OPCJE WYPOSAŻENIA - tapicerka i panoramiczny dach

Dyskusje na temat Škody Kodiaq I generacji (2016-2024)
Awatar użytkownika
jankess4
Posty: 320
Rejestracja: 30 mar 2017, 19:49
Lokalizacja: TORUŃ
Samochód: KODIAQ 1,4 TSI 4x4 STYLE MANUAL

Re: Zamiana dekorów

Post autor: jankess4 »

Dual pisze:Ja akurat szukałem auta dla rodziny i na wypady w lekki teren, ale niestety wiekszość przydatnych i klasycznych kiedyś terenowek zamienilo sie w SUVy, a te powiedzmy klasyki jak Land Criuser, Pajero czy Jepp GCh sa slabo osiagalne przy tym budzecie i dosc kosztowne w utrzymaniu.
Szukałem dosc długo zatem dostepnego SUVa o minimalnych zdolnosciach offrodowych oraz z pojemnym bagaznikiem i nagle pojawił się Kodiaq, którego testy wygladały dosc interesująco więc zamówiłem.
Zasadę mam jedną, ma być przyjemnie "jak w domku", praktycznie "schowki i bagażnik, napęd" oraz ekonomicznie "nieduże koszty serwisu i jak najmniej mogących się popsuć gadżetów".
Ale wiecie, że jak się w pakiecie coś wybierze pociąga to za sobą np. niepotrzebny gadżet, więc moim zdaniem wybrałem niezbędne minimum w Style.
Nie ma tam lampek (wystarczy mi oswietlenie LED i nic mnie w nocy nie rozprasza w czasie jazdy)i szklanego dachu (mechanizm, uszczelki i złośliwość innych), gdyż dla mnie jest to nie potrzebne, ale szanuję wybór innych dla których to ważne, dzieki temu będzie różnorodność Misków na rynku.
Dla mnie też ta zebra całkiem ciekawie wygląda. A najwazniejsze aby się nic nie psuło. ;-)
Dokładnie. Mam Miśka użyczonego z salonu i zastanawiam się jeszcze nad płytą ochraniającą podwozie i kamerami bo przydają się ale bez ciśnienia, a tak ogólnie to po zrobieniu kilkudziesięciu kilometrów w ten weekend autko bardzo mi odpowiada pod kątem funkcjonalnym



Sponsor

Re: Zamiana dekorów

Sponsor


Dual
Posty: 647
Rejestracja: 22 kwie 2017, 20:48
Lokalizacja: Mysiadło k/W-wy
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI DSG Style

Re: Zamiana dekorów

Post autor: Dual »

jankess4 ja wzialem ta płyte i kamery 360, czasem podjezdzam do krawędzi brzegu nad wodą, albo tarabanię się miedzy drzewami aby dojechać nad wodę ze sprzętem do wędkowania i wtedy to się napewno przyda, nie musze mieć kolegi który obserwuje auto i sygnalizuje mi jak jechać np. przy cofaniu.
Pozdrawiam
Dual
Kodiaq 2.0 TSI DSG 4x4 Style

Awatar użytkownika
D@ro
Posty: 35
Rejestracja: 02 maja 2017, 12:41
Samochód: Kodiaq 2.0 TDI 150 KM

Re: Zamiana dekorów

Post autor: D@ro »

Witam , a Ja odnośnie szklanego dachu wypowiem się tak.... kiedyś nie miałem, teraz mam w nissanie Qashqai i nie wyobrażam sobie auta bez niego, a dlaczego........ bo np. w pochmurne dni mam osłonięty i mam w środku jaśniutko i przyjemnie, dla dzieciaków jak najbardziej duża atrakcja,np. nocne przejazdy i oglądanie rozświetlonego nieba gwiazdami, oraz nie zapomniane widoki księżyca w pełni, przejazd koło lotnisk i wspaniałe widoki przelatujących samolotów, jadę w obcym mieście i pasażerowie podziwiają piękne budynki, jadę w górach widoki przez szklany dach zapierają dech w piersiach, nie wspomnę o widokach w czasie burzy, jest wiele zalet szklanego dachu, wady również zimą jest zimniej ale mamy osłony, latem przy słonecznej pogodzie cieplej, ale mamy osłony a do tego wszystkiego lubimy narzekać więc często piszemy o wadach, ja mojego miśka zamówiłem ze szklanym dachem, bo uważam że to wspaniała opcja poprawiająca komfort jazdy pasażerom.

Awatar użytkownika
offman
Posty: 25
Rejestracja: 19 lut 2017, 15:12
Samochód: Skoda Kodiaq (2017), Ambition, TSI 2.0, DSG, 4x4

Re: Zamiana dekorów

Post autor: offman »

Szklany dach to pic. Mam taki w C5. Jak leje to widać tylko krople i pochmurne niebo. Gór nie widać specjalnie, bo musiałyby się zawijać nad samochód. Budynki? Chyba w Nowym Jorku. Burza może i tak ale nie widziałem. Dlatego szklany dach to zbędny dodatek - nawet przy dzieciach. Ale szyberdach to super sprawa. Otwierasz i po kilkudziesięciu metrach jazdy auto jest przewietrzone (bez klimy). Dlatego jak brać to dla szyberdachu a nie dla rozjaśnionego wnętrza 😀.
I love apres ski! :geek:

Dual
Posty: 647
Rejestracja: 22 kwie 2017, 20:48
Lokalizacja: Mysiadło k/W-wy
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI DSG Style

Re: Zamiana dekorów

Post autor: Dual »

No niestety szyberdachu samego nie ma. W Audi mialem super I z solarem. No coz moze kiedys wprowadza.
Pozdrawiam
Dual
Kodiaq 2.0 TSI DSG 4x4 Style

Wito1985
Posty: 165
Rejestracja: 07 kwie 2017, 22:45
Samochód: Czekam

Re: Zamiana dekorów

Post autor: Wito1985 »

No tak ale szklany dach jest w Kodiaqu rozsuwany jeszcze w większym zakresie niż zwykły szyberdach więc jest jeszcze lepszy od szyberdachu.

PiotrGDA
Posty: 15
Rejestracja: 09 maja 2017, 21:11
Samochód: SKODA KODIAQ 2.0 TSI

Re: OPCJE WYPOSAŻENIA - tapicerka i panoramiczny dach

Post autor: PiotrGDA »

Zastanawiam się nad opcją panoramy... Czemu? Zniechęca mnie ta roletka dachu, jak u mnie na oknie w domu. Nie wiem co to za pomysł...
Poza tym okienko panoramiczne uchylne, połaczenie panoramy i szyber dachu OK.

Everred
Posty: 435
Rejestracja: 02 maja 2017, 18:45
Samochód: Skoda Kodiaq Style 2.0 TSI

Re: OPCJE WYPOSAŻENIA - tapicerka i panoramiczny dach

Post autor: Everred »

PiotrGDA pisze:
12 maja 2017, 12:39
Zastanawiam się nad opcją panoramy... Czemu? Zniechęca mnie ta roletka dachu, jak u mnie na oknie w domu. Nie wiem co to za pomysł...
Poza tym okienko panoramiczne uchylne, połaczenie panoramy i szyber dachu OK.
Zwija się i chowa z tyłu elektrycznie :) nie ma żadnych linek czy tych koralików heh. Nie miałem do tej pory panoramy i Kodiaq będzie pierwszy ale słyszałem że roleta to must have w gorące dni bo potrafi przypiec głowę

msolak81
Posty: 97
Rejestracja: 13 lip 2017, 14:29
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI 4x4

Re: OPCJE WYPOSAŻENIA - tapicerka i panoramiczny dach

Post autor: msolak81 »

To może tak - jeśli jesteś wysoki (1,8 i w górę to dach panoramiczny może nie przypaść ci do gustu - krawędź dachu jest tuż nad głową.
Poniżej spisałem na szybko plusy i minusy:
Plusy:
- po odsłonięciu robi się jasno i przyjemnie i "przestronnie"
- jeśli masz dzieci może im się spodobać (zwłaszcza w deszczu efekt jest przyjemny)
- dach moża otworzyć i poczuć przyjemny "nawiew"
Minusy:
- w słoneczną pogodę nawet przy zasłoniętej rolecie przebija światło - nie da się uniknąć przy materiałowej zasłonie
- szybsze nagrzewanie auta (szyba górna jest znacznie przyciemniona, swoją drogą o wiele mocniej niż boczne, które przyciemnione są żałośnie
- co jakiś czas dach trzeba umyć :)
- roleta jest elektryczna więc przy częstej eksploatacji trzeba pamiętac na przeglądzie o odpowiednim nasmarowaniu prowiadnic
- przy panoramicznym dachu tracisz schowek na okulary (taki minusik)
- dach jest 1/2 cm obniżony
- dla kierowcy hmm, w sumie żadna przyjemność (poza możliwością otworzenia)

Minusów w sumie jest więcej niz plusów, ale jest o wrażenie subiektywne - jeśli miałbym decydować jeszcze raz to i tak wziąłbym dla dziecka i dla siebie jako pasażera z tyłu.

Wito1985
Posty: 165
Rejestracja: 07 kwie 2017, 22:45
Samochód: Czekam

Re: OPCJE WYPOSAŻENIA - tapicerka i panoramiczny dach

Post autor: Wito1985 »

Ja brałem z dachem panoramicznym bo od zawsze marzyło mi się auto z szyberdachem.. :) taka moja dziwna fantazja.. :)

ODPOWIEDZ