Fotelik z ISOFIX

Dyskusje na temat Škody Kodiaq I generacji (2016-2024)
karbab
Posty: 142
Rejestracja: 15 cze 2017, 21:45
Lokalizacja: Gliwice
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 TSI 4x4 7DSG

Fotelik z ISOFIX

Post autor: karbab »

Cześć! Mój samochód będzie do odebrania gdzieś w styczniu 2018. Jako, że mam małe dziecko (obecnie 7 miesięcy, w styczniu będzie 10), muszę kupić jakiś fotelik, który będę mógł wpinać do złącza ISOFIX na tylnej kanapie. Brać system Skody, czy cokolwiek z ISOFIXem będzie pasować? Możecie polecić coś w temacie (dla mnie to czarna magia).



Sponsor

Fotelik z ISOFIX

Sponsor


root
Administrator
Posty: 1392
Rejestracja: 09 lis 2016, 12:06
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90

Re: Fotelik z ISOFIX

Post autor: root »

Skąd jesteś?
Twój znajomy posiada albo zastanawia się nad zakupem Kodiaqa? Daj mu znać o naszym forum! :)

rafalhtc
Posty: 296
Rejestracja: 08 mar 2017, 15:44
Samochód: Hyundai Tucson 2017| 1.6 GDI | Comfort + Navi

Re: Fotelik z ISOFIX

Post autor: rafalhtc »

Jak są Isofixy z tyłu to każdy fotelik będzie pasował który ma też mocowanie na Isofix. Nie bierz nic ponad to bo szkoda kasy. To tak jak kupując hak można wziąć adapter na 7pin za coś ok. 250zł.
W dobrym sklepie moto kosztuje on ok. 15zł.
Albo przygotowanie pod hak. A co tam przygotowywać. Niektóre rzeczy w cenniku różnych marek są bzdurą i wyciąganiem kasy.
W Twoim przypadku sam Isofix starczy i nic sygnowanego logiem marki dodatkowo nie potrzebujesz.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka


rafalhtc
Posty: 296
Rejestracja: 08 mar 2017, 15:44
Samochód: Hyundai Tucson 2017| 1.6 GDI | Comfort + Navi

Re: Fotelik z ISOFIX

Post autor: rafalhtc »

A w kwestii fotelika polecam markę Joie, która w wieku testach wysoko wypada a przy tym niektóre modele są rozsądnie skalkulowane.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka


karbab
Posty: 142
Rejestracja: 15 cze 2017, 21:45
Lokalizacja: Gliwice
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 TSI 4x4 7DSG

Re: Fotelik z ISOFIX

Post autor: karbab »

root pisze:Skąd jesteś?
Gliwice

pyzian
Posty: 55
Rejestracja: 29 maja 2017, 22:21
Samochód: Kodiaq 2.0 TDI 190 KM

Re: Fotelik z ISOFIX

Post autor: pyzian »

Ja się akurat rozglądam za fotelikami Cybex obrotowymi z możliwością jazdy tyłem do kierunku jazdy. Z tego co słyszałem to również Joie. Z tym, że u mnie jakoś tak wyszło, że potrzebuję dwa na raz :)

root
Administrator
Posty: 1392
Rejestracja: 09 lis 2016, 12:06
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90

Re: Fotelik z ISOFIX

Post autor: root »

Zdecydowanie nie polecam brać fotelików producenta samochodu, a polecam wybranie się do sklepu, który się tym zajmuje i dobierze odpowiedni fotelik do dziecka i do samochodu. Nie każdy fotelik pasuje do każdego samochodu, ale ludzie kupują w sieci i nie są tego świadomi…
Mogę polecić takie miejsce w Warszawie, ale na Śląsku niestety nie znam.
Twój znajomy posiada albo zastanawia się nad zakupem Kodiaqa? Daj mu znać o naszym forum! :)

rafalhtc
Posty: 296
Rejestracja: 08 mar 2017, 15:44
Samochód: Hyundai Tucson 2017| 1.6 GDI | Comfort + Navi

Re: Fotelik z ISOFIX

Post autor: rafalhtc »

Na Śląsku i w całej Polsce można chociażby do SMYK-a bo mają ogromny wybór i na miejscu i do ściągnięcia od producenta.
Ewentualnie Mama i Ja w Tarnowskich Górach więc z Gliwic niedaleko.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka


root
Administrator
Posty: 1392
Rejestracja: 09 lis 2016, 12:06
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90

Re: Fotelik z ISOFIX

Post autor: root »

W Smyku nie przymierzy się do samochodu. No i pewnie obsługa nie ma zielonego pojęcia o tych tematach. Naprawdę polecam specjalistyczny sklep, to nie kupno nocnika. Sobie bierzemy milion poduszek przy zakupie samochodu, to z bezpieczeństwem dziecka tym bardziej nie ma co ryzykować.
Twój znajomy posiada albo zastanawia się nad zakupem Kodiaqa? Daj mu znać o naszym forum! :)

root
Administrator
Posty: 1392
Rejestracja: 09 lis 2016, 12:06
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90

Re: Fotelik z ISOFIX

Post autor: root »

Swoją drogą przy zakupie dwóch fotelików to jeszcze bardziej ważne, żeby je przymierzyć, bo potem będą niespodzianki.
Twój znajomy posiada albo zastanawia się nad zakupem Kodiaqa? Daj mu znać o naszym forum! :)

ODPOWIEDZ