JAKIE OPONY NA ZIMĘ ??

Dyskusje na temat Škody Kodiaq I generacji (2016-2024)
bubuś
Posty: 646
Rejestracja: 04 lut 2018, 10:28
Lokalizacja: Polska
Samochód: był Kodiaq Style 2,0 TDI 140kW, 4x4, DSG + dodatki

Re: JAKIE OPONY NA ZIMĘ ??

Post autor: bubuś »

Mój Misio na zimę dostał stalowe felgi 17" + kołpaki (nie uznaję alusów na zimę) oraz obuwie Nokiana WR SUV 235/65.
Profil 65 zamiast 60 (jak wynikało z kalkulatora) zapewnił mi zwiększenie prześwitu o 5 milimetrów, a przede wszystkim urealnił licznikowe wskazania prędkości, które w autach zwyczajowo nie odpowiadają prawdzie (w Kodiaqu przy licznikowych 100 km/h faktycznie rozwijane jest 96 km/h). Teraz licznik pokazuje prędkość o zaledwie 1 km/h wyższą od wskazań GPS.


Follow your dreams :D
Cenię swój wzrok i czas, dlatego nie czytam niechlujnie pisanych postów! Oczekujesz pomocy, używaj poprawnej pisowni.
Popieram akcję na rzecz poprawnej pisowni i ortografii w Internecie: BYKOM-STOP!

Sponsor

Re: JAKIE OPONY NA ZIMĘ ??

Sponsor


D10ni
Posty: 1088
Rejestracja: 23 wrz 2018, 11:53
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: GunMetal Sportline 2.0TDI 190KM

Re: JAKIE OPONY NA ZIMĘ ??

Post autor: D10ni »

Kamil pisze:
02 gru 2018, 22:03
Ja kupiłem 235/55r19 Continentale.
Po zmianie profilu z 50 na 55 auto ma 12mm większy prześwit a komfort jazdy jest o niebo lepszy. W ogóle nie wiem czemu Skoda stosuje profil 50 przy 19". Inne marki jak Volvo czy Mercedes montują takie same opony na profilu 55. Jest o wiele wygodniej!
Ja się zastanawiam po co się kupuje "sportline" na niskoprofilowych oponach, rezygnuje się z aktywnego zawieszenia i narzeka że nie jeździ jak zwykły dzieciowóz ;-) .Kamil, czy sprawdziłeś profil nadkola tego Volvo czy Mercedesa? Bo jak mają większe nadkola to dają większe opony. Jak wpakujesz do Kodiaq większe opony, szczególnie zimą to śnieg i błoto pośniegowe zaraz Ci zrobią kłopot. Może warto było pomyśleć o mniejszych felgach, choćby na zimę?
Zadowolny z GunMetal Sportline :D

Awatar użytkownika
Kamil
Posty: 29
Rejestracja: 01 gru 2018, 16:53
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Samochód: Skoda Kodiaq Sportline 2.0TDI 110kW

Re: JAKIE OPONY NA ZIMĘ ??

Post autor: Kamil »

Po pierwsze Sportline tylko wygląda a technicznie nie różni się niczym od zwykłego Kodiaqa. Opony są zawsze takie same, zawieszenie to samo.
Po drugie zanim założyłem to zrobiłem wyliczenia i wyszło że zostaje jeszcze sporo miejsca tak jak przy felgach 20cali.
Po trzecie zawieszenie DCC to pic na wodę który przetestowałem na jeździe próbnej.

D10ni
Posty: 1088
Rejestracja: 23 wrz 2018, 11:53
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: GunMetal Sportline 2.0TDI 190KM

Re: JAKIE OPONY NA ZIMĘ ??

Post autor: D10ni »

Co do drugiego to się pomyliłeś w wyliczeniach, bo 235/50R19 mają prawie identyczną wysokość co 234/45R20 (719mm) i różnicę w obwodzie 5mm. Trzecie - ja przy jeździe próbnej wyraźnie czułem różnicę. Ale autorytarnie wypowiem się jak zrobię kilka tys km.
Zadowolny z GunMetal Sportline :D

juri72
Posty: 39
Rejestracja: 31 sie 2018, 12:20
Samochód: Kodiaq 1.5 TSI Ambition

Re: JAKIE OPONY NA ZIMĘ ??

Post autor: juri72 »

czy ktos ma taki rozmiar 235/60 R18 w kodiaqu

Awatar użytkownika
AROO
Posty: 127
Rejestracja: 19 lis 2017, 12:32
Samochód: Kodiaq STYLE 2.0 TSI 4x4 DSG

Re: JAKIE OPONY NA ZIMĘ ??

Post autor: AROO »

juri72 pisze:
28 sty 2019, 10:46
czy ktos ma taki rozmiar 235/60 R18 w kodiaqu
mam zbliżone 225/60/ 18

Koretterc
Posty: 2
Rejestracja: 10 sty 2019, 7:07
Samochód: Škoda Kodiaq

Re: JAKIE OPONY NA ZIMĘ ??

Post autor: Koretterc »

Cześć, zima w sumie się niedługo powoli będzie kończyć, ale dopiero teraz zauważyłem, że u mnie na oponach jest dziwne oznaczenie. Takie jak na tej [tu był spam --root]. Nie wiem co to oznacza, ktoś się orientuje? Pierwszy raz to widzę.

bubuś
Posty: 646
Rejestracja: 04 lut 2018, 10:28
Lokalizacja: Polska
Samochód: był Kodiaq Style 2,0 TDI 140kW, 4x4, DSG + dodatki

Re: JAKIE OPONY NA ZIMĘ ??

Post autor: bubuś »

W taki sposób producent opon oznacza i homologuje gumy, które są zaprojektowane wspólnie z producentem auta, pod konkretny model samochodu. Taka opona ponoć możliwie najlepiej odpowiadać ma możliwościom trakcyjnym auta i najczęściej jest montowana na pierwsze wyposażenie (OE)
We wskazanym przez Ciebie przypadku jest to opona dedykowana do aut JAGUARA.
Follow your dreams :D
Cenię swój wzrok i czas, dlatego nie czytam niechlujnie pisanych postów! Oczekujesz pomocy, używaj poprawnej pisowni.
Popieram akcję na rzecz poprawnej pisowni i ortografii w Internecie: BYKOM-STOP!

root
Administrator
Posty: 1392
Rejestracja: 09 lis 2016, 12:06
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90

Re: JAKIE OPONY NA ZIMĘ ??

Post autor: root »

Nie ma co odpowiadać spamerowi, zablokowałem go…
Twój znajomy posiada albo zastanawia się nad zakupem Kodiaqa? Daj mu znać o naszym forum! :)

juri72
Posty: 39
Rejestracja: 31 sie 2018, 12:20
Samochód: Kodiaq 1.5 TSI Ambition

Re: JAKIE OPONY NA ZIMĘ ??

Post autor: juri72 »

założone mam super się trzyma

ODPOWIEDZ