Co was denerwuje w Kodiaqu ?

Dyskusje na temat Škody Kodiaq I generacji (2016-2024)
zalezi
Posty: 86
Rejestracja: 08 wrz 2021, 20:53
Samochód: Superb w drodze

Re: Co was denerwuje w Kodiaqu ?

Post autor: zalezi »

Pomimo kilku niedociągnięć to w tym budżecie nie ma lepszego auta o tej przestronności :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk



Sponsor

Re: Co was denerwuje w Kodiaqu ?

Sponsor


6fx
Posty: 35
Rejestracja: 27 paź 2022, 14:09
Samochód: Skoda Kodiaq 4x4 TDI

Re: Co was denerwuje w Kodiaqu ?

Post autor: 6fx »

Dokładniej Kodiaq FL/Tucson FL
dłuższy: +21,9 cm
szerszy: +3,2 cm
wyższy: +3,5 cm
cięższy: +110 kg

spook
Posty: 100
Rejestracja: 15 paź 2021, 17:03
Samochód: Skoda Kodiaq L&K 2.0 TSI DSG 4x4

Re: Co was denerwuje w Kodiaqu ?

Post autor: spook »

Co denerwuje? Detale - jak to zwykle bywa.

1. Z jakiegoś dziwnego powodu polska klawiatura dla Skody jest taka sama jak niemiecka (Y zamienione z Z). Irytuje jak nie wiem co podczas wpisywania adresów do nawigacji. Ktoś przetestował, czy można przełączyć na US bez szkody dla funkcjonalności? (np. polskie znaki)
2. Natarczywy i niewyłączalny sygnał dźwiękowy po otworzeniu drzwi kierowcy przy włączonym silniku. Obudził mi córki chyba z kilka razy już, gdy się zapomniałem.
3. Sporadycznie niewłączająca się kamera cofania - bo tak. Częstotliwość problemu zmniejszyła aktualizacja oprogramowania, ale sam problem niestety pozostał.
4. Brak fizycznych pokręteł w radiu (teraz w modelu L&K, bo w Style miałem oba). Ale trochę równoważy to funkcjonalność lepsiejszego radia - na przykład prognoza pogody z radarem.
5. System rozpoznawania znaków drogowych, który znak 30t rozpoznaje jako ograniczenie do 30 km/h (na drodze, na której jest 70). Ani to zabawne ani bezpieczne, gdy auto nagle zaczyna hamować - pozornie bez powodu.
6. Uchwyt na kubki mógłby być trochę sprytniejszy. Golf miał większy otwór z czterema "dociskami" na sprężynkach, które łapały kubki praktycznie dowolnych rozmiarów (ale też i np. małe butelki albo termos). Do Skodowego zmieści się tylko Shellowy kubek, termos muszę już wrzucać do kieszeni w drzwiach.
7. Trochę tęsknię za płaską podłogą całego bagażnika po złożeniu foteli z Golfa VII...
8. Lane Assist, którego po wyłączeniu podczas trudnych warunków pogodowych (co mogę zrozumieć) da się włączyć dopiero po wyłączeniu i włączeniu silnika (chyba, że coś robiłem źle?)

Ale mimo wszystko narzekando narzekandem, a tak naprawdę są to raczej drobnostki, które ustępują pod natłokiem zalet tego samochodu. Więc w żadnej mierze nie żałuję zakupu (drugiego).

artly
Posty: 59
Rejestracja: 22 sie 2023, 7:31
Samochód: Czekam na Kodiaq Sportline 2.0 150Km TDI 4x4

Re: Co was denerwuje w Kodiaqu ?

Post autor: artly »

spook pisze:
03 lis 2023, 22:53
Co denerwuje? Detale - jak to zwykle bywa.


7. Trochę tęsknię za płaską podłogą całego bagażnika po złożeniu foteli z Golfa VII...
To akurat można uzyskać zamawiając dodatkowa podłogę, fakt w Sorento 5 miejsc pod taką podłogą miałem ogromną przestrzeń, ale tam koło zapasowe było pod podwoziem co wg mnie jest fajnym rozwiązaniem ponieważ masz większy bagażnik i w razie kapcia nie trzeba wszystkiego z bagażnika wyciągać.

RobertG7
Posty: 148
Rejestracja: 21 lip 2022, 13:21
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Kodiaq Sportline 2.0 TSI 4x4

Re: Co was denerwuje w Kodiaqu ?

Post autor: RobertG7 »

spook pisze:
03 lis 2023, 22:53
Co denerwuje? Detale - jak to zwykle bywa.

1. Z jakiegoś dziwnego powodu polska klawiatura dla Skody jest taka sama jak niemiecka (Y zamienione z Z). Irytuje jak nie wiem co podczas wpisywania adresów do nawigacji. Ktoś przetestował, czy można przełączyć na US bez szkody dla funkcjonalności? (np. polskie znaki)
Takie rozwiązanie znalazłem, sprawdź czy działa



Obrazek

Cahir
Posty: 107
Rejestracja: 19 kwie 2023, 13:42
Samochód: Skoda Kodiaq Style 1,5 TSI

Re: Co was denerwuje w Kodiaqu ?

Post autor: Cahir »

Dla mnie taka mała upierdliwość.
Fotel z funkcją pamięci ustawien kierowcy - byłoby genialnie, gdyby lusterko wsteczna także zapmiętywało ustawienia dla danego kierowcy i przestawiało się wraz z nim.

Bezdotykowe otwieranie bagażnika -- nie działa i muszę jechać na gwarancję

elmiko
Posty: 410
Rejestracja: 16 wrz 2021, 19:45
Samochód: Kodiaq MR2022 L&K TDI 200KM

Re: Co was denerwuje w Kodiaqu ?

Post autor: elmiko »

spook pisze:
03 lis 2023, 22:53
1. Z jakiegoś dziwnego powodu polska klawiatura dla Skody jest taka sama jak niemiecka (Y zamienione z Z). Irytuje jak nie wiem co podczas wpisywania adresów do nawigacji. Ktoś przetestował, czy można przełączyć na US bez szkody dla funkcjonalności? (np. polskie znaki)
Niektórzy pamiętają - polska klawiatura maszynistki, układ QWERTZ, bazowana na sąsiadach, czyli Niemcach. Dopiero z wejściem komputerów pojawił się polski układ programisty QWERTY. :)
Dodanie klawiatury angielskiej pomaga :) ale trzeba ją wybrać przy każdym pisaniu. Domyślna pozostaje polska.

Bili
Posty: 245
Rejestracja: 19 maja 2019, 13:53
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0TDI 200KM L&K

Re: Co was denerwuje w Kodiaqu ?

Post autor: Bili »

RobertG7 pisze:
04 lis 2023, 11:57

Takie rozwiązanie znalazłem, sprawdź czy działa



Obrazek
Sprawdzał to ktoś?

elmiko
Posty: 410
Rejestracja: 16 wrz 2021, 19:45
Samochód: Kodiaq MR2022 L&K TDI 200KM

Re: Co was denerwuje w Kodiaqu ?

Post autor: elmiko »

Bili pisze:
04 lis 2023, 20:59
RobertG7 pisze:
04 lis 2023, 11:57

Takie rozwiązanie znalazłem, sprawdź czy działa



Obrazek
Sprawdzał to ktoś?
Tak, działa.

Bili
Posty: 245
Rejestracja: 19 maja 2019, 13:53
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0TDI 200KM L&K

Re: Co was denerwuje w Kodiaqu ?

Post autor: Bili »

A jak ściągnąć te dodatkowe klawiatury?

ODPOWIEDZ