Parujące reflektory LED

Dyskusje na temat Škody Kodiaq I generacji (2016-2024)
Rafał
Posty: 523
Rejestracja: 17 lut 2017, 10:53
Lokalizacja: Solec Kujawski, kuj-pom
Samochód: 2.0 tsi lava blue

Re: Parujące reflektory LED

Post autor: Rafał »

tak, już widzę jak bmw chętnie wymienia lampy warte kilka tyś. skoro reflektory mają odpowietrznik/odpływ to po coś on jest - fizyki nie oszukasz - słyszał ktoś o punkcie rosy i wykraplaniu? różnica temperatur i wilgotność robi swoje.
można pokusić się o domysł, że jeżeli wytrwały klient kilkukrotnie wraca z problemem parujących reflektorów, to w końcu zakleją mu otworek silikonem i już.
nie rozumiem o czym ta dyskusja? - jest w instrukcji zapis, że tak może być ? - jest ! oznacza to, że takie zjawisko ma prawo mieć miejsce i już. angolom paruje bardziej, nam średnio a włochom wcale.



Sponsor

Re: Parujące reflektory LED

Sponsor


kamilR
Posty: 318
Rejestracja: 26 mar 2017, 16:40
Samochód: Hyundai Tucson 1.7crdi '15,Koleos 2.0dci 4x4 '17

Re: Parujące reflektory LED

Post autor: kamilR »

Nie napinaj sie tak.
Tak w BMW mi bez zbędnego gadania wymieniali parujace reflektory w ramach gwarancji.
To ze producent lub producenci rożnych Marek cos sobie napisali to napisali tylko jako dupokryjke- tak jak ze np. oleju w skrzyni automatycznej sie nie wymienia-bzdura.
I przeczytaj uważnie i ze zrozumieniem mój wcześniejszy post w tym wątku gdzie napisalem
kamilR pisze:
24 paź 2017, 18:57
Nie ma opcji jezeli reflektor paruje to jest do wymiany. Chyba ze faktycznie jest to tylko taka mgiełka ,, kondensacyjna,, pojawiająca sie np. Po myjce ciśnieniowej i która nie utrzymuje sie zbyt dlugo(zwłaszcza po zapaleniu świateł powinno zniknąć dość szybko). Każde inne parowanie ma juz wpływ na działanie świateł(gorszego świecenia/rozpraszania światła plus wilgoć w kloszu nie wróży nic dobrego w przyszlosci itp.) i nie powinno miec miejsca.

envies
Posty: 79
Rejestracja: 17 kwie 2017, 21:59
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 TSI Style/Business Grey/Crater

Re: Parujące reflektory LED

Post autor: envies »

Klosz lampy ma być szczelny, ale nie hermetyczny (takich się używa w offroadzie). Nie słyszałem, żeby w BMW były hermetyczne, a widziałem zaparowane lampy w reflektorach samochodów wielu marek.

Teraz mamy okres dość dużej wilgoci i jak ktoś mieszka przy polach/lasach to może się to zdarzać i tyle, ważne żeby odpowietrznik lampy nie był zatkany, tak aby woda miała gdzie odparować.

Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2888
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: Parujące reflektory LED

Post autor: MałGorzata »

U mnie parują a mieszkam w lesie - jak dojeżdżam do miasta to nie ma już tego efektu...
----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

envies
Posty: 79
Rejestracja: 17 kwie 2017, 21:59
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 TSI Style/Business Grey/Crater

Re: Parujące reflektory LED

Post autor: envies »

MałGorzata pisze:
24 paź 2017, 21:09
U mnie parują a mieszkam w lesie - jak dojeżdżam do miasta to nie ma już tego efektu...
I to jest użyteczna informacja :-)

Awatar użytkownika
jankess4
Posty: 320
Rejestracja: 30 mar 2017, 19:49
Lokalizacja: TORUŃ
Samochód: KODIAQ 1,4 TSI 4x4 STYLE MANUAL

Re: Parujące reflektory LED

Post autor: jankess4 »

Dzis rozmawiałem w serwisie i mam tę informację z dwoch niezależnych od siebie źródeł że lampy po pewnym czasie same przestaną parować. Sam jestem ciekawy czy to okaże sie prawdą

kamilR
Posty: 318
Rejestracja: 26 mar 2017, 16:40
Samochód: Hyundai Tucson 1.7crdi '15,Koleos 2.0dci 4x4 '17

Re: Parujące reflektory LED

Post autor: kamilR »

jankess4 pisze:
03 lis 2017, 19:19
Dzis rozmawiałem w serwisie i mam tę informację z dwoch niezależnych od siebie źródeł że lampy po pewnym czasie same przestaną parować. Sam jestem ciekawy czy to okaże sie prawdą
:D

W Koleosie narazie nic nie paruje:)

Awatar użytkownika
jankess4
Posty: 320
Rejestracja: 30 mar 2017, 19:49
Lokalizacja: TORUŃ
Samochód: KODIAQ 1,4 TSI 4x4 STYLE MANUAL

Re: Parujące reflektory LED

Post autor: jankess4 »

To gratuluje

WuWu
Posty: 597
Rejestracja: 10 cze 2017, 23:18
Samochód: Kodiaq 1,4

Re: Parujące reflektory LED

Post autor: WuWu »

kamilR pisze:
03 lis 2017, 19:36
jankess4 pisze:
03 lis 2017, 19:19
Dzis rozmawiałem w serwisie i mam tę informację z dwoch niezależnych od siebie źródeł że lampy po pewnym czasie same przestaną parować. Sam jestem ciekawy czy to okaże sie prawdą
:D

W Koleosie narazie nic nie paruje:)
w "starym" Kodiaqu też nic nie paruje, może dlatego ze mam halogeny :lol: :lol: :lol:

Awatar użytkownika
jankess4
Posty: 320
Rejestracja: 30 mar 2017, 19:49
Lokalizacja: TORUŃ
Samochód: KODIAQ 1,4 TSI 4x4 STYLE MANUAL

Re: Parujące reflektory LED

Post autor: jankess4 »

Wy to macie dobrze
Ale powiem Wam w zaufaniu w nocy jazda z LEDami to wymiata. Nie spodziewałem sie tak pozytywnego efektu i ALA do tego i jest moc świetlna

ODPOWIEDZ