Przycisk REST - ciepło resztkowe

Dyskusje na temat Škody Kodiaq I generacji (2016-2024)
Staszek1
Posty: 136
Rejestracja: 27 kwie 2017, 23:00
Samochód: superb , kodiaq . lancer evo :)

Re: Przycisk REST - ciepło resztkowe

Post autor: Staszek1 »

Dziś testowałem z otwartymi oknami , włączyłem rest , temp na HI , silnik dobrze nagrzany . Utrzymywał temperaturę jakieś 15 min z ręka na nawiewie :) , po kolejnych 10 min temp minimalnie spadła ale i tak była dalej przyjemnie ciepła . Nie ma opcji żeby taki czas pobierał ciepło z nagrzewnicy bo w niej może być około 1 litr płynu .



Sponsor

Re: Przycisk REST - ciepło resztkowe

Sponsor


Neron7
Posty: 109
Rejestracja: 23 mar 2017, 10:39
Samochód: Kodiaq 2.0TSI Style DSG

Re: Przycisk REST - ciepło resztkowe

Post autor: Neron7 »

Staszek1 pisze:
09 lis 2017, 19:30
Dziś testowałem z otwartymi oknami , włączyłem rest , temp na HI , silnik dobrze nagrzany . Utrzymywał temperaturę jakieś 15 min z ręka na nawiewie :) , po kolejnych 10 min temp minimalnie spadła ale i tak była dalej przyjemnie ciepła . Nie ma opcji żeby taki czas pobierał ciepło z nagrzewnicy bo w niej może być około 1 litr płynu .
Staszek1.
zgadza się
czyli u Ciebie działa. Szczęściarz :D

Staszek1
Posty: 136
Rejestracja: 27 kwie 2017, 23:00
Samochód: superb , kodiaq . lancer evo :)

Re: Przycisk REST - ciepło resztkowe

Post autor: Staszek1 »

Neron7 pisze:
09 lis 2017, 21:23
Staszek1 pisze:
09 lis 2017, 19:30
Dziś testowałem z otwartymi oknami , włączyłem rest , temp na HI , silnik dobrze nagrzany . Utrzymywał temperaturę jakieś 15 min z ręka na nawiewie :) , po kolejnych 10 min temp minimalnie spadła ale i tak była dalej przyjemnie ciepła . Nie ma opcji żeby taki czas pobierał ciepło z nagrzewnicy bo w niej może być około 1 litr płynu .
Staszek1.
zgadza się
czyli u Ciebie działa. Szczęściarz :D
warto było dłużej czekać na auto , dokładniej zrobili :P

Awatar użytkownika
fonus
Posty: 259
Rejestracja: 10 mar 2017, 9:33
Samochód: Kodiaq 1.4 TSI ACT 150 KM 2WD DSG Brąz Magnetic

Re: Przycisk REST - ciepło resztkowe

Post autor: fonus »

U mnie też nie chce grzać dłużej niż około minutę. MY18

Rafał
Posty: 523
Rejestracja: 17 lut 2017, 10:53
Lokalizacja: Solec Kujawski, kuj-pom
Samochód: 2.0 tsi lava blue

Re: Przycisk REST - ciepło resztkowe

Post autor: Rafał »

to chyba kwestia interpretacji zapisów w instrukcji obsługi auta, fizyki i względności odczuć.
nigdzie nie jest napisane, że będzie wiało ciepłym powietrzem, tylko, że ciepło resztkowe służy do podtrzymania temperatury wewnątrz auta. sprawdzałem to u siebie i będę posługiwał się danymi, a nie odczuciami. przez 25 minut, słychać, że coś się dziele (silniczek). z nawiewów napływało powietrze o temperaturze 17,6 C (można powiedzieć, że było chłodne), a zadana temperatura to 21,5 C, temperatura w aucie utrzymywała się w tym czasie na tym samym poziomie (ok 21 C). po 30 min system wyłączył się. temperatura w aucie po tym czasie to ~20 C.
zapewne układ działa na zasadzie recyrkulacji tzn "mieli" wciąż powietrze wewnątrz kabiny.
należy pamiętać, że auto nawet bez tego systemu nie wychłodzi się w przeciągu 15-20 min i wychodząc do niego po tym czasie będziemy mieli wrażenie, że jest cieplej niż na zewnątrz.
ja sprawdzałem przy zewnętrznej temperaturze 7 C.

Neron7
Posty: 109
Rejestracja: 23 mar 2017, 10:39
Samochód: Kodiaq 2.0TSI Style DSG

Re: Przycisk REST - ciepło resztkowe

Post autor: Neron7 »

Rafał pisze:
11 lis 2017, 15:50
przez 25 minut, słychać, że coś się dziele (silniczek). z nawiewów napływało powietrze o temperaturze 17,6 C (można powiedzieć, że było chłodne), a zadana temperatura to 21,5 C,
Rafał
jeżeli napływało, jak piszesz 17,6 C to jest jasne że wnętrze Twojego samochodu było wychładzane w trybie pracy REST i lepiej jakby system był wyłaczony.

Tomala72
Posty: 504
Rejestracja: 12 mar 2017, 13:56
Samochód: Skoda Kodiaq Style 4x4 2,0 TDI 190 KM DSG 7

Re: Przycisk REST - ciepło resztkowe

Post autor: Tomala72 »

Nikt z Was nie domówił Webasto?

Neron7
Posty: 109
Rejestracja: 23 mar 2017, 10:39
Samochód: Kodiaq 2.0TSI Style DSG

Re: Przycisk REST - ciepło resztkowe

Post autor: Neron7 »

Tomala72 pisze:
13 lis 2017, 20:44
Nikt z Was nie domówił Webasto?
Jak jest garaż to Webasto, moim zdaniem nie przyda się tak często jak funkcja REST (jeśli działa).

Neron7
Posty: 109
Rejestracja: 23 mar 2017, 10:39
Samochód: Kodiaq 2.0TSI Style DSG

Re: Przycisk REST - ciepło resztkowe

Post autor: Neron7 »

dla zainteresowanych na forum Passata B8 jest ten sam problem
https://forum.vw-passat.pl/topic/54939- ... st/?page=2

PiotrekM
Posty: 127
Rejestracja: 25 maja 2017, 21:55
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0TSI Style

Re: Przycisk REST - ciepło resztkowe

Post autor: PiotrekM »

U mnie też działa to tylko z 30 sekund. Ale zgodnie z instrukcją powinno działać po wyłączeniu zapłonu. Jeśli zapłon mam włączony działa dużo dłużej nawet jeśli silnik jest wyłączony. Samochód ma miesiąc - zgłoszę to przy okazji.

ODPOWIEDZ