Co was denerwuje w Kodiaqu ?

Dyskusje na temat Škody Kodiaq I generacji (2016-2024)
PiotrekM
Posty: 127
Rejestracja: 25 maja 2017, 21:55
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0TSI Style

Re: Co was denerwuje w Kodiaqu ?

Post autor: PiotrekM »

Odnośnie spowalniającej rolety to w Passacie B6 nie miała żadnego spowalniacza. Jak się ją puściło to sprężyna tak mocno zwijała, że było głośne walnięcie. Trzeba było nie puszczać od razu, tylko przytrzymywać. Poza tym nie było takich torów na rolety jak w Kodiaqu. Trzeba było trafić ręcznie w odpowiednie miejsce. W Kodiaqu jest dużo wygodniej i to spowolnienie przy mrozach to tylko drobna niedogodność.



Sponsor

Re: Co was denerwuje w Kodiaqu ?

Sponsor


PiotrZ
Posty: 8
Rejestracja: 28 sty 2018, 14:46
Samochód: Kodiaq 1.4 TSI DSG

Re: Co was denerwuje w Kodiaqu ?

Post autor: PiotrZ »

Dodam od siebie - oczywiście czysto subiektywnie:
Spasowanie elementów wnętrza - u mnie rączki drzwi ok ale:
- coś źle spasowanego w prawych drzwiach (odzywa się na wertepach wpadając w rezonans - mega denerwujące)
- w kierownicy spasowanie chromowanej ramki wokół przycisków skrzypi przy każdorazowym naciśnięciu (da się z tym żyć już się jakoś nauczyłem trzymać ręce z daleka :D )

Doskwiera mi:
- brak podświetlenia przycisku do otwierania schowków po stronie pasażera (po ciemku ciężko wyczuć, który przycisk, jest który)
- brak podświetlenia tunelu środkowego - przydała by się jakaś dioda rzucająca światło z góry
- brak podświetlenia schowka małego po prawej stronie
- zawieszenie w wersji bez DCC jest dla za twarde - tendencje do podskakiwania koła i głośnego dobijania (a jeżdżę na 17 calowych kołach zimowych :) )
- wolne otwieranie klapy bagażnika (zwykłe nie elektryczne)
- wolno zwijająca się roleta bagażnika :)

Dodatkowo nie wiem czy denerwuje, ale nie mogę się przyzwyczaić do:
- bardzo wolne działanie czujników parkowania jak chcesz szybko zaparkować to najpierw usłyszysz huk przy walnięciu w przeszkodę a potem odezwą się czujniki (żałuje że nie zamówiłem kamery cofania :( )
- działania pedału gazu (wersja bez driving mode select) - w skrócie, długo nic a potem nagły przyrost mocy. Przejechałem dopiero 1700 km ale nadal nie mogę się przyzwyczaić i "wjeździć" w ten samochód tak by prawą stopą decydować o wszystkim co się dzieje ze skrzynią i silnikiem.
- DSG w czasie wolnej jazdy (brak płynności zwłaszcza przy powolnym zwalnianiu w korkach - jak jest zimny silnik to już masakra - potrafi mocno szarpnąć redukując. W klasycznym hydrokinetycznym automacie nie do pomyślenia)
- dźwięku silnika 1.4 - zwłaszcza jak jest zimny :)


Poza tym jestem zadowolony z wyboru, choć jak się zepsuł przy przebiegu 250km to miałem chwilę zwątpienia czy dobrze zrobiłem nie biorąc Outlandera lub Tuscona (oba bardzo poważnie rozważałem).

Awatar użytkownika
jankess4
Posty: 320
Rejestracja: 30 mar 2017, 19:49
Lokalizacja: TORUŃ
Samochód: KODIAQ 1,4 TSI 4x4 STYLE MANUAL

Re: Co was denerwuje w Kodiaqu ?

Post autor: jankess4 »

A co się w nim zepsuło ?

PiotrZ
Posty: 8
Rejestracja: 28 sty 2018, 14:46
Samochód: Kodiaq 1.4 TSI DSG

Re: Co was denerwuje w Kodiaqu ?

Post autor: PiotrZ »

cewka zapłonowa - podczas przyspieszania zaczynało potwornie szarpać samochodem tak że jazda stawała się nie możliwa, a samochód odjechał do serwisu na lawecie.

Awatar użytkownika
Fatboy
Posty: 179
Rejestracja: 30 sty 2018, 13:51
Lokalizacja: Kielce
Samochód: Kodiaq Sportline 2.0TSI 180KM 4x4 DSG (Mar 2018)

Re: Co was denerwuje w Kodiaqu ?

Post autor: Fatboy »

Dodam od siebie: tandetne, badziewne pokretła od climatronic. Mam wrazenie, ze jak lekko scisne to sie popękaja.
System START-STOP: silnik sie co chwila wylacza w korku, jak tylko auto przede mna ruszy silnik sie znowu uruchamia a ja wcale nie mam zamiaru podjezdzac o 1 metr. Trzeba go wylaczac za kazdym razem po uruchomieniu zaplonu.
Skoda Kodiaq Sportline 4x4 DSG 2.0TSI 180KM (Marzec 2018)

Malenstwo8
Posty: 2587
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: Co was denerwuje w Kodiaqu ?

Post autor: Malenstwo8 »

Fatboy pisze:
10 kwie 2018, 10:42
Dodam od siebie: tandetne, badziewne pokretła od climatronic. Mam wrazenie, ze jak lekko scisne to sie popękaja.
System START-STOP: silnik sie co chwila wylacza w korku, jak tylko auto przede mna ruszy silnik sie znowu uruchamia a ja wcale nie mam zamiaru podjezdzac o 1 metr. Trzeba go wylaczac za kazdym razem po uruchomieniu zaplonu.
System SS, to szatański wynalazek.

nasty
Posty: 137
Rejestracja: 29 maja 2017, 9:21
Samochód: Kodiaq 2.0 TDI 190KM

Re: Co was denerwuje w Kodiaqu ?

Post autor: nasty »

Oj tak, START-STOP to zło, szczególnie w automacie.

Jeździłem Meganką w manualu i tam było tak, że SS odpalał silnik gdy wcisnąłem sprzęgło, a gasił tylko na luzie, gdy stałem i miałem puszczone sprzęgło. To nawet miało sens i nie przeszkadzało, bo miałem nad tym pełną kontrolę.

Z kolei w oplu (jakaś Astra 4) w manualu gasł nawet na biegu. Porafił gasnąć w momencie gdy ja ruszałem (zaczynałem puszczać sprzęgło). Masakra, porażka i wszyscy na mnie trąbią :(

Tu, przy automacie też wkurwia mnie ten SS strasznie. Jeśli go nie wyłączę, to potrafi mi zgasić wtedy akrat, gdy ja chcę ruszyć (np. ułamek sekundy zanim dotknę gazu). Albo stoję w podporządkowanej, a na głownej duży ruch. Chcę się szybko włączyć do ruchu, ruszyć dynamicznie. A tu mi k..wa silnik gaśnie. Nosz cholera jasna, dziękuję za taki wynalazek. Pierwszego dnia po zakończeniu gwarancji wyłączam to gówno na stałe.

Malenstwo8
Posty: 2587
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: Co was denerwuje w Kodiaqu ?

Post autor: Malenstwo8 »

W Mondeo miałem tak samo jak w twojej Megance. Działał ok, chociaż i tak go wyłączałem. Ja zawsze to wyłączam, a już nie daj Boże nie startuj nigdy Kodiaqiem z DSG z podporządkowanej jak masz włączony SS, bo się możesz mocno zdziwić. Nie dośc, że SS może akurat zgasnąć, to i samo DSG w Kodiaqu nie jest mistrzem sprintu ze startu zatrzymanego. Nie używam tego wcale i nie będę (mówię o SS, nie o DSG :)

nasty
Posty: 137
Rejestracja: 29 maja 2017, 9:21
Samochód: Kodiaq 2.0 TDI 190KM

Re: Co was denerwuje w Kodiaqu ?

Post autor: nasty »

Spoko, już sobie wyrobiłem nawyk. Włączam zapłon, wyłączam SS, wrzucam D (lub R). Taka procedura startowa :) A co do podporządkowanej i innych takich sytuacji - wrzucam sobie tryb S (pacnięciem lewarka) i start mam całkiem niezły (4x4).

Malenstwo8
Posty: 2587
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: Co was denerwuje w Kodiaqu ?

Post autor: Malenstwo8 »

nasty pisze:
10 kwie 2018, 13:17
Spoko, już sobie wyrobiłem nawyk. Włączam zapłon, wyłączam SS, wrzucam D (lub R). Taka procedura startowa :) A co do podporządkowanej i innych takich sytuacji - wrzucam sobie tryb S (pacnięciem lewarka) i start mam całkiem niezły (4x4).
No tak, zapomniałem o trybie S :)
Procedurę startową mam identyczną :)

ODPOWIEDZ