Fotelik z ISOFIX

Dyskusje na temat Škody Kodiaq I generacji (2016-2024)
pyzian
Posty: 55
Rejestracja: 29 maja 2017, 22:21
Samochód: Kodiaq 2.0 TDI 190 KM

Re: Fotelik z ISOFIX

Post autor: pyzian »

Przymierzałem do Kodiaq, teraz muszę przymierzyć do drugiego auta, czyt. Golfa żeby zobaczyć czy też będą pasować (chociaż podobno i tak do drugiego auta z biegiem czasu drugi zestaw fotelików ludzie kupują).
Inna sprawa że niestety mocno kurczy się miejsce na tylnej kanapie z fotelikami, ale to już osobna kwestia.



Sponsor

Re: Fotelik z ISOFIX

Sponsor


kamilR
Posty: 318
Rejestracja: 26 mar 2017, 16:40
Samochód: Hyundai Tucson 1.7crdi '15,Koleos 2.0dci 4x4 '17

Re: Fotelik z ISOFIX

Post autor: kamilR »

root pisze:
16 paź 2017, 14:39
W Smyku nie przymierzy się do samochodu. No i pewnie obsługa nie ma zielonego pojęcia o tych tematach. Naprawdę polecam specjalistyczny sklep, to nie kupno nocnika. Sobie bierzemy milion poduszek przy zakupie samochodu, to z bezpieczeństwem dziecka tym bardziej nie ma co ryzykować.
Oczywiście że można w smyku przymierzyć:). (przynajmniej w tym w którym ja kupowałem).

Ja od siebie mogę polecić dla noworodka do 12 m-ca fotelik- be safe z baza isofix, dla trochę większego bobasa maxi cosi plus baza isofix 2way fix(możliwość ustawienia tyłem do kier. jazdy) a dla już starszego dziecka >15kg polecam recaro monza nova 2 z isofixem(wbudowane głośniki w zagłówku dla dzieckaXD).
Z doświadczenia dobre produkty- swoje kosztują ale są trwałe bezpieczne i wygodne dla dzieci (testowane na trójce dzieci- plus SPOOORO średnio długich i długich tras- 300-do >600km)

Skakun
Posty: 42
Rejestracja: 23 kwie 2017, 16:40
Lokalizacja: Katowice
Samochód: Octavia III /Mondeo kombi mk4

Re: Fotelik z ISOFIX

Post autor: Skakun »

Polecam Romer dualfix. Obracany tyłem, przodem i najważniejsze - bokiem do wsadzania dziecka. wygoda, niemiecka marka, solidnie wypadła w testach.

msolak81
Posty: 97
Rejestracja: 13 lip 2017, 14:29
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI 4x4

Re: Fotelik z ISOFIX

Post autor: msolak81 »

O fotelikach conieco wiem - przed zakupem każdego (a mielismy dwa - niemowlęca łupina + baza isofix, oraz bieżący Axkida). Jak w przypadku dla niemowlaka, jakkolwiek to nie zabrzmi - jeśli dobrze wyregulujesz pasy, to większość fotelików różni się funkcjonalnością a nie poziomem bezpieczeństwa. Natomiast jeśli chodzi o fotelik dla dziecka podrośniętego, polecam foteliki tyłem: ze względu na bezpieczeństwo oraz ergonomię pozycji dziecka. Jedynym minusem jest, w przypadku większości fotelików tyłem, konieczność zamontowania pasów stabilizujących (ja mam przeprowadzone pod szynami fotela przedniego, wystarczy poluzować śruby na szynie i problem z głowy - niestety to nie Volvo, które ma w swoich modelach punkty zaczepienia pasów :). Miejsca po środku, nawetprzy zamontowanych dwóch fotelikach tyłem, jest całkiem sporo (średniej wielkości pasażer nie powinien narzekać). No i w sumie jeszcze - jedna rzecz - która jest zarówno plusem i minusem w zależności od okoliczności :) - kodiaq ma zaczepy isofixa na wierzchu, otoczone takimi plastikowymi zaokrągleniami - co oznacza, że fotelik będzie wysunięty w kierunku przodu o jakieś pare centymetrów.
Nie robiąc kryptoreklamy - osiemgwiazdek.pl - bardzo dobry sklep z przeszkoloną w montażu obsługą.

kamilR
Posty: 318
Rejestracja: 26 mar 2017, 16:40
Samochód: Hyundai Tucson 1.7crdi '15,Koleos 2.0dci 4x4 '17

Re: Fotelik z ISOFIX

Post autor: kamilR »

Msolak81 mozesz wyjaśnić o co chodzi z tymi punktami do zaczepiania pasów w volvo? O dodatkowych pasach stabilizujących? chodzi Ci o montowanie fotelika bez isofixa tyłem?
Do jakiego wieku uważasz ze należy dziecko wozić tyłem?

msolak81
Posty: 97
Rejestracja: 13 lip 2017, 14:29
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI 4x4

Re: Fotelik z ISOFIX

Post autor: msolak81 »

KamilR, fotelik tyłem - czy na isofix, czy na pasy, ma specjalną stopkę i pasy stabilizujace, które a) przyczepiasz do specjalnych zaczepów w samochodzie (właśnie w volvo (nie wiem czy starszych / nowszych) masz gotowe miejsca do zaczepienia tych pasów), b) przeplatasz pasy z zaczepem w miejscach wskazanych przez producenta (najeczęściej szyny fotela, ale można np. oplatać sam fotel przedni) - wiem że to brzmi skomplikowanie, ale w praktyce jest to dość proste. zobacz w googlach np. axkid rekid montaż.
u nas dzieciak bezie jeździł tyłem do wyrośnięcia z fotelika - czyli do momentu bezpieczenej możliwości zapięcia pasów "dorosłych".
PS. volvo ma oddzielny "moduł" fotelikowy do xc90 - kosmos :)

rafalhtc
Posty: 296
Rejestracja: 08 mar 2017, 15:44
Samochód: Hyundai Tucson 2017| 1.6 GDI | Comfort + Navi

Re: Fotelik z ISOFIX

Post autor: rafalhtc »

Kilkuletnie dziecko na foteliku tyłem- dla mnie to trochę dziwne. Nóżki na kanapie zgięte w kolanach bo inaczej się nie da. W razie wypadku co się dzieje właśnie z nóżkami dziecka- chyba będą połamane?
I do zresztą całe będzie zgniecione między oparciem kanapy a fotelikiem.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka


root
Administrator
Posty: 1392
Rejestracja: 09 lis 2016, 12:06
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90

Re: Fotelik z ISOFIX

Post autor: root »

Może Ci się wydawać dziwne, ale masz jakieś obiektywne argumenty? Badania naukowe?

Tu chodzi o bezpieczeństwo dziecka, nie o nasze widzi-misie. Polecam udać się do specjalistów i nie słuchać forumowych doradców (włączając w to mnie :)).

A co do jazdy tyłem, polecam: https://fotelik.info/pl/art/fotelik_sam ... dy,10.html
Twój znajomy posiada albo zastanawia się nad zakupem Kodiaqa? Daj mu znać o naszym forum! :)

rafalhtc
Posty: 296
Rejestracja: 08 mar 2017, 15:44
Samochód: Hyundai Tucson 2017| 1.6 GDI | Comfort + Navi

Re: Fotelik z ISOFIX

Post autor: rafalhtc »

Ale z tego jak i innych artykułów wynika raczej, że foteliki montowane tyłem są dobre dla dzieci 0-3 lub do 4 ewentualnie.
I tu bym się jeszcze zgodził bo to małe dzieci. Ale kolega przede mną pisał coś o tym, że zamierza tak wozić dziecko dopóki nie będzie można go zapinac samymi pasami, a to już oznacza wożenie tak dziecka nawet 4-15 czy 18lat ( w zależności od wzrostu)
To chyba przesada bo ja już swojej córki 5 lat nie miałbym jak za bardzo tak wozić bo jest wysoka, a co dopiero za lat kilka. Nogi by miała skulone do brode :/

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka




Awatar użytkownika
dawajrapa
Posty: 147
Rejestracja: 19 sty 2017, 20:06
Lokalizacja: Szczecin
Samochód: Kodiaq TSI

Re: Fotelik z ISOFIX

Post autor: dawajrapa »

Norweski Besafe izi kid x2 - uzywam przy 2gim dziecku i moge szczerze polecic. Montuje sie tylko na isofix plus regulowana podpora/stopka- nie ma dodatkowych pasow jak w przypadku axkid rekid, a wyniki w testach zderzeniowych ma bardzo dobre. Jedyne co, jest to bardzo duzy fotelik- o ile obecnie w Kodiaqu jest OK, to w mniejszych autach, po zamontowaniu za przednim fotelem- z przodu nie usiadzie (wygodnie) osoba o wzroscie pow. 170cm....

A wszystkim sceptykom w temacie fotelikow 'rear facing', czyli montowanych tylem do kierunku jazdy zdecydowanie polecam lekture, ktora wkleil w poprzednim poscie root.

ODPOWIEDZ