Przycisk REST - ciepło resztkowe

Dyskusje na temat Škody Kodiaq I generacji (2016-2024)
Neron7
Posty: 109
Rejestracja: 23 mar 2017, 10:39
Samochód: Kodiaq 2.0TSI Style DSG

Re: Przycisk REST - ciepło resztkowe

Post autor: Neron7 »

Ktoś jeszcze sprawdzał u siebie?



Sponsor

Re: Przycisk REST - ciepło resztkowe

Sponsor


Danielws
Posty: 9
Rejestracja: 27 sty 2018, 10:14
Samochód: Kodiaq 2.0 tdi 190km

Re: Przycisk REST - ciepło resztkowe

Post autor: Danielws »

U mine też działa ok 30 min. Ciepłe powietrze. Ale jak otworzyłem drzwi na sekundę to po ich zamknięciu już nie chciało się włączyć.

Skorek
Posty: 400
Rejestracja: 18 sty 2017, 20:56
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 TDI 4x4 AUTOMAT

Re: Przycisk REST - ciepło resztkowe

Post autor: Skorek »

U mnie też działa i jest bardzo przyjemnie. Przycisk REST i na klimie dwa razy HI i już sobie ciepełko z nawiewów leci przy wyłączonym silniku. Za to ładowanie bezprzewodowe niestety nie działa :(

Neron7
Posty: 109
Rejestracja: 23 mar 2017, 10:39
Samochód: Kodiaq 2.0TSI Style DSG

Re: Przycisk REST - ciepło resztkowe

Post autor: Neron7 »

Powracam do tematu
Czy załącza się u Was pompka wodna po włączeniu przycisku REST ?
U mnie ciepła jest tylko tyle ile nagrzewnicy szybko się wychładza

Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2886
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: Przycisk REST - ciepło resztkowe

Post autor: MałGorzata »

Mam takie ogrzewanie w Citroenie i wystarcza na kilka minut, później się wyłącza.
----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

Neron7
Posty: 109
Rejestracja: 23 mar 2017, 10:39
Samochód: Kodiaq 2.0TSI Style DSG

Re: Przycisk REST - ciepło resztkowe

Post autor: Neron7 »

Ale niektórzy twierdzą że działa im dopóki jest ciepło w bloku silnika czyli działa Pompka wody. Jak jest włączony zapłon i działa Pompa wody to przez 0,5 h jest gorąco w samochodzie

pstad
Posty: 372
Rejestracja: 22 cze 2019, 22:32
Lokalizacja: ZS/ ZPL / ZGL
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI,DSG,4x4

Re: Przycisk REST - ciepło resztkowe

Post autor: pstad »

Ze tak wtrace swoje 3grosze.REST nie jest zadnym ogrzewaniem /chlodzeniem.Jej zadanie to poprzez nawiewy wykozystanie pozostalego ciepla / klimy.Dla przykladu w zime , cieplo z silnika ktory i tak sie wychlodzi skierowac do wnetrza.Czyli wykorzystac resztke z silnika by dalej ogrzewal wnetrze.W lato taka sama zasada,ale w lato jak dla sprezarki klimatyzacji jest to dobre rozwiazanie ktore ma spowodowac po wylaczeniu silbika by sprezony gaz nadal chlodzil wnetrze i sie rozprezyl w systemie.Jak wielu z nas nie zwraca uwqgi ze po dluzszej pracy klimy i wylaczeniu silnika caly system jest "nabity" i wylaczenie nagle klimy z fulla jest szkodzace dla systemu.Mimo ze sprezarka juz nie chodzi mozna to dalej wykozystac do pelnego rozprezenia(nadal leci zimno).W efekcie cieplego lata wychodzac na chwile z auta np do sklepu klima nadal "chlodzi" wnetrze.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka


Vibor
Posty: 337
Rejestracja: 23 sty 2018, 15:14
Samochód: Skoda Superb kombi 1.8 TSI STYLE

Re: Przycisk REST - ciepło resztkowe

Post autor: Vibor »

pstad pisze:
23 paź 2020, 9:00
Ze tak wtrace swoje 3grosze.REST nie jest zadnym ogrzewaniem /chlodzeniem.Jej zadanie to poprzez nawiewy wykozystanie pozostalego ciepla / klimy.Dla przykladu w zime , cieplo z silnika ktory i tak sie wychlodzi skierowac do wnetrza.Czyli wykorzystac resztke z silnika by dalej ogrzewal wnetrze.W lato taka sama zasada,ale w lato jak dla sprezarki klimatyzacji jest to dobre rozwiazanie ktore ma spowodowac po wylaczeniu silbika by sprezony gaz nadal chlodzil wnetrze i sie rozprezyl w systemie.Jak wielu z nas nie zwraca uwqgi ze po dluzszej pracy klimy i wylaczeniu silnika caly system jest "nabity" i wylaczenie nagle klimy z fulla jest szkodzace dla systemu.Mimo ze sprezarka juz nie chodzi mozna to dalej wykozystac do pelnego rozprezenia(nadal leci zimno).W efekcie cieplego lata wychodzac na chwile z auta np do sklepu klima nadal "chlodzi" wnetrze.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
REST służy tylko do wykorzystania ciepła resztkowego z układu ogrzewania a nie chłodzenia . Poczytaj i posłuchaj co się dzieje w momencie wyłączenia silnika gdy działa klima ( czy aby nie syczy aby zbić ciśnienie ? ). Gdzieś dzwonią.... , wszystko masz w instrukcji .

pstad
Posty: 372
Rejestracja: 22 cze 2019, 22:32
Lokalizacja: ZS/ ZPL / ZGL
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI,DSG,4x4

Re: Przycisk REST - ciepło resztkowe

Post autor: pstad »

To potestuj w lato czy czasami nie chlodzi tez resztkami.


Ja nigdzie nie stwierdzilem ze REST jest do rozladowania ciepla lub zimna.Napisalem ze wykozystuje cieplo i zimno z ukladow by to jakos wykozystac.Nie trzrba byc ekspertem by stwierdzic ze silnik i tak sie ochlodzi sam jak i klima rozprezy ( jak ladnie zauwazyles przez syczenie) uklad.Ale wlasnie po to to zrobili by jeszcze to wykorzystac.

P.S Milo ze przestudiowales instrukcje,ale jak z praktyka?Milych testow
W mysl Twojej instrukcji nie uzyjesz tego w Lato?? Bo chyba nie bedziesz grzal cieplem resztkowym auta przy 35 stopniach na zewnatrz.
U mnie nie dzwonia ale muzyka leci

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka




ODPOWIEDZ