Przycisk REST - ciepło resztkowe

Dyskusje na temat Škody Kodiaq I generacji (2016-2024)
Neron7
Posty: 109
Rejestracja: 23 mar 2017, 10:39
Samochód: Kodiaq 2.0TSI Style DSG

Re: Przycisk REST - ciepło resztkowe

Post autor: Neron7 »

samochód był rozgrzany ale dla pewności wczoraj przejechałem autostradą 30km.
temp. na zewnątrz 15stC.
po zatrzymaniu włączyłem funkcję REST i ustawiłem 22stC w środku.
wentylator ruszył, powietrze było ciepłe tylko przez chwile na początku , następnie coraz chłodniejsze aż do zimnego.

Może robię coś nie tak?
Czy temp. na zewnatrz jest za wysoka i system jest dezaktywowany? może działa on dopiero dla temperatur zewnętrznych niższych?



Sponsor

Re: Przycisk REST - ciepło resztkowe

Sponsor


envies
Posty: 79
Rejestracja: 17 kwie 2017, 21:59
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 TSI Style/Business Grey/Crater

Re: Przycisk REST - ciepło resztkowe

Post autor: envies »

Widać temperatura wewnatrz auta byla równa lub lekko powyżej temp ustawionej (22StC). W środku jest także czujnik temperatury który w momencie gdy klimatronik nagrzeje/schłodzi auto do ustawionej temperatury reguluje nagrzewnice - otwiera dopływ powietrza z zewnątrz (zimne) bądź z silnika (ciepłe).

Dla pewności ustaw temperature max czyli 29.5st i wtedy zobacz czy daje ciepłem. Powinno działać do 30min, oczywiście z czasem nawiew bedzie chłodniejszy, ponieważ silnik się studzi.

Neron7
Posty: 109
Rejestracja: 23 mar 2017, 10:39
Samochód: Kodiaq 2.0TSI Style DSG

Re: Przycisk REST - ciepło resztkowe

Post autor: Neron7 »

ok. dam znać.

Neron7
Posty: 109
Rejestracja: 23 mar 2017, 10:39
Samochód: Kodiaq 2.0TSI Style DSG

Re: Przycisk REST - ciepło resztkowe

Post autor: Neron7 »

no niestety nie udało się.
po długiej jeździe ustawione na 29 stC i bez efektu.
Podejrzewam jeszcze wysoką temp. na zewnątrz. (dzisiaj jest 16stC),

envies
Posty: 79
Rejestracja: 17 kwie 2017, 21:59
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 TSI Style/Business Grey/Crater

Re: Przycisk REST - ciepło resztkowe

Post autor: envies »

W takim wypadku nie wiem czy juz nie trzeba tego traktować jako powod do zgloszenia gwarancyjnego . Moim zdaniem powinno do temp wewnwtrznej ustawiac, niezaleznie od temp zewnętrznej. Moze niech ktos kto ma te opcje sie wypowie.

Neron7
Posty: 109
Rejestracja: 23 mar 2017, 10:39
Samochód: Kodiaq 2.0TSI Style DSG

Re: Przycisk REST - ciepło resztkowe

Post autor: Neron7 »

dreedmed pisze:
09 paź 2017, 13:22
Ja to sprawdzilem u siebie. Przejechalem 100 km. Zaparkowalem. Wcisnalem Rest. Wyszedlem na 10 min. Wracam a tu goraco 22 st i dm7cha caly czas.
Dreedmed
Czy wyłączyłeś wówczas zapłon i włączałeś funkcje REST, czy może sprawdzałeś przy włączonym zapłonie?

Neron7
Posty: 109
Rejestracja: 23 mar 2017, 10:39
Samochód: Kodiaq 2.0TSI Style DSG

Re: Przycisk REST - ciepło resztkowe

Post autor: Neron7 »

To co mówi serwis skody (aktualne z dzisiaj):
Cytuje:
Serwis:
„ funkcja ciepła resztkowego będzie wykorzystywała tylko ciepło zgromadzone w nagrzewnicy, bez użycia pompy wody wiec to ogrzewanie będzie tylko chwilowe, aby działało dłużej należy włączyć zapłon, sprawdzałem w dwóch superbach i Kodiaq stojących na placu iwszytskie maja tak samo”
Ja : skoro włączę zapłon to po co jest funkcja ciepła resztkowego? To jest jakiś nonsens.
Serwis: „ wie pan co, z tym pytaniem to już do producenta, wygraliśmy jeszcze nowy soft do sterownika elektryki”


A co co mówi instrukcja?
Funkcja wykorzystania ciepła resztkowego REST
Po wyłączeniu zapłonu ciepło resztkowe silnika wykorzystywane jest do podtrzymywania temperatury we wnętrzu pojazdu. Funkcję tę można włączyć tylko przy wyłączonym zapłonie w ciągu 30 minut po wyłączeniu silnika. Funkcja wyłącza się po około 30 minutach albo w przypadku niskiego poziomu naładowania akumulatora.

Mam nadzieje ze ktoś z forumowiczów jeszcze przed zimą wspomoże mnie i sprawdzi jak to jest u niego.
Z góry dziękuje.

Staszek1
Posty: 136
Rejestracja: 27 kwie 2017, 23:00
Samochód: superb , kodiaq . lancer evo :)

Re: Przycisk REST - ciepło resztkowe

Post autor: Staszek1 »

robi obieg z silnikiem . Testowałem i bardzo długo waliło bardzo gorącym powietrzem i nie jest możliwe żeby tylko na nagrzewnicy to wydało , chyba że jest w nagrzewnicy jakaś grzałka elektryczna .

Neron7
Posty: 109
Rejestracja: 23 mar 2017, 10:39
Samochód: Kodiaq 2.0TSI Style DSG

Re: Przycisk REST - ciepło resztkowe

Post autor: Neron7 »

Staszek1 pisze:
07 lis 2017, 11:23
robi obieg z silnikiem . Testowałem i bardzo długo waliło bardzo gorącym powietrzem i nie jest możliwe żeby tylko na nagrzewnicy to wydało , chyba że jest w nagrzewnicy jakaś grzałka elektryczna .
Staszek 1
jaki masz silnik?

Staszek1
Posty: 136
Rejestracja: 27 kwie 2017, 23:00
Samochód: superb , kodiaq . lancer evo :)

Re: Przycisk REST - ciepło resztkowe

Post autor: Staszek1 »

diesel

ODPOWIEDZ