Podgrzewana przednia szyba

Dyskusje na temat Škody Kodiaq I generacji (2016-2024)
Dominik
Posty: 77
Rejestracja: 20 maja 2020, 14:32
Lokalizacja: Poznań
Samochód: Kodiaq 2023 - 2.0 TDI 200KM 4x4 L&K Lava Blu

Re: Podgrzewana przednia szyba

Post autor: Dominik »

siberian cat pisze:
07 kwie 2022, 12:42
Nie widzę żadnej różnicy. Natomiast działa znacznie słabiej niż np. w fordzie.
Porwierdzam za fordowskie "druciki" dzialaja najlepiej. Przed kidiaqiem mialem mondeo mk5 i dzialalo to szybciej. Nie widzialem tez problemow z telefonem. Wszystko bylo bez problemu. Teraz zamawiajac kolejnego kodiaqa tez dolozylem grzana szybe. Jak duzo jezdzisz caly rok to jest dla mnie must have 🙂



Sponsor

Re: Podgrzewana przednia szyba

Sponsor


szablesi76
Posty: 74
Rejestracja: 26 maja 2021, 20:24
Samochód: Kodiaq 2021 2.0 tdi dsg

Re: Podgrzewana przednia szyba

Post autor: szablesi76 »

Miałem octavię na drucikami działało o niebo lepiej. Po prostu trzeba dać kodiemu więcej czasu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
michalmiko
Posty: 942
Rejestracja: 29 sty 2018, 19:16
Lokalizacja: Podhale
Samochód: Kodiaq Style 4x4 2.0 TSI Lava Blue 244KM/431Nm

Re: Podgrzewana przednia szyba

Post autor: michalmiko »

siberian cat pisze:
07 kwie 2022, 12:43
michalmiko pisze:
03 kwie 2018, 21:34
Czy ktoś z Was ma terminal Yanosika i podgrzewaną przednią szybę? Zastanawiam się, czy będzie dobrze łapał sygnał, bo on dość wrażliwy jest :) Jak miałby mieć problemy z zasięgiem GPS / GSM to chyba zrezygnuję z podgrzewanej przedniej szyby :(
Bez problemu. Janosik mi działa nawet jak jest obok skrzyni biegów co dopiero przy szybie :)
Dzięki :D
Od 2018 roku potwierdzam, że działa bardzo dobrze, terminal mam przy lusterku wstecznym.

artly
Posty: 57
Rejestracja: 22 sie 2023, 7:31
Samochód: Czekam na Kodiaq Sportline 2.0 150Km TDI 4x4

Re: Podgrzewana przednia szyba

Post autor: artly »

Mam prośbę czy ktoś kto ma ogrzewaną szybę przednia oraz podwójne szyby boczne mógłby sprawdzić mi np. aplikacją Satelity GPS jak jest różnica w sygnale na zewnątrz auta oraz wewnątrz jak telefon leży na środkowej konsoli?
Im więcej czytam na ten temat tym bardziej mam dylemat, jakby to było tylko podgrzewanie to bym odpuścił, ale dodatkowe odbijanie promieni słonecznych już kusi, podwójne szyby też kuszą ciszą w aucie, niestety obawiam się problemu z GPS, a muszę mieć E-tola.
Są co prawda wzmacniacze sygnału GPS, ale to znowu jest nielegalne i można dostać od 1000zł do 2 lat. Opcja Bluetooth plus wzmacnia niestety tylko GSM.
Na ostateczną decyzje jeszcze mam trochę czasu nim auto się wyprodukuje, a jak widać w temacie oczekiwania może się to jeszcze przeciągnąć.

Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2888
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: Podgrzewana przednia szyba

Post autor: MałGorzata »

Jest różnica.

Zewnętrzy odbiornik GPS do kamery łapie fixa tylko w jednym miejscu. Jest specjalnie przygotowana powierzchnia do takich zastosowań w konstrukcji szyby gdzie sygnał przechodzi.

Mam podwójne szyby i ogrzewaną przednią szybę.
----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

artly
Posty: 57
Rejestracja: 22 sie 2023, 7:31
Samochód: Czekam na Kodiaq Sportline 2.0 150Km TDI 4x4

Re: Podgrzewana przednia szyba

Post autor: artly »

MałGorzata pisze:
11 wrz 2023, 20:10
Jest różnica.

Zewnętrzy odbiornik GPS do kamery łapie fixa tylko w jednym miejscu. Jest specjalnie przygotowana powierzchnia do takich zastosowań w konstrukcji szyby gdzie sygnał przechodzi.

Mam podwójne szyby i ogrzewaną przednią szybę.
Dziękuje
W takim razie odpuszczam obydwa dodatki, fajnie byłoby je mieć, ale nie mam zamiaru kombinować z szukanie pola :-)
13 lat nie miałem tych dodatków, wiec i teraz się obejdę, chociaż przed 13 latami miałem szybę o mniejszej przepuszczalności w Scenicu i faktycznie było chłodniej w aucie, ale GPS nie działał bez anteny zewnętrznej.

Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2888
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: Podgrzewana przednia szyba

Post autor: MałGorzata »

GPS w telefonie działa bez zarzutu. Na przykład aplikacja Glympse na bieżąco podaje aktualną pozycję gdy telefon leży w schowku przy manetce skrzyni biegow.
----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

Awatar użytkownika
Marcelus
Posty: 86
Rejestracja: 04 wrz 2022, 22:02
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Kodiaq Sportline 2.0 TSI 190KM 4x4

Re: Podgrzewana przednia szyba

Post autor: Marcelus »

Mamy ogrzewaną przednią szybę i bardzo często telefon leży na ładowarce indukcyjnej i nigdy nie mieliśmy problemu z nawigacją czy to android auto czy car Play, szybko łapie satelity i nie gubi się podczas jazdy chyba że wjadę do tunelu

Wysłane z mojego Pixel 2 XL przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2888
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: Podgrzewana przednia szyba

Post autor: MałGorzata »

Marcelus pisze:
11 wrz 2023, 20:24
Mamy ogrzewaną przednią szybę i bardzo często telefon leży na ładowarce indukcyjnej i nigdy nie mieliśmy problemu z nawigacją czy to android auto czy car Play, szybko łapie satelity i nie gubi się podczas jazdy chyba że wjadę do tunelu Obrazek

Potwierdzam.
----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

Bili
Posty: 243
Rejestracja: 19 maja 2019, 13:53
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0TDI 200KM L&K

Re: Podgrzewana przednia szyba

Post autor: Bili »

MałGorzata pisze:
11 wrz 2023, 20:10
[...]
Jest specjalnie przygotowana powierzchnia do takich zastosowań w konstrukcji szyby gdzie sygnał przechodzi.
[...]
Gdzie?

ODPOWIEDZ