Prześwit Kodiaqa

Dyskusje na temat Škody Kodiaq I generacji (2016-2024)
Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2888
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Prześwit Kodiaqa

Post autor: MałGorzata »

Takie progi przydają się gdy prześwit wynosi więcej niż 40-50 cm. Często ulegają odkształceniom podczas jazdy w terenie inaczej mają tylko wartość wizualną


----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

Sponsor

Prześwit Kodiaqa

Sponsor


rafalhtc
Posty: 296
Rejestracja: 08 mar 2017, 15:44
Samochód: Hyundai Tucson 2017| 1.6 GDI | Comfort + Navi

Re: JAKIE OPONY NA ZIMĘ ??

Post autor: rafalhtc »

Małgorzata wierz mi, że nie tylko przy 40-50cm. Spójrz na stronę Steeler, a przekonasz się jakie auta są orurowywane.
Swoją drogą z tymi 40-50cm to poszalałaś bo to są wartości już górnych granic ciężkich terenówek.
Defendery zaliczające Karpaty w ciężkich warunkach na imprezach off-roadowych tyle nie mają.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2888
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: JAKIE OPONY NA ZIMĘ ??

Post autor: MałGorzata »

No ja właśnie mam takiego Land Rovera z prześwitem 50cm do progów :) I uwież mi w Patrolach można nawet 60-70cm liftu założyć bez dodatkowych modyfikacji napędów.

Defendery fabrycznie tyle nie mają ale można je modyfikować.

A jeśli chodzi o progi to przy prześwitach poniżej 40-50cm mają tylko wartość wizualną.
----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

rafalhtc
Posty: 296
Rejestracja: 08 mar 2017, 15:44
Samochód: Hyundai Tucson 2017| 1.6 GDI | Comfort + Navi

Re: JAKIE OPONY NA ZIMĘ ??

Post autor: rafalhtc »

Małgosiu ale prześwitu nie liczy się do progów tylko do najniżej położonego miejsca/elementu.
Jest wówczas znaczna różnica w pomiarach.
I warto też rozgraniczyć SUV-y od Terenowych( tym bardziej tych do ciężkiego off-roadu i po modyfikacjach)
Co nie oznacza, że SUV czy Crossover nie może mieć orurowania.
Ważne aby z homologacją i aby pełniło funkcję dla jakiej jest to produkowane.
A firma Steeler nie produkuje orurowania bo ładnie wygląda tylko właśnie, że ma spełniać swoją rolę poprawiającą bezpieczeństwo nasze lub samochodu.
Niejeden będzie wolał kilka cm jak mu rury boczne zabiorą ale dzięki temu jak już wjedzie na konar to co najwyżej rury od spodu porysuje, a nie urwie osłon czy innych ważniejszych elementów.
Druga rzecz to rury z stopniami ułatwiające ponadto po prostu wsiadanie niższym osobom do dużego auta. Bo te przecież są dla każdego.
Ja dla przykładu mam 172cm i jak kupię nowego Rextona na co mam nadzieję, to też będę się musiał do niego wdrapać a moja żona 155cm na drabinie wchodzić

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2888
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: JAKIE OPONY NA ZIMĘ ??

Post autor: MałGorzata »

rafalhtc pisze:
02 gru 2017, 12:40
Małgosiu ale prześwitu nie liczy się do progów tylko do najniżej położonego miejsca/elementu.
Jest wówczas znaczna różnica w pomiarach.
Liczy się od progów bo w praktyce główki mostów pozostają zawsze w tym samym miejscu. Nawet jak zrobisz dodatkowe 5-10cm bodyliftu to i tak zostaną one tam gdzie fabryka przewidziała. Z doświadczenia wiem, że auto w błocie wkleja się najczęściej nadwoziem i póki nie ma błota po klamki to jedzie. Mosty też zwykle nie dają takiego oporu jak "buda" :-)

Ale my tu nie rozmawiamy o autuach terenowych....

Ja po prostu uważam iż dodatkowe progi w Suvach służą tylko walorom estetycznym dopiero jak dolna krawędź drzwi jest na wysokości 60-70 cm ma sens dodatkowa podpórka do wsiadania :-)
----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

rafalhtc
Posty: 296
Rejestracja: 08 mar 2017, 15:44
Samochód: Hyundai Tucson 2017| 1.6 GDI | Comfort + Navi

Re: JAKIE OPONY NA ZIMĘ ??

Post autor: rafalhtc »

Żaden producent nie podaje wartości prześwitu do progów, tylko do najniższego punktu.
Skoro off-road nie jest Ci obcy to aż dziwne, że piszesz inaczej.
A i wartości 50cm i więcej są w wersjach produkcyjnych raczej nie spotykane

Małgosiu nawet taki potwór na kołach jak G500 ma 450mm prześwitu i ciężko znaleźć jego odpowiednik lub większego w tej kwestii rywala.


Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2888
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: JAKIE OPONY NA ZIMĘ ??

Post autor: MałGorzata »

Nie mówię o producentach tylko o stanie faktycznym.

Co do zasady zgadzam się z Tobą ale ja liczę prześwit od "budy" bo ma to większe znaczenie - tymbardziej w kontekście progów, które mają pomagać we wsiadaniu do samochodu.
----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

Everred
Posty: 435
Rejestracja: 02 maja 2017, 18:45
Samochód: Skoda Kodiaq Style 2.0 TSI

Re: Prześwit Kodiaqa

Post autor: Everred »

Oboje macie racje po części bo w bagnie liczyć się będzie nie to na jakiej wysokości jest orurowanie, stopnie czy most tylko na jakiej wysokości jest pozostałe 90% podwozia bo pojedyncze wystające elementy przeorają się przez błoto i tyle.
Natomiast w Kodiaqu i innych nieterenowych SUVach liczy się każdy centymetr. Szkoda że nie ma tych dodatkowych 2-3 cm, jeśli po gwarancji będzie możliwość instalacji dystnasów to pewnie się skuszę. Czemu? Bo często separatory drogowe i krawężniki mają 15-16cm i auto które w specyfikacji ma 18.7cm prześwitu jeszcze delikatnie przejedzie jeśli nie będzie dociążone, ale już z rurami byłoby to niemożliwe.

ODPOWIEDZ