Parujące reflektory LED

Dyskusje na temat Škody Kodiaq I generacji (2016-2024)
Awatar użytkownika
Carly_pl
Posty: 234
Rejestracja: 11 kwie 2017, 11:07
Samochód: Mazda 6

Re: Parujące reflektory LED

Post autor: Carly_pl »

jankess4 pisze:
02 kwie 2018, 20:16
U mnie parują jak myję auto na ręcznej myjce gdzie o tej porze roku jest bardzo ciepła wręcz gorąca woda. Na innych myjkach gdzie woda jest chłodniejsza ten problem nie występuje.
Jeżeli to temperatura wody jest problemem, to znaczy że pojawia się kondensacja to znaczy, że jest jakiś błąd produkcyjny. Ale dziwne jest to, że kondensacja pojawia się po "cieplejszej" stronie, co oznaczałoby, że to zimna woda (gdzieś w cyklu mycia też się pojawia) jest problemem w połączeniu z nagrzaną od środka lampą. Czyżby jakiś problem z odprowadzeniem ciepła...?


Szukasz auta dla siebie? Zadzwoń, wynegocjujemy dobry rabat
608-870-520
Nie lubisz dzwonić? Pisz śmiało :)

Sponsor

Re: Parujące reflektory LED

Sponsor


djpool
Posty: 19
Rejestracja: 09 lip 2017, 15:22
Samochód: Kodiaq 2.0TDI 4x4 190KM

Re: Parujące reflektory LED

Post autor: djpool »

To w temacie jak wygląd mój reflektor od jakiegoś czasu dziś wizyta w skodzie na wtorek cche to dokładnie zobaczyć ja idę w wymianę i to obu drugi też tak się robi ale trochę mniej.

Obrazek

how to delete pinterest account

djpool
Posty: 19
Rejestracja: 09 lip 2017, 15:22
Samochód: Kodiaq 2.0TDI 4x4 190KM

Re: Parujące reflektory LED

Post autor: djpool »

Więc lampa wymieniona na gwarancji sztuka jedna.

lighting
Posty: 515
Rejestracja: 28 lut 2017, 16:04
Lokalizacja: Kraków
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI

Re: Parujące reflektory LED

Post autor: lighting »

djpool pisze:
27 cze 2018, 23:56
Więc lampa wymieniona na gwarancji sztuka jedna.
W przypadku drugiego uznali, że nie trzeba ? :)
DO developer

djpool
Posty: 19
Rejestracja: 09 lip 2017, 15:22
Samochód: Kodiaq 2.0TDI 4x4 190KM

Re: Parujące reflektory LED

Post autor: djpool »

niestety drugiego nie wymienili jak narazi enie paruje zobaczymy co dalej bedzie.

wujo87
Posty: 12
Rejestracja: 15 lut 2018, 21:27
Lokalizacja: Kraków
Samochód: SKODA KODIAQ Style 2.0 TDI 150 KM 6 bieg. man. 4x4

Re: Parujące reflektory LED

Post autor: wujo87 »

A to mój przypadek: zeszłej zimy (2017/2018) reflektory parowały ale w umiarkowanym stopniu i nie widziałem w tym większego problemu. Ostatnio reflektory zaparowane były częściej i w większym stopniu (nieraz do połowy wysokości). Od tygodnia jeden z reflektorów zaparowany jest już na stałe. Skrapla się w nim woda, która nie odparowuje i mam wrażenie, że jej przybywa. Jestem umówiony w ASO, zobaczymy co oni na to. Trafił mi się jakiś wyjątkowo trefny egzemplarz. Mam problemy ze skrzynią o których już pisałem na forum (aso oczywiście problem ignoruje). Na gwarancji wymienili mi akumulator (raz musiałem nawet dzwonić po assistance - odpalali na kable). Przebieg 38 tys. km. Zdjęcie reflektora poniżej (podczas wykonywania zdjęcia drugi reflektor nie był zaparowany).

Obrazek

Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2886
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: Parujące reflektory LED

Post autor: MałGorzata »

Moje też parują ale wody jeszcze nie ma. Parują mocniej niż zeszłej zimy.
Prawy zdecydowanie mocniej niż lewy.
W ASO mówią, że dopóki nie skrapla się woda nie będzie wymiany na gwarancji.
----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

wmbodzio3
Posty: 81
Rejestracja: 11 kwie 2018, 20:04
Samochód: Kodiaq

Re: Parujące reflektory LED

Post autor: wmbodzio3 »

wujo87 pisze:
17 sty 2019, 20:34
A to mój przypadek: zeszłej zimy (2017/2018) reflektory parowały ale w umiarkowanym stopniu i nie widziałem w tym większego problemu. Ostatnio reflektory zaparowane były częściej i w większym stopniu (nieraz do połowy wysokości). Od tygodnia jeden z reflektorów zaparowany jest już na stałe. Skrapla się w nim woda, która nie odparowuje i mam wrażenie, że jej przybywa. Jestem umówiony w ASO, zobaczymy co oni na to. Trafił mi się jakiś wyjątkowo trefny egzemplarz. Mam problemy ze skrzynią o których już pisałem na forum (aso oczywiście problem ignoruje). Na gwarancji wymienili mi akumulator (raz musiałem nawet dzwonić po assistance - odpalali na kable). Przebieg 38 tys. km. Zdjęcie reflektora poniżej (podczas wykonywania zdjęcia drugi reflektor nie był zaparowany).

Obrazek
Hej.

A co Miałeś ze skrzynią ? Bo mi na gwarancji wymienili na nową. Przejechałem raptem 15 km i koniec.

wujo87
Posty: 12
Rejestracja: 15 lut 2018, 21:27
Lokalizacja: Kraków
Samochód: SKODA KODIAQ Style 2.0 TDI 150 KM 6 bieg. man. 4x4

Re: Parujące reflektory LED

Post autor: wujo87 »

Raczej rzadki przypadek bo skrzynie mam manualną.

viewtopic.php?f=10&t=526

Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2886
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: Parujące reflektory LED

Post autor: MałGorzata »

Słuchajcie a może wartoby zagłębić się w temat?

Skoro Skoda akceptuje parowanie lamp to znaczy, że jest to zgodne ze specyfikacją u producenta.

Ciekawe jakie przesłanki stoją za tym by produkować/zamawiać przednie reflektory, które nie są hermetyczne.

I nie mam tu na myśli, że muszą być hermetyczne bo "tak" tylko poznać przyczyny dla których zaprojektowno je w ten a nie inny sposób?


Moje reflektory (zdecydowanie bardziej prawy) parują już drugi sezon. Zaczyna się jak robi się wilgotno i temperatura spada poniżej 5'C
Obecnie są już całkiem przejrzyste ale jeszcze kilka dni temu nie były.
----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

ODPOWIEDZ