JAKIE OPONY NA ZIMĘ ??

Dyskusje na temat Škody Kodiaq I generacji (2016-2024)
root
Administrator
Posty: 1392
Rejestracja: 09 lis 2016, 12:06
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90

Re: JAKIE OPONY NA ZIMĘ ??

Post autor: root »

Mamy już wątek o samochodzie dla Peterki, sio tam. A tu wracamy do opon zimowych.


Twój znajomy posiada albo zastanawia się nad zakupem Kodiaqa? Daj mu znać o naszym forum! :)

Sponsor

Re: JAKIE OPONY NA ZIMĘ ??

Sponsor


Wilu
Posty: 50
Rejestracja: 06 sie 2019, 17:48
Lokalizacja: Tychy
Samochód: Skoda Kodiaq L&K 2.0 TSI DSG

Re: JAKIE OPONY NA ZIMĘ ??

Post autor: Wilu »

ja wraz z samochodem wziąłem oryginalne koła z felgą Elbrus i oponą Pirelli:
https://sklep.skoda.pl/pl/sklep/p/1937/ ... relli.html
teraz w niedzielę byłem w Wiśle, Szczyrku i na Salmopolu. pod wieczór w Wiśle i na Salmopolu zaczął naprawdę intensywnie sypać śnieg i drogi były konkretnie zasypane. Opony świetnie się sprawdziły w czasie podjazdu Wisła - Salmopol jak i podczas zjazdu Salmopol - Szczyrk. ani na moment nie dało się wyczuć by był jakikolwiek problem z trakcją. auto szło jak po szynach.
w VW T-Cross mojej mamy są wspominane tutaj Bridgestony LM005 i jako że byliśmy wspólnie na wyjeździe była okazja sprawdzić je w boju w tych samych warunkach. tu też bez najmniejszych problemów test zdany. mamy jeszcze Fabię II z tymi samymi oponami i tam również sprawują się OK, czego nie mogłem powiedzieć o ich wcześniejszej wersji - LM002, które dość często się ślizgały (wcześniej tą Fabią ja jeździłem od nowości i te LM002 były zakupione zaraz po zakupie auta i w zasadzie od nowości nie do końca byłem z nich zadowolony).

Awatar użytkownika
borek
Posty: 402
Rejestracja: 07 sty 2019, 7:37
Samochód: Skoda Kodiaq L&K TSI 229 (chip)

Re: JAKIE OPONY NA ZIMĘ ??

Post autor: borek »

Potwierdzam pozytywne opinie o Bridgestone LM005. Sprawdziłem je w boju w Tatrach w przerwie świątecznej, pięknie się wgryzają w śnieg oraz są dość ciche na trasie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Peterka
Posty: 324
Rejestracja: 30 mar 2019, 20:12
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Kodiaq L&K 2.0 TSI 190 KM

Re: JAKIE OPONY NA ZIMĘ ??

Post autor: Peterka »

@wilu i @borek dzięki Panowie za rzeczowe i pomocne komentarze. Potwierdzacie ze na śnieg to tylko typowe zimówki a nie np crossclimate.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Już jest Kodiaq 2.0 TSI DSG 190KM i 4x4? :)

Andrew1
Posty: 14
Rejestracja: 31 sty 2020, 11:35
Samochód: Kodiaq 1,5 tsi dsg 2x4

Re: JAKIE OPONY NA ZIMĘ ??

Post autor: Andrew1 »

Nokian SUV WR4. Czy są dobre? Nie wiem - śniegu w tym roku właściwie nie dotykały;) Ale na autostradzie bardzo ciche;)

pstad
Posty: 372
Rejestracja: 22 cze 2019, 22:32
Lokalizacja: ZS/ ZPL / ZGL
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI,DSG,4x4

Re: JAKIE OPONY NA ZIMĘ ??

Post autor: pstad »

borek pisze:Potwierdzam pozytywne opinie o Bridgestone LM005. Sprawdziłem je w boju w Tatrach w przerwie świątecznej, pięknie się wgryzają w śnieg oraz są dość ciche na trasie Obrazek


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Takze potwierdzam BLIZZAKi

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka


mrash
Posty: 62
Rejestracja: 24 lip 2019, 17:22
Samochód: Kodiaq Sportline 2.0 TSI

Re: JAKIE OPONY NA ZIMĘ ??

Post autor: mrash »

pstad pisze:
16 lut 2020, 14:57
borek pisze:Potwierdzam pozytywne opinie o Bridgestone LM005. Sprawdziłem je w boju w Tatrach w przerwie świątecznej, pięknie się wgryzają w śnieg oraz są dość ciche na trasie Obrazek


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Takze potwierdzam BLIZZAKi

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
A mi zwichrowały po 6K km

wujeq
Posty: 133
Rejestracja: 24 lis 2019, 10:12
Samochód: Kodiaq Ambition 1,5 TSI 4x4 DSG MY19

Re: JAKIE OPONY NA ZIMĘ ??

Post autor: wujeq »

Misiek wyjechał na letnich w grudniu więc trzeba było kupić zimówki - decyzja Continental 17"+ felgi Dezent. Do tej pory brak zimy ale na deszczu trzymają się dość dobrze nie narzekam

polrob
Posty: 316
Rejestracja: 22 paź 2019, 0:25
Lokalizacja: War-Maz
Samochód: Kodiaq Style 1.5TSI manual 4x2 czarny magic RM2020

Re: JAKIE OPONY NA ZIMĘ ??

Post autor: polrob »

Wiem że już po sezonie ale szukałem innych felg i rzuciła mi się ofert na klp. koło zimowe w sklepie Skody. Za zimówkę 18 z felgą 820 zł to niezła cena. Opona co prawda 2018 ale nie jest źle.
https://sklep.skoda.pl/pl/sklep/p/1937/ ... relli.html

bubuś
Posty: 646
Rejestracja: 04 lut 2018, 10:28
Lokalizacja: Polska
Samochód: był Kodiaq Style 2,0 TDI 140kW, 4x4, DSG + dodatki

Re: JAKIE OPONY NA ZIMĘ ??

Post autor: bubuś »

polrob pisze:
06 maja 2020, 11:32
Wiem że już po sezonie ale szukałem innych felg i rzuciła mi się ofert na klp. koło zimowe w sklepie Skody. Za zimówkę 18 z felgą 820 zł to niezła cena. Opona co prawda 2018 ale nie jest źle.
https://sklep.skoda.pl/pl/sklep/p/1937/ ... relli.html
W ofercie napisano wyraźnie - KOŁO PRAWE.
Komu potrzebne jest tylko jedno koło z dziwaczną felgą?
Przecenili by pozbyć się zalegającego klocka.
Follow your dreams :D
Cenię swój wzrok i czas, dlatego nie czytam niechlujnie pisanych postów! Oczekujesz pomocy, używaj poprawnej pisowni.
Popieram akcję na rzecz poprawnej pisowni i ortografii w Internecie: BYKOM-STOP!

ODPOWIEDZ