Fotelik z ISOFIX

Dyskusje na temat Škody Kodiaq I generacji (2016-2024)
Awatar użytkownika
dawajrapa
Posty: 147
Rejestracja: 19 sty 2017, 20:06
Lokalizacja: Szczecin
Samochód: Kodiaq TSI

Re: Fotelik z ISOFIX

Post autor: dawajrapa »

rafalhtc pisze:
18 paź 2017, 13:33
...zamierza tak wozić dziecko dopóki nie będzie można go zapinac samymi pasami, a to już oznacza wożenie tak dziecka nawet 4-15 czy 18lat ( w zależności od wzrostu)
kolega pisal 'czyli do momentu bezpieczenej możliwości zapięcia pasów "dorosłych". a to moze juz nastapic przy foteliku 18-36kg montowanego przodem do kierunku jazdy- wiekszosc tych fotelikow nie posiada wlasnych pasow, tylko korzysta z pasow samochodowych- moze o to chodzilo koledze? ;)



Sponsor

Re: Fotelik z ISOFIX

Sponsor


rafalhtc
Posty: 296
Rejestracja: 08 mar 2017, 15:44
Samochód: Hyundai Tucson 2017| 1.6 GDI | Comfort + Navi

Re: Fotelik z ISOFIX

Post autor: rafalhtc »

Może o to chodziło czyli dziecko zapinane już pasem auta ale mimo wszystko siedzące w foteliku bo tylko tak można obecnie wg. przepisów.
Jeśli o to chodziło to się zgodzę bo sam tak wożę dziecko.
I tylko tak widzę kilkulatka w aucie czyli przodem na foteliku i zapięte samochodowym pasem bo sam fotelik wpięty jest Isofixem.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka


kamilR
Posty: 318
Rejestracja: 26 mar 2017, 16:40
Samochód: Hyundai Tucson 1.7crdi '15,Koleos 2.0dci 4x4 '17

Re: Fotelik z ISOFIX

Post autor: kamilR »

,,trzeci fotelik,, dla dziecka czyli foteliki z przedziału bodajże 15-36kg w zasadzie chyba wszystkie to sa foteliki gdzie dziecko przypina sie pasem samochodowym. Po tym trzecim juz zostaje tylko podkładka podwyższająca. A przepisy z tego co pamietam nakazują jazdę w foteliku dla dziecka do 150cm wysokości powyżej juz moze jeździć jak dorosły pasażer.

msolak81
Posty: 97
Rejestracja: 13 lip 2017, 14:29
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI 4x4

Re: Fotelik z ISOFIX

Post autor: msolak81 »

Dokładnie tak - fotelik / profil albo wkładka + pasy samochodowe. powyżej 150 cm przepisy nie zmuszają ale nie zabraniają ale czy są jakieś foteliki dla takich wyrostków to jeszcze nie sprawdzałem

pyzian
Posty: 55
Rejestracja: 29 maja 2017, 22:21
Samochód: Kodiaq 2.0 TDI 190 KM

Re: Fotelik z ISOFIX

Post autor: pyzian »

Ja z kolei zamówiłem właśnie dwa foteliki Cybex Sirona, dam znać jak je tylko zamontuję.

ODPOWIEDZ