcja, której nie wybrałbym ponownie. Natomiast żałuję, że nie wybrałem ogrzewanej szyby przedniej.
Kodiaq => Ateca
My other car is a Mountain Bike

Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2888
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: Podgrzewana przednia szyba

Post autor: MałGorzata »

Szyba przednia ma opcję włączania automatycznego. Już mi się kilka razy włączyła :-)
----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

Everred
Posty: 435
Rejestracja: 02 maja 2017, 18:45
Samochód: Skoda Kodiaq Style 2.0 TSI

Re: Podgrzewana przednia szyba

Post autor: Everred »

Testowałem ostatnie kilka dni w górach w Wierchomli, temperatura -4, -5 stopni. Szyba pokryta grubym szronem. Uruchamiam podgrzewanie przedniej szyby ale bez nadmuchu, około 2 minuty nic się nie dzieje, potem kolejne 30 sekund i prawie samo spływa, jeden ruch wycieraczki i po problemie. Polecam, nie wiem ile to teraz dopłaty jak ja wybierałem to chyba z 800zł i warto, bo boczne czasem nie są tak mocno oblodzone, da się jechać ale bez przedniej to już gorzej.

Awatar użytkownika
fonus
Posty: 259
Rejestracja: 10 mar 2017, 9:33
Samochód: Kodiaq 1.4 TSI ACT 150 KM 2WD DSG Brąz Magnetic

Re: Podgrzewana przednia szyba

Post autor: fonus »

Potwierdzam, od środka nie ma żadnego wrażenia inności. Co do tłumienia sygnału GSM trudno ocenić, bo trzeba było by mieć na bieżąco porównanie. Wpadłem czasami w obszary martwe ale nie próbowałem wtedy jakiegoś wystawiania telefonu za okno czy cos w tym stylu. Nie wiem czy dobrze pamiętam ale chyba w konfiguratorze nowego Tiguana Allspace wybranie ogrzewanej przedniej szyby było powiązane właśnie z wybraniem wego wzmocnienia GSM. Także może być coś na rzeczy?

Everred
Posty: 435
Rejestracja: 02 maja 2017, 18:45
Samochód: Skoda Kodiaq Style 2.0 TSI

Re: Podgrzewana przednia szyba

Post autor: Everred »

Aha - potwierdzę to jeszcze ale nie działa mi ViaToll/ViaAuto naklejone na szybę. Może być tak że urządzenie zepsute ale przy następnej wycieczce jak mi znowu nie otworzy szlabanu to spróbuję wychylić to dziadostwo za szybę, jeśli zadziała to będzie wiadomo że przez szybę podgrzewaną.

envies
Posty: 79
Rejestracja: 17 kwie 2017, 21:59
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 TSI Style/Business Grey/Crater

Re: Podgrzewana przednia szyba

Post autor: envies »

Dodatkowo na trasie zupelnie nie oslepiaj samochody jadace z naprzeciwka. Widocznosc w kodiaqu jest elegancka :-)

ODPOWIEDZ